Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kisgyermekkel elválni? Kinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisgyermekkel elválni? Kinek van tapasztalata, meg lehet oldani normálisan a nevelést? Gyermek sérülése nélkül? Tapasztalatok? Gyerek-szülő oldalról?

Figyelt kérdés

Eléggé közel sodródtunk a váláshoz, van egy 1 éves kisgyermekünk. Valószínűleg az anyuka kapná meg a felügyeleti jogot, már csak a gyerek korából gondolom.

(Anyagi probléma egyik oldalon sincs, mielőtt valaki kérdezné)

Hogyan fogja látni a gyermek ezt a szituációt, és pár év mulva? Én nagyon szeretem a kicsit, apjaként fog rám tekinteni?



2013. márc. 13. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mostohaszülő vagyok. Mikor a férjem elvált az előző feleségétől 1,5 éves volt a kisfiuk. Én azt mondom csak rajtatok múlik a dolog. Remélhetőleg tudtok tartani egy normális viszonyt. A volt feleségé a felügyeleti jog, de kezdetektől engedte hogy heti 2-3szor elvigye az férjem délutánonként, majd ahogy nőtt szépen-lassan eljutottak odáig, hogy ugyanannyit van velünk, mint az anyukájával.

Nem mondom hogy egyszerű helyzet. Szerintem alap esetben is nehéz két embernek összeegyeztetni a gyereknevelést, így pláne. De a gyerek érdekében muszáj kompromisszumokat kötni, nem lehet hogy egyik héten egyik helyen 9kor ágyba dugják, a másikon fent lehet 10ig. És kismillió ilyen apróság van. Mivel együtt élünk már régóta nekem is vannak irányelveim, amit nehéz néha legyűrni, vagy megtalálni azt a hangot az anyukájával amit nem vesz beleszólásnak hanem elgondolkodik rajta. De szerencsére erre is van példa. Nemrég született a közös gyerekünk, ez is elég érdekes, őt sem nevelhetjük majd homlokegyenest máshogy, mint ahogy a testvérét. Kicsit elmentem az én helyzetem boncolgatásába.. :) de a lényeg hogy nem a legegyszerűbb válás után gyereket nevelni. Kell hozzá jó adag kompromisszumkészség, tolerancia és hogy őszintén tudjanak a felek egymással beszélni sértődés nélkül. Ha mindketten így álltok a helyzethez nem lesz gond :)

És a férjemet imádja a fia :) Emiatt ne aggódj, nem kell 24 órában vele lenned, csak légy majd mindig elérhető ha szüksége van rád, a mobil is egy nagyon jó találmány :)

Ja és neveld! Ne a barátja akarj lenni, hanem az apja. És akkor ő is így tekint rád. Én úgy látom sok elvált apa itt rontja el a dolgokat, mindent ráhagy a gyerekre.

2013. márc. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Ha lehet el kell kerülni a válást.Nekem személy szerint soha

nem volt ilyen problémám,de a környezetemben azt látom,hogy a végén mindenkinek rossz lesz.

Anyagilag ma Magyarországon anyagi csőd,mindig mindent nem lehet elölről kezdeni.Tehát teljes leszegényedéssel jár,ezt először is szögezzük le.

A hajléktalanok zöme is mind elvált,csak nem hangsúlyozza senki soha,mert ezt agyonhallgatják.Legfeljebb csak utána lesz piás az illető.Ez konkrét felmérésben olvastam.

Családi,illetve gyerekoldalról sem jó,anya,meg apa csak egy van.Ezt a családban a gyerek mindíg érzi,ha nem az "igazi" van jelen.Magyarázni a megmagyarázhatatlant állandóan visszatérően nagyon fárasztó.

Sokszor hallottam már,hogy bárcsak lettem volna akkor türelmesebb,mert a második....meg a többi sem hozott sok jót.

Persze mert a hiba sokszor bennünk van,csak nem vagyunk hajlandóak észrevenni,a másikban a pici szálka is mindíg látszik.Úgyhogy itt mindenki sérül,nem is kicsit.

Ha lehet el kell kerülni!

2013. márc. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én legkedvesebb barátom kisfia 1 éves volt amikor elváltak. A srác azóta 13 éves lett. A gyerek imádja az apját! Minden második hétvégét együtt töltenek. Ilyenkor kirándulnak, elmennek a nagyiékhoz, stb...

De itt ebben a szituációban is annak volt a legnagyobb szerepe, hogy senki sem próbálta meg a másik ellen nevelni a gyereket. Igyekeztek a legnagyobb csendben elintézni a válást, nem volt vita a gyerektartáson. Egyikőjük sem akarta kisemmizni a másikat.


Úgy gondolom és látom, ha mindkét szülő igyekszik továbbra is normális emberi módon viselkedni és nevelni a gyereket, akkor komolyabb gond nem adódik.

2013. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

röviden összefoglalva itt a sztori

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__41..


Egyébként ő is nagyon szereti a kicsit, csak úgy tűnik engem nem.. ezért járomkörbe a témát.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

2013. márc. 13. 12:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettes én elhiszem, hogy sok az elváltak közül a hajléktalan. Ugyanakkor szerintem legtöbb esetben azért már előtte is voltak gondok ezekkel a pasikkal. Egy példát ismerek barátnőm apja. Alkoholista volt, egyik este a barátnőmet is megverte nagyon, az anyja kihajította, mivel az ő háza volt. Utána még jobban lecsúszott természetesen. Barátnőm utolsó infói szerint hajléktalan. De valahogy nem tudom sajnálni.

Egyébként a kérdező leírta hogy nincsenek anyagi gondjaik.

El lehet válni normálisan.

2013. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mivel egyébként is megteheted: fogadj mielőbb ügyvédet! Elolvastam a régebben írt kérdésedet is a történettel kapcsolatban. Úgy gondolom, egy ügyvéd tudna Neked a legtöbbet segíteni!

Mi itt max. csak a véleményünket tudjuk megosztani, de nem hiszem hogy valaki is jobban belelátna ennek a jogi hátterébe.

2013. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Én a magam körül látottakat írtam le.Nem sok jót tudok a válás utáni dolgokról elmondani,persze nincs kizárva az ellenkezője sem.Mindíg jöhet valaki "fehér" lovon,csak valahogy a tapasztalatok mást mutatnak. Valószinűleg lufi az egész,úgyis kipukkan.

Egyébként,nekem személy szerint nem kéne gyerekkel senki,akkor inkább maradnék egyedül.

Van a családban olyan akinek három van,de nem is tud új tartós kapcsolatra lelni,úgyhogy neki sem tett jót a válás.Szegénykém azt hitte gyorsan lesz új "apuka."

2013. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Közeli rokonom maradt egyedül a gyerekével, a tapasztalat az, hogy a gyerek 6 éves koráig nem igazán érti a változást. A szülők kénytelenek továbbra is nagyon gyakran találkozni közös programot szervezni a gyerek miatt. Az anya azt mondja, hogy sokat dolgozik apu, majd 2 nap múlva látod stb. stb. a gyerek igényli mindkét szülőt. Később ez a lányoknál változik főleg az anyát igénylik, ha fiú marad az anyjával neki az apa lesz a minta, leutánozza az apa viselkedését, az anya akár mellőzve is érezheti magát.
2013. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8

Szerintem még csak a lányoknak van szükségük normális apa mintára! Talán jobban mint a fiúknak. Ki mástól tanulhatná meg mi a normális viselkedés? Mit tehet meg egy férfi és mit nem egy kapcsolatban. Mit kell "eltűrni" és mi az amit nem normális.

2013. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, meg lehet normálisan is oldani. Viszont javaslom, hogy MINDENT részletesen írjatok le egy megállapodásban, hogy ha később esetleg tovább romlik a viszonyotok, akkor se legyen lehetőség rá, hogy a gyereken csattanjon az ostor.
2013. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!