Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után gyermekünket nálam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után gyermekünket nálam helyezte el már jogerősen is a bíróság, a szülői felügyelet csak a legfontosabb kérdésekben közös. Meddig irányíthatja még az életünket?

Figyelt kérdés

Már a váláskor is másik városban éltem,most ott írattam óvodába a gyermeket.Volt férjem kifogásolja,hogy nem gyakorolhatja közös szülői felügyeleti jogát/ami jelen helyzetben szünetel/,mert nem vele beszéltem meg az óvodát és nem engedtem be a lakásomba sem, ő nem győződhetett meg róla,hogy jó helye van a gyermeknek.

Az óvoda szerintem még nem tartozhat az iskola megválasztásához és az életpálya meghatározásához.

Tévednék?



2013. jan. 24. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Ezen nincs mit dönteni.Odaíratod a gyereket ahol laktok vagy ahol éppen dolgozol.Ebbe nem lehet kifogása.Mehet panaszra de ezzel elhajtják.
2013. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Igen, tévedsz, az óvoda is közös döntés. És nem a ti életeteket irányítja, hanem csak beleszólása van a gyerekébe, ami az anyjaként téged is erősen érint. Nem lenne ezt egyszerűbb elfogadni?
2013. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
2. válaszoló: nem ismered a férjet, lehet, hogy kötözködős típus. Amúgy nem vagy köteles beengedni, ha nem tetszik neki és pl gyámhivatalhoz fordul, gondolom ők kijöhetnek ellenőrizni a lakhatási körülményeiteket.
2013. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Az nem igaz, hogy bele kell egyeznie az óvoda megválasztásába, mert ez annak a szülönek a hatásköre, akivel a gyerek él - ugyanis az nem elvárható, hogy adott esetben egy messzi ovodába vigye a gyereket, mert a másik félnek úgy tetszene.


Ha bizonytalan vagy, akkor a gyámhatóságon kérdezd meg, hogy neki mennyire lehet beleszólása, illetve milyen esetben kellene egyáltalán figyelembe venni a véleményét.


A gyerek életkörülményeihez (lakásod) meg semmi köze, joga sincs bemenni, kivéve ha te MEGHÍVOD!!!


Ha szerinte nincs rendesen ellátva a gyerek, vagy meg megfelelö körülmények között tartod, akkor joga van a gyámhatóságnál bejelenteni (megindokolva), és akkor ök hvatalból megvizsgálják a helyzetet.

2013. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most éppen az óvodán kéri számon,hogy miért nem engedik be a rendezvényekre,szerintem a következő feljelentése ellenük irányul.

Nem hagyja,hogy nyugodtan élhessünk.

2013. jan. 25. 09:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az óvodában épp nincs joga nem beengedni a gyerekkel kapcsolatos rendezvényre, kivéve ha megszüntettek vagy felfüggesztettek a szülői felügyeleti jogát es erről hivatalos, jogerős bírósági ítélet is van.
2013. jan. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha közös gyámság alatt van a gyerek, milyen jogon zárod ki az apját a gyerek életéből? Csak mert nálad helyezték el? Minden kisgyereket elsősorban az anyánál helyeznek el, ha nincs kirívó dolog ellene. Ezzel nem szabadna visszaélned! A gyereknek élete végéig ő lesz az apja, igenis joga van hozzá, hogy veled együtt (!) eldönthesse, hova megy oviba, suliba, stb. Nem írtál semmi olyat róla, ami alapján azt mondanám, hogy megértem a hozzáállásodat. Az, hogy ti nem bírjátok egymást a férjeddel, még semmire nem jogosít fel a gyerekkel kapcsolatos dolgokban! még ha nálad is lett elhelyezve...! (Második válaszoló voltam)
2013. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A gyermekelhelyezéssel alpban szünetel a közös felügyelet,kivéve,ha ezt a bíróság közös kérésre kimondja. Nálunk nincs közös szülői felügyelet,csak a törvény által meghatározott lényeges kérdésekben. iskola választás,lakhely,életpálya/
2013. jan. 25. 12:57
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólásához annyit,hogy mindenhol feljelent,ócsárol,rágalmaz, minden,amit el lehet képzelni egy személyiségzavaros emberről.Lehetetlenné teszi a normális életünket. Sajnos ilyen szülők is vannak,akiknek semmi és senki sem drága. 3évig pereskedtünk miatta,3év elteltével láthattam újra a gyermekem,aki azóta teljesen megnyugodott.
2013. jan. 25. 13:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Az alapbol szunetel es a birosag megszuntette/felfuggesztette nem azonos. Az ovoda koteles beengedni.

Mellesleg anyakent kellene viselkedni, akinek a gyerek erdeke a fontos, nem osanyakent, akinek maga a lenyeg....

2013. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!