Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szinte mindent az anyám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szinte mindent az anyám hozott a közös kasszába, megtörtént már a válás is évekkel ezelőtt, de nem történt vagyonmegosztás, mert anyám külföldre ment, én meg itt maradtam apámmal a házban. Hogy lehetne minél hatékonyabban lerendezni a javakat?

Figyelt kérdés
Anyám anyai örökségéből és a némi közös megtakarításukból apámmal, vettek egy családi házat évekkel ezelőtt. Időközben anyám kiment külföldre dolgozni apám összeférhetetlensége miatt, és ez idő alatt el is váltak. Vagyonmegosztás nem történt, mert anyám nem szerette volna a tanulmányaimat ezzel ketté törni, és távolról zajlott az egész. A kiutazása óta közel egy évtized eltelt, azóta rajtam kívül apám a kizárólagos használója annak a háznak, ami tulajdonképpen jelentős mértékben anyám örökségéből van. Apámon messze nem érzem azt, hogy ő rendezni szeretné ezt az ügyet, próbálja húzni az időt. Én szeretnék anyukám után menni külföldre, de nekem kell majd az ügyet elintéznem, nekünk mindenképp a pénzre lenne szükségünk, a házzal már nem számolunk. Mi lehetne a legjobb döntés, és mit lehet tenni? Van-e lehetőség pereskedésre, ha a papírok igazolják, hogy a ház jelentős mértékben anyám örökségéből származik? (Egyes ismerőseim szerint erre jogilag nincs megoldás, mert ajándékozásnak minősült az, hogy anyám anno fele-fele arányban osztozott a házon, hiába járt volna több neki.) Ha apám nem akar kifizetni, (úgy értem, a felét se) mit lehet tenni? Azzal, hogy eddig is kizárólagosan használta, el tudom képzelni, hogy hátráltatná az eladást. Érdemes-e kitenni, illetve ki lehet-e, van-e értelme esetleg pereskedni, hogy több jár édesanyámnak, vagy mi lehetne a legjobb döntés? Nekem mellesleg lakhatási jogom is van itt.
2012. okt. 22. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:

1. A ház, amit anyád az örökségéböl vett (feltéve, hogy ez bizonyitható), mindig is saját vagyona marad, soha nem lesz közös. Viszont az az összeg, amit a hazasság ALATT ráköltöttek, közös szerzemény, azt az értéket felezni kell a vagyonmegosztás során

2. Anyád most is elindithatja a vagyonmegosztási pert.

3. Itt nincs semmi, ami ajándékozásnak minösülhetne.

4. A legokosabb egy ügyvédet felkérni, hogy segitsen a helyzetet tisztázni.

5. Nem világos, hogy apáddal mit akarsz tenni, kilakoltatni vagy elküldeni?

2012. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kissé zavaros!

Tehát:

- Anyád külföldre ment, már EGY ÉVTIZEDE !!

- Vagyis itthon hagyott téged, és az apád tartott el és nevelt fel teljesen egyedül.

- Te most "hálából", ki akarod tenni apádat a lakásból.

- Továbbá pénzt követelsz tőle, de milyen alapon?!


"Ha apám nem akar kifizetni"

Miért is kellene fizetnie??

Te mennyi pénzzel járultál hozzá, ami szerinted most visszajárna neked??


...és még lakhatási jogod is van.


Szegény apád!

2012. okt. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2. kommentelő: jó nagy marhaságokat hordasz össze. Anyám a mi kettőnk boldogulása miatt ment külföldre, mert apám semmit nem gyarapított. Anyám részét követem tőle, amit ő kizárólagosan használ 10 éve. Eltartott igen, ami még mindig jóval kevesebb, mint amennyit a ház fele kamatozna, amiben benne lakik, miközben anyámé.


"Miért is kellene fizetnie??"


Mert a háznak csak az 50%-a az övé, így ha tovább is kizárólagos használó akar maradni, akkor fizetnie kell.


Ezért kár volt hozzászólnod...


Első!


Pedig állítólag azzal, hogy a ház fele-fele névre került anno a házvásárláskor, anyám odaajándékozta azt a részt, amivel neki több járt volna a házból. Semmi mást nem akarunk, csak kivenni a házból a magunk részét készpénz formájában. Ha kifizet apám, az is jó, ha eladjuk a házat, az is jó, de ha benne marad és úgy lesz hirdetve a ház, akkor jó eséllyel mindent megtesz majd az ellen, hogy eladásra kerüljön a ház.

2012. okt. 23. 09:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem váltak el jogosan lakik benne nem kell kifizetnie senkit. Ha azt akarjátok h kifizessen vagyonmegosztàst kell kérnetek
2021. júl. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!