Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás során így is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás során így is követelheti a felújítás költségeinek a felét?

Figyelt kérdés
Az én lakásomban laktunk. Amikor közösen beköltöztünk én felújítottam a konyhát, a fürdőszobát és kifestettem a többi helyiséget, de mindezt úgy, hogy egy fillérünkbe sem került, mert az alapanyagok nagy része megmaradt a szüleim házfelújításából, a másik részét meg én vettem meg még az esküvők előtt. Most a vagyonmegosztás során a férjem közölte, hogy neki jár a lakásfelújítás költségének a fele és felbecsültette, hogy mennyi lehetett a felhasznált alapanyagok ára és a munkadíj, ezért 250000Ft-ot követel tőlem. Én ezt az összeget nem akarom és nem is tudom kifizetni neki. A régi számlák megvannak, sőt még az a papír is amit a szüleim írtak az építőanyagok szállításakor (ha esetleg igazoltatnának az úton).

2013. febr. 26. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire fel követeli ha együtt újítottátok fel és tisztában van azzal hogy mi maradt meg szüleidtől, mi volt saját munka stb. ?


Nevetséges és inkorrekt felvetés a férjed részéről, ha igazat beszélsz.

2013. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így viszont nem követelhet. Az alapanyag szülői ajándék volt neked,amit az esküvő előtt vettél, meg csak a tied...


Mivel a lakásfelújítás nem került pénzbe, így a 0-t oszd el kettővel, az az övé. Pofátlan.


Nyugi, koppanni fog. Kérdezd meg, ebből mennyit állt ő? Ő mennyi pénzt fektetett bele?

2013. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem is az a lényeg, hogy mennyit állt ő, mert az is lehetett volna, hogy ő belead 10 millió forintot, de akkor is csak 5-öt kaphatna vissza. Fele fele, bárki bármit állt.


Viszont itt semmi nem került semmibe. Mivel ezt tudja igazolni a kérdező, így tárgytalan a dolog.

2013. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A munkadìj?
2021. júl. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!