Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségem sorozatban megcsal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem sorozatban megcsal, válás lassan elkerülhetetlennek néz ki. többi lent. Pár tanácsot kérnék! Kisgyermekünk is van! Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés

helyzet: Magyarok vagyunk, külföldön élünk, Magyarországon házasodtunk, mindkettőnknek van lakhelye hivatalosan Mo.-on és külföldön is.

Van egy 1 éves babánk, akinek szintén van lakhelye hivatalosan mindkét országban. (Mo.-on az anyósoméknál)

Feleségemnek a szülés előtt már viszonya volt valakivel - addig tartott mi rájöttem, kb 1 évig, ekkor 6hós volt a baba. Úgy döntöttünk együtt folytatjuk, változtatunk. Most, kb. fél évvel később megint látom hogy folytatódik a viszony..



Ha vállunk, akkor otthoni bíróság az illetékes vagy a külföldi, ahol lakunk jelenleg?

Számít-e valamit, hogy kinek a hibájából megyünk szét? (feleségem úgy tűnik, hosszú ideje megcsal)

Ki kaphatja a gyermek felügyeletét? Igaz, hogy 3 év alatt mindig az anya kapja?

Mennyi a tartásdíj összege? Mindketten jól keresünk (átszámítva netto 500e HUF felett), feleségem valamennyivel többet mint én. Jelenlegi megélhetésünk hármunkra akár egyikünk fizetéséből is megoldott, szóval anyagi gondok nincsenek. Ilyen esetben hogy alakul a gyerektartás?

A láthatási időket hogyan szabályozza a bíróság?


Legutolsó sorban, de szintén nagyon fontos: Kíváncsi lennék tapasztalatokra, szülő és gyermek oldalról is, hogy sikerült-e hasonló kicsi gyerek eseten normálisan felnevelni a csemetét? Milyen tapasztalatok vannak?



2013. márc. 13. 10:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%

"Feleségemnek a szülés előtt már viszonya volt valakivel "


Ha ezek után még felcsináltad meg is érdemled a sorsod te balek.


Amúgy meg dns tesztet azért csináltass mert nem lennék meglepve ha a gyerek sem tőled lenne.

2013. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Előző, lehet hogy már terhes volt,mikor ez kiderült. Ne legyünk rosszindulatúak.
2013. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1 Ez is egy vélemény.

Mint írtam, én csak akkor jöttem erre rá amikor a gyerek már 6 hónapos volt.


Imádom a gyermekem, azért is kapott egy második esélyt.

Viszont mondtam neki, hogy ha ő nem úgy látja, hogy velem(!) szeretne lenni, akkor a gyermekre való tekintet nélkül jelezze, mert csak a gyerek miatt együtt maradni senkinek sem lesz jó hosszú távon. Ez volt kb. fél éve..


Ennyit a sztorihoz, de a kérdésekhez ez csak háttér infó..

2013. márc. 13. 11:08
 4/24 A kérdező kommentje:
Pontosítok, hogy senkinek legyen félreérthető: gyermek akkor volt 6 hónapos, a születés után (nem az anyja hasában).
2013. márc. 13. 11:10
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a jogi kérdésekben nem tudok segíteni (külföldi vagy magyar bíróság - mondjuk én a magyarra tippelnék, hisz itt köttetett Mo-on... nagykövetség nem tud esetleg válaszolni?)


Azt viszont cáfolnám, hogy 3 év alatti gyereket mindig az anya kapja meg! Ismerősi körben volt rá példa, hogy 1-2 év körüli kicsit az apuka kapta meg. Azzal érvelt a bíróságon, hogy a kapcsolat felbomlásáért (ők nem voltak házasok) az anya a felelős, mivel megcsalta őt, az anya pedig a saját szüleinél lakik, akik isznak, s így ez nem megfelelő környezet egy gyermek neveléséhez.

2013. márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
17%

tesó,

itt az is a baj,hogy ez a te feleséged valszeg egy csinos nő lehet,és te nem igazán szeretnéd ,hogy ő elváljon tőled,

meg te szereted is őt,és így még nehezebb a helyzeted,

én nem válnék el a helyedben,

ugyanis nem te vagy az első pasi,akit a felesége időnként megcsal,kibírható ez,még ha nem is egy felemelő érzés,

2013. márc. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szép sorjában:

Ha magyar állampolgárok vagytok, célszerű itthon beadni a válókeresetet. Illetéke 30 ezer forint.

Nem számít, kinek a hibájából váltok el, de ha meg tudtok egyezni, akkor még az illetéket /30 ezer/ is el lehet felezni.

A gyermek felügyeletét /mivel kicsi a baba/ többnyire az anya kapja, de neked minden jogod megvan a láthatáshoz

sőt ahhoz is, hogy elrepeld tőle, ha nem alkalmas

anyának. Önmagában az, hogy megcsal, nem veszélyezteti a gyermek nevelését, az anyánál történő elhelyezését.

A tartásdíj általában a nem magánál nevelt szülő munkabérének 20 %-a, de megállapodhattok más összegben is. /kevesebben nem!/

A láthatásban is meg kell állapodnotok és azt szigorúan mindkét félnek be kell tartania.

2013. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#6 Tény, hogy csinos nő.. nem ez a baj.

A lányomat nem szeretném "elveszteni", és szeretném, ha rendes családban nőne fel, ahol van apa és anya. Ezért is volt a második esély..


Sajnos nem sok remény látok erre, ezt már nem bocsáthatom meg mert akkor teljesen elvesztem minden tekintélyem magam előtt is! Nála lehet már most sincs, ezt nem tudom..


Nagyon feldühít, hogy a szemembe hazudik, szerepet játszik.. Igazából keresem a kiutat, de nem hiszem, hogy ezek után tudnék benne bízni.. bizalom nélkül meg van értelme? ..se 2. gyereknek se nagyobb lakásnak, háznak stb.. ami ugye jó volna..


Ő még nem tudja, hogy tudom, hogy megint együtt van a pasival.. aki történetesen a főnöke.

2013. márc. 13. 11:33
 9/24 Bence_ ***** válasza:

Miért re mit mond?

Lányod biztosan a tiéd?

2013. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#9

Tudomásom szerint enyém a gyerek, amit találtam bizonyítékot az alapján a kapcsolat kezdetekor kb a 3. hónapban lehetett a feleségem, max a 2.ban. Elég erősen hordozza jellemvonásaimat és gyermekkori viselkedésem is hasonló volt.



A miértre nem sok válasz jött (még az első lebukáskor).. kb. , hogy kalandra vágyott? de már rég be akarta fejezni.. Kérdeztem teljesen őszintén, hogy unalmasnak tart-e, válasz: nem.

Lehet, hogy annyi kell neki hogy főnök legyen? ezt is kérdeztem, erre is nemleges választ kaptam.


Lehet hogy úgy érzi, velem megállt az idő, mert nem akarok sem házat venni, sem gyereket csinálni(mondjuk ezzel ő is várna még egy évet) amíg nem rendeződünk -> kvázi továbblépni.

De én addig nem akarok újabb terheket amíg nem érzem magamban, hogy a bizalom helyre állna, erre most kiderül, hogy megint máshol kavar...

2013. márc. 13. 15:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!