Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit kell tennem, hogy visszaka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell tennem, hogy visszakapjam a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
3 éve váltunk el, szeretném, ha nálam lennének inkább a gyerekeink, bár a tárgyaláson a váláskor úgy döntöttem, hogy nála legyenek. Időközben rájöttem, hogy nem megfelelően neveli a gyerekeket, bizonyítékaim is van erre. Tulajdonképpen mit kell tennem, mi a menete? Más városban élünk, 3 gyerek van, mindhárom kiskorú.
2009. aug. 21. 17:35
1 2
 1/13 Kankalin ***** válasza:
20%
Remélem te nem az anyuka vagy aki lemondott a saját gyerekeiről!
2009. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
eggyet értek!
2009. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Istenem! Miért kell egyből támadni valakit? És ha ő az anya, akkor mi van? Ismered a körülményeket?

Mellesleg csak hogy tudj valamit. A nagyanyám 3 gyereket szült, abból egyről lemondott, mikor az 5 éves volt, mert Ankább egy faszi után futott, ő volt a nagynéném. A másik az anyám volt, aki vele nőtt fel, a harmadik pedig a nagybátyám, akit az anyám nevelt fel. 9 éves volt anyu, amikor az öccse született, onnantól kezdve az ő gondja volt. A legkiegyensúlyozottabb felnőtt a nagynénémből lett, nem pedig anyuból, akit pedig az anyja "nevelt" fel.


A kérdésre a válasz. Ha bizonyítani tudod, hogy a gyerek hiányt szenvednek valamiben, vagy bántalmazva vannak, akkor újra gyermekelhelyezési pert indíthatsz. Ha ccsak a te nézeteiddel ellentétesen neveli a gyerekeket a másik fél nem biztos, hogy megnyered. És arra is számíts, hogy évekig elhúzódó procedúra lehet belőle, ami jobban megviselheti a gyerekeket.

2009. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kankalin ***** válasza:
33%

Kedves utolsó hozzászóló, és mindazok akik leszavaztak!

Igazán sajnálom, hogy ilyen dolgok megestek veletek, DE az én anyám hármunkat felnevelt nem kis nehézségekkel, és soha eszébe sem jutott bármelyikünkről lemondani semilyen körülmények között! És lehet, hogy ha lepasszol bennünket ide-oda jobb lett volna nekünk is, neki is, de kitartott mellettünk!

Az említett példával mit akartál bizonyítani?! Hogy a nagyanyád nem volt alkalmas szülőnek? Így igaz. És te összefüggésbe hozod a kérdezővel?! :) :) :)

2009. aug. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
szerintem csak arra akart utalni, hogy nem tudhatod, hogy esetleg miért mondott le valaki a gyerekéröl - nem csak sablonokban kell gondolkodni, lehetnek különleges körülmények is, amit nem tudsz. NE itélkezz anélkül, hogy tudnád, mi volt a pontos helyzet.
2009. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Körülmények... Nem akartam hosszúra nyújtani, de látom így nem fogtok tudni válaszolni.:

Az anya én vagyok. A gyerekek jelenleg az apjuknál vannak. A válás hosszú procedúra volt. 12 év házasság. Nem akarom ezt részletesen leírni, de a lényeg, hogy bántalmazott, fenyegetett, ellehetetlenített. Mivel a válást követően tudtam , hogy egy rokonomnál fogok élni, míg helyre jövök egy más városban, így kértem, hogy nála helyezzék el őket, hogy ne szakítsuk őket ki a megszokott élethelyzetből. A bíró is furcsálta a döntésemet, de mi peren kívül ebbe megegyeztünk. Most már tudom, hogy ez hiba volt. 1 évig a rokonomnál laktam, amíg anyagilag helyrerázódtam. Közben hol ideadta a gyerekeket, hol nem. Pld. A válás után 5 hónapig nem láttam őket. Végül rendőri kísérettel hoztam el őket 2 napra. Az elején egészen beletörődtem, hogy nála vannak, ez a sorsom. Nyugtattam magam, hogy ott jobb helyen vannak, mint nálam, de mindíg gyötört a lelkiismeret. Főleg amikor a gyerekeimmel leültem beszélgetni, s a beszélgetésből kiderült, hogy ők is félnek tőle.(bár őket sosem bántotta)

Mindegy. Kb. 1 éve próbálok vele egyezkedni, mióta az adott városban hallok dolgokat és a gyerekeket is sírva ríva hozom viszem oda vissza. A pénzt elherdálja amit gyerektartás gyanánt küldök, s amikor elhozom őket én ruházom fel őket. A gyerekem 32 es lábáról a multkor 36-os vattával kitömött cipőt szedtem le. Mindíg tiszták és szépek voltak. Jó tanulók. Most koszosak, mocskosak, éheznek.Volt hogy tetvesen hoztam el őket és egész éjjel a fejüket tisztogattam, hogy vasárnap ha viszem őket, már ok legyen minden. Kérdezheted, hogy miért van ez így? Nos iszik és gépezik. Ezt csak nem régiben tudtam meg. Házasság alatt nem csinálta. A lényeg, hogy már úgy élnek, hogy ki van kötve a gáz, a villany. Levágta a kislányom 10 évig növesztett haját, mert praktikusabb, nem kell sűrűn mosni.Elcsúfítja utcagyerekeket nevel belőlük, ha itt vannak nálam csak sírok és költekezek, aminek semmi értelme, mert nem mos rájuk, inkább kidobja a ruhát ha koszos.Állandóan pénzt kér, ha nem adok nem adja a gyerekeket, de ha adok sem a gyerekekre költi.Aug. 22 van s az én két lányomnak még semmit sem vett az iskolakezdésre. Jeleztem hatósági szervek felé, de eredménytelenül. Körvonalakban ennyi. Ennek fényében kérem, hogy írjátok meg, hogy mitévő legyek, mi a menete és mire számíthatok.

2009. aug. 22. 09:33
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Ez igen! Otthagyod a gyerekeidet egy olyan állatnál, aki bántott, alázott téged, és eszedbe se jutott, hogy velük is azt fogja csinálni? Ha ez velem történik, tuti hogy foggal-körömmel ragaszkodtam volna hozzájuk, ha én nem is eszek, de megadok nekik mindent. Na de nem vagyunk egyformák. (Szerencsére)
2009. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elindítod újra a gyermekelhelyezési pert. Fogadsz egy jó ügyvédet (nem lesz olcsó), tanúkat kerítesz, akik igazolják a valós helyezetet, és vársz. Egyebet nem tudsz tenni. Nem írtad, mennyi idősek a gyerekeid, de 12 éves kortól őket is meg szokták hallgatni a bíróságon. Erre esetleg felkészítheted őket. Sok sikert, ha tényleg minden úgy van, ahogy mondod, valószínűleg neked fogják ítélni a gyerekeket.
2009. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem bánotta soha életében a gyerekeket, ha így lenne akkor a híd alá is vittem volna őket magammal, őket nem kínozta csak épp nem törődik velük már, régen nem volt ilyen. A nagylányom azt mondja, hogy miattam ilyen, mert elhagytam.
2009. aug. 22. 14:33
 10/13 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen, gondolhatod, hogy önző vagyok megoldottam a magam életét és kész. Hangsúlyozom, nem volt ilyen mikor elhagytam, egy pedáns ember volt, hogy hogyan züllött így le nem is értem...De ha nem érdekelnének, most nem írkálnék ide!
2009. aug. 22. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!