Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az édesanya nem akarja elenged...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az édesanya nem akarja elengedni a gyerekeket nyaralni velünk, tehetünk valamit?

Figyelt kérdés

A párom előző házasságából van két gyermeke és a mi házasságunkból is született már egy. A gyerekekkel jól kijövünk, szeretjük egymást, a testvérükkel is jól megvannak (bár még pici, másfél éves) szóval minden ideális. Az őszi szünetben elvinnénk a gyerekeket nyaralni, most úgy tűnik, hogy egy napot kellene hiányozniuk az iskolából, ami belefér, hiszen anyukával is gyakran ősszel mennek nyaralni, ami nem egy nap.. Ezt fel is vetettük neki, de erre közölte, hogy ő nem akarja, hogy a gyerekei egy "idegen nővel" nyaraljanak. Egyszóval nem akarja megengedni, hogy kivigyük a gyerekeket az országból, és hogy nálunk/velünk legyenek a teljes őszi szünetben. A gyerekek nagyon szeretnének menni, mert mind a ketten rajonganak azért az országért, ahová mennénk. De anyuka azt hajtogatja, hogy a gyerekek csak akkor mehetnek, ha én nem megyek.. A probléma ott bonyolódik, hogy a páromnak lenne ugyan még szabadsága, de nincs mikor kivennie, szóval a két nyaralás nem fér bele. A közös gyermekünk pedig még csak másfél éves, és én szívesen elengedném, hiszen ő az apja, ugyanúgy tud rá vigyázni, de az meg a nagyobb gyerekeknek nem jó, hiszen a pici alszik már nyolckor, napközben is aludnia kell és sokkal kevésbé rugalmasak vele. A gyerekek is 9 és 12 évesek már, tehát már többre vágynának, mint egy babakocsis séta. De ha a picit nem viszik, és csak ők hármasban mennek el, akkor nekünk nem jut a nyaralásból, pedig tudom, hogy a közös gyermekünk is élvezné, és lássuk be nekem is kellene egy kis szünet.. Ráadásul neki is jár, hogy az édesapjával legyen. De a nagyokat sem szeretnénk kihagyni, hiszen ők még ritkábban látják az apjukat és látom, mennyire imádják őket.

Szerintetek mi itt a helyes megoldás? Hogy győzhetnénk meg a nagyok édesanyját, hogy elengedje velünk őket? A párom soha nem ellenkezett, ha az anyuka ki akarta vinni a gyerekeket az országból, most pedig.. :(


2012. szept. 3. 01:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

És anyuka is az új párjával szokta vinni nyaralni a gyerekeket?!

Mindjárt másképp állna a dolgokhoz a kedves apuka, ha így lenne...


Ha az anyukával is gyakorta az őszi szünetben mennek nyaralni, akkor most ez lenne megtorpedózva, és az anyukával nem nyaralnának a gyerekek?...


Az is igaz, hogy teljesen másképp lehet nyaralni egy 1,5 évessel, mint a 9-12 évesekkel! Egyfolytában alkalmazkodni kellene a kicsihez, erre tökéletesen elegendő lenne egy belföldi wellness szállodai hétvége is...


Én teljesen megértem az anyukát, én sem engedném el az exférjemmel és az új feleségével a gyerekeimet nyaralni, főleg nem külföldre!!!


Jobb lenne, ha ti hárman mennétek nyaralni, hagyjátok a férjed gyerekeit békén, nem is kellett volna ezt az egészet bedobni nekik az anyuka megkérdezése előtt!

2012. szept. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, anyuka is az új párjával szokta vinni, és idén nyáron voltak nyaralni, ezért vinnénk mi a gyerekeket ősszel. Mivel az anyuka is gond nélkül elviszi a gyerekeket külföldre, ezért eszünkbe sem jutott, hogy nekünk meg akarja majd tiltani. A gyerekeknek csak jó lenne. Egyébként nem a külfölddel van a baj, hiszen apukával elengedné, hanem azzal, hogy én is megyek.

Az pedig téged jellemez, ha nem engednéd el a gyerekeidet a saját apjukkal nyaralni..

2012. szept. 3. 03:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első! A szüleim elváltak, és most 17 éves fejjel, én szégyellném magam, ha anyukám ennyire szánalmas lenne, hogy nem enged el az édesapámmal és a párjával nyaralni.

Neki is van párja, őt is teljes mértékben elfogadtuk, ha apukámnak lenne valami komoly, akit érdemesnek tart arra, hogy bemutasson, őt is elfogadnánk, hiszen attól még, hogy nekik (sajnos) nem jött össze, egyiküknek sincs joga a másikat megfosztani a további boldogságtól, meg a közös gyerekek láthatásától.

És lássuk be a Kérdező nem egy "idegen nő", hiszen elég régóta lehetnek együtt, ha már gyerek is van!

Kérdező! Szerintem próbáljatok vele leülni hármasban, esetleg négyesben, és elmondani, hogy valószínűleg ő sem fog jobban aludni, ha megfosztja a gyerekeit (akiket állítólag szeret) egy nyaralástól a saját önzősége/féltékenysége miatt.

Aztán el lehet indítani egy vitát, hogy "akkor én sem engedem ki őket többet veletek", de gondolom ez csak gondolati szinten menne, gyakorlatilag meg a párod nem tudná ezt megtenni a gyerekekkel.

Legvégső esetben meg a nagyobbik már 12 éves, ő elmondhatná anyukának, hogy térjen már észhez, mert ezzel csak nekik tesz rosszat.

2012. szept. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Istenem mar megint egy tipikus felnott iq bajnoksag amit a gyerekek szenvednek meg. Utolso: miert jo otlet hogy akkor az apa is tiltsa meg az anyanak, hogy o se vigye el kulfoldre a gyerekeket nyaralni ha megteheti? Kivel is csesznenek ki a legjobban? A masik... hallgattasek meg a masik fel is... ezt a kerdest nem lehet ide feltenni mert boven tobb tenyezos.... Lehet nem azonos a felelosseg erzetuk, nem tudtak felnott modjara elfogadni hogy amit otthon az anya megenged nekik csak annyit engedjenek ok is. (kovetkezetes neveles). Nem azt mondom hogy itt ez tortenik, csak hogy sokkal osszezettebb. Egyebkent en sem engednem ki oket.
2012. szept. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Az én exférjem akkor jön a gyerekeihez, amikor csak akar (minden nap jön!)... :-))


Képzeld, én elengedtem a két gyerekemet az exférjemmel külföldre is, sőt minden nyáron együtt nyaralnak HÁRMAN!

Igaz, neki nincs senkije, csak a gyerekeinek él, nem akar új nőt a nyakukba csődíteni... :-))


(első voltam)

2012. szept. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


Azért ez így a másik sarkalatos pont.... miért ne lehetne a párodnak új társa? Ha normális? Vagy Ti úgy döntöttetek, hogy Te is egyedül éled le és Ő is kizárólag egyedül éli le az életét? Ennyire nem lehetsz Önző. Az más, hogy külföldre nem engednéd el a gyereket, én sem... De ha az exednek akadna valaki csak nem féltékeny lennél?

2012. szept. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#4! #3 vagyok, direkt írtam, hogy ez csak elméleti szinten működne, hátha beválik.
2012. szept. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

2 kisgyerekem van ha apuka jönne hogy külföldre akarja vinni nyaralni ősszel a gyerekeket az új családdal nem hiszem hogy oda adnám neki...mert?annyi butaságot hallani a tv-be mi van ha nem kapom vissza????

Amúgy meg miért a gyerekekkel beszélitek ezt meg legelőszőr miért nem az anyjukkal??sose értem meg minek kell a gyereket felbiztatni egy olyan dologra amit a másik felnőtt fél még jóvá se hagyott!!!

2012. szept. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva én azt sem értem, hogy miért kell az anya "jóváhagyása", meg mi az, hogy ő elviheti a gyerekeket külföldre, de az édesapa nem. Mindkettőjüknek ugyanolyan joga van látni a gyereket, és ugyanolyan felelősség is terheli. Közös szülői felügyelet van, tehát a férjem elvileg minden második héten elvihetné egész hétre a gyerekeket, az más kérdés, hogy a gyerekek érdekeit szem előtt tartva ezt nem teszi. Mint már említettem édesapával elengedné a gyerekeket, tehát az nem lehet probléma, hogy nem vagyunk elég felelősségtudatosak (nekem is van gyerekem, nyilván másét is félteném), hanem szimplán az én személyem zavarja.

Nem értem miért ne élhetne a férjem a gyermekeinek attól függetlenül, hogy van új kapcsolata. Tudnának így is időt tölteni hármasban, amíg én a picivel vagyok.

Nem úgy volt, hogy mi felbuzdítottuk a gyerekeket, hanem csak elkezdtünk tervezgetni, a férjem beszélt a volt feleséggel is, aztán most, hogy foglaltam volna a repülőjegyeket meg a szállást még egyszer kértem, hogy fixálja le a konkrétumokkal, akkor hirtelen rájött, hogy ő mégsem engedné el a gyerekeket. Nem gondolom, hogy ha ő elviheti a gyerekeket külföldre a férjem megkérdezése nélkül, akkor nekünk térdenállva kellene könyörögni az ő kegyeiért, de annak sincs értelme, hogy az anya akarata ellenére elvigyük a gyerekeket, mert nem akarjuk, hogy elmérgesedjen a viszony.

Annak sem látom sok értelmét, hogy a férjem tiltsa meg az édesanyának, hogy elvigye külföldre a gyerekeket, hiszen ezzel csak a gyerekekkel szúrna ki, az pedig senkinek sem célja.

2012. szept. 3. 09:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor még az utazás előtt menjetek el a gyámügyre. Te a felesége vagy az apának, ezt a gerekek elfogadták, akárcsak az anyuka új párját. Mondjátok meg az anyukának, hogy ha nem engedi el a gyerekeket veletek, akkor gyámügyhöz fordultok. Nem kell ettől félni. A családjogi törvényben is benne van, hogy az "mostohaszülő" is felelősséget válla a gyerekekért. Mivel ti gondolom én hogy házasok vagytk az apával így te is felelősséget vállalsz a ygerekekért. Az anya ujraházasodott vagy élettársa van vagy csak egy férfi akivel él. Mindent el kell mondani a gyámügyön. Azt is hpgy ti szeretnétek mindent megadni a ygerekeknek, de az anya kicsinyes féltékenysége miatt a ygerekek szenvednek. Sok sikert
2012. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!