Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem beperelt, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem beperelt, mert szerinte nem a gyerekekre költöm a gyerektartást. Milyen számlákat lehet ilyen esetben bemutatni a bíróságon?

Figyelt kérdés

4,5 éve váltunk el és mivel a férjemnek nagyon jó fizetése van, megítélték két gyerek után a 2*40000Ft összegű gyerektartást. Egyszer már próbált csökkentést kérni, de nem módosították az összeget. Most ez az újabb próbálkozása. A gyerekek most 5 évesek egy fiú és egy lány.

Milyen számlákat mutathatok be ebben az esetben? Elég pl boltból a blokk, nyugta vagy kifejezetten számlát kell kérnem? Kell-e külön orvosi igazolást kikérnem, ha ilyen jellegű számlákat is bemutatok (gyógytorna, fejlesztés, élelmiszerek, cipők, gyógyszerek)? Ha nekik veszek valamit, azt kérjem ezután külön számlára/blokkra vagy mehet a mieinkkel egyre, csak jelöljem be, hogy ez az ő részük? A közmű számlákat is bemutathatom?



2013. febr. 25. 06:55
1 2 3 4 5 6
 1/56 A kérdező kommentje:
Na, már írni sem tudok: A VOLT férjem perelt be!
2013. febr. 25. 06:57
 2/56 anonim ***** válasza:
18%

Nem valószínű, hogy csökkentik. De 80.000.- Ft két gyerekre elég sok. A feléből is szépen ellehet tartani a gyerekeket.

Te mennyit keresel? Elvileg neked is annyit kellene a saját keresetedből költeni rájuk, mint amennyit az apa fizet.

A rezsit nem számolhatod fel, mert az alig több, mintha egyedül lennél.

Elég a blokk, vagy a nyugta is, ha kiderül belőle, hogy mit vásároltál.

A bírótól függ, hogy mit vesz majd figyelembe. Pl. ha márkás ruhákat veszel nekik, a fejlesztés nem orvosilag indokolt és hasonlók, neked nincs önálló jövedelmed, az rád nézve hátrányos lehet.

Ennyi pénzből havonta félre lehetne tenni a gyerekek részére 20-30.000.- Ft-ot.

Tapasztalatból írom ezeket. De ismétlem, a bírótól függ, hogy mit vesz figyelembe.

2013. febr. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
76%

07:15-ös:

"Te mennyit keresel? Elvileg neked is annyit kellene a saját keresetedből költeni rájuk, mint amennyit az apa fizet."


Ez igen elterjedt téves nézet - az a szülö, akinél a gyerekek el vannak helyezve, a gyerekekre a tartást nagyrészt természetben biztositja, NEM pénzben.


"A rezsit nem számolhatod fel, mert az alig több, mintha egyedül lennél."


Ez megintcsak nem igaz, egy ember sokkal kevesebb rezsit produkál, mint három föként ha ebböl kettö még gyerek. A gyerekre jobban kell füteni, sokkal többet mosni, sokkal több viz fogy a tisztálkodásra, több helyen megy a világitás, stb.


A kérdésre: ha bizonyitani tudod, hogy a gyerekek nem nélkülöznek semmit (kaja, ruházat, ellátás, stb), akkor a z exed nem sokra jut, mert a legtöbb költség a gyerekekre NEM külön megy, hanem a te költségeiddel együtt. Pl. kaját nem veszel csak maganak meg csak a gyerekeknek, a rezsiköltéget sem tudod külön elszámolni, stb.

Az elsö alkalmmal ne vigyél semmit, ha a biróságnak valami kell, akkor majd kérik. A kimondottan gyerekekre költött pénzröl a blokkokat (gyógytorna, fejlesztés, élelmiszerek, cipők, gyógyszerek) azért gyüjtsd össze, hogy ha kérik, ne kelljen sokat keresgetned. De az exed ebbe is bele fog bukni, szóval ne idegeskedj.

2013. febr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
75%
elso valaszolo akkora hulyesegeket irt,h az elkepeszto! Mi az,h gyerekre nincs rezsikoltseg? Ugyanugy hasznal aramot,furdik,melegedik,mosnak ra stb. Siman elharmadolhatod a rezsit es meg van az egy gyerekre eso. Ezerszer leirtam mar,de akkor meg egyszer utoljara: annak,aki neveli a gyereket,nem kell a gytartas osszeget szinten a gyerekre kolteni. Hiszen o neveli,o apolja,o tanitgatja, o van vele,ha barmi tortenik stb. Csunyan hangzik, de magyarul az o nyakan maradt a gyerek,mig a masik fel elheti vilagat,ha akarja. Ennek is van egy erteke,a birosag ezt is figyelembe veszi. Kerdezo,szerintem ne aggodj, nem kell szamlakat bemutatnod, a volt ferjedet ugy elkuldi a biro a francba,h orom lesz nezni. 40e egy gyerekre egyaltalan nem sok. Rezsi, etetni,itatni,ruhazni kell. Es akkor meg egy db jatekot vagy mesekonyvet nem kapott. A ferjed is egy goreny lehet,ha jol keres,de a gyerekeitol sajnalja.
2013. febr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
81%
Amikor az én exem ide telefonált kérni fogja számoltassanak el mire költöm a gy.tartást kirobbant belőlem a röhögés.Még azt is megmondtam neki hová kell mennie:)Olyankor nem hömbölög mikor 36 meg 27 ezer ft-okat költök csak tankönyvre.Soha semmit nem ad a gyereknek gy.tartáson kivül,még csak az sem érdekli él e.Szerintem csak havonta 1szer gondol ránk:)Na nem szeretetből ,gondolom habzik a szája is.Én semmit nem sajnálok a gyerektől,biztos vagyok benne 2szer annyit költök rá mint ami az ő kemény 25 ezer ft-ja.sajnos nagyon makacs vagyok,különben vissza küldeném neki vegyen rajta gyógyszert.De ezt nem tehetem nehogy élje világát.Bár igy is,mert mi gondja?Röhögd ki
2013. febr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem az ilyen férfiakat. Megcsinálni jó volt, meg könnyű volt a gyereket....de amikor fizetni kellene, az már nem tetszik. Egyik ismerősömet is beperelte a gyerek apja, aki egyébként 700ezer körül keres, hogy csökkentse a gyerektartást. Ennél már csak az a nagyobb görénység, ha a férfi terhesen hagyja el a nőt. A saját gyerekére sajnálja a pénzt?????? A saját vérére????? Komolyan, mit gondol az ilyen? Képes túllátni az egóján???? Az ilyen komolyan úgy pics@n rúgnám!!!!! Fú de felbosszantottak!
2013. febr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
37%
Kérdezd meg egy ügyvédtől.
2013. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
33%

Azért #6-os versenyző, a harciasság közepette nem szabad megfeledkezni arról a tényről se, hogy a másik fél meg lazán megteheti, hogy elmegy egy szakmailag érdekesebb, ámde fele annyit fizető állásba... és máris teljesen megalapozottan és jogszerűen fognak csökkenni azok a magas tartásdíjak...

A hosszú távú jó megoldás itt is a kommunikáció és a megegyezés...

2013. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
62%

Második válaszoló, annyira primitív vagy, már olvastam szó szerint ugyanezt a hozzászólásodat egy másik kérdésnél. Mi az hogy az anyának hozzá kell tenni ugyanennyit???

Ezt te hol hallottad?? Nevetséges vagy!

2013. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
72%
Ja... Erről az egészről az anyám jut eszembe, ő is kapott gyerektartást, és egész gyerekkoromban egy darab ruhát, egy füzetet, egy könyvet nem kaptam belőle. Mások levetett/leselejtezett gönceit kaptam, anyámnak viszont volt vagy 100 pár cipője. Én igenis úgy írnám elő, hogy ezeket a pénzeket fillérre a gyerekre kell költeni.
2013. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!