Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben hogyan fog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben hogyan fog alakulni a vagyonmegosztás?

Figyelt kérdés
A szüleim házában éltünk (2 generációs). Felújítások voltak, de azokat a szüleim fizették. Mi a férjemmel fizettük a rezsi felét illetve havi 30000Ft lakbért. Ebből a lakbérből természetesen ment a felújításra, kertépítésre, növényvédelemre, szóval ezekbe a dolgokba nem kellett külön beleadnunk, de soha nem részleteztük, hogy mikor éppen mire ment belőle. A férjem a házasságunk előtt vett egy lakást (hitelre) amibe a szülei költöztek be. Ennek az első 5 részletét fizette a házasságunk előtt, a többit utána. A szüleinél a rezsit is ő fizette, így a közös háztartásba csak havi 35000Ft-al szállt be. Most a vagyonmegosztásnál követeli, hogy a házra fordított összeg negyedét fizessem ki neki, mert ez neki jár, persze mindezt úgy, hogy nekem semmi közöm ne legyen a szülei lakásához. Ezt így megítélhetik neki?
2013. febr. 7. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
ha ő követeli annak az összegnek a felét te is nyugottan követelheted annak a lakásnak a felét :D, komolyan tanácsolom, hogy fordulj ügyvédhez, ezt ,ő tudja megmondani pontosan
2013. febr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két teljesen külön dolog, házasság előtt szerzet vagyon mindig is külön vagyon marad, házasság alatt lakásra költött pénz fele jár a másik félnek mivel az vagyonközösség alatt történt. Törvényileg nincs olyan, hogy az az én vagy te pénzed.

Szóval igen a lakásából nem jár semmi, mint neked sem az övéből, de a lakás felújításra költött pénz jár.

2013. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem!


Csak az a gondom, hogy mi gyakorlatilag csak lakbért fizettünk, mintha albérletben élnénk és anyukámék csináltatták a felújítást, az ő nevükön vannak a számlák, az ő nevükön vannak az engedélyek. Így is követelheti a házra fordított összeg negyedét?

Az ő lakását csak azért említettem, mert a hiteleket együtt fizettük, tehát elméletileg én is kérhetném a házasságunk alatt befizetett törlesztők felét. Vagy nem?

Szerinte viszont, amit anyukámék a házra költöttek, annak a negyede jár neki és nekem semmi közöm az általa hiteltörlesztésre kifizetett pénzhez.

2013. febr. 7. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Lakbért fizetni a szülőknek a rezsin túl?.. De furcsa, ilyet még nem hallottam.

Ha albérletre fizettek ki pénzt hogy szebb-jobb legyen, amiben éltek, akkor sem kaptok vissza belőle később, nem lesz ettől a tiétek, ez a lakhatást segíti. Szerintem nem jár neki, mert ez nem saját ingatlanotok volt.

2013. febr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt véleményem szerint az a helyzet, hogy:


- Ha a kifizetési jogcím a szüleid felé lakbér (nem feltétlen kell róla papír, ha szüleid és te is állítjátok szóban az is elfogadható), akkor abból nem jár vissza semmi a férjednek. Ezt a bíróság is így fogja látni.


- Neked a házasságotok alatt kifizetett hitelösszeg 50%-a jár (a kifizetett rezsié nem!). Ez vitán felüli. De tulajdonjog nem jár a lakásba, mert különvagyonnak számít.

2013. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!