Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ez "megállapodás"?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez "megállapodás"? A férj vagyok, két kisfiúval, a feleségem kiábrándultság, fásultség miatt válni akar. Első ("békítő") tárgyaláson túl vagyunk, a folytatásról állásfoglalás nincs. De.

Figyelt kérdés
A gyerekláthatásról van egy "megállapodási javaslatuk". 6 éve csak én dolgozom, ő otthon gyesen. Én józan, tényleg normális ember vagyok, nem verem a családom, nem iszom, az összes fizetésem (nem kevés) hazamegy a családra, mert nincs más bevételünk. Imádom a gyerekeimet, szeretem a családom, semmilyen házimunkából nem vonom ki magam, és - irracionális ugyan - de szeretem a feleségem. Ehhez képest az ajánaltuk a "megállapodásra": közös akarattal házasságfelbontás (pedig én nem akarom), a gyerekeimet elválasztani tőlem, láthatás kéthetente egy hétvége, és egy nap köztes heteken, gyerektartási azzsonytartási igény több, mint 300.000 per hó, és házmegosztás. Ellentmondás az egész, és bosszúéhes személyiségre vall. Ezzel és a házrészlettel lenullázom a havi egyetlen bevételüket, mehetek a híd alá... Mint aki veri a családját, elissza a pénzt, gyakorlatilag parazitaként akarnak leválasztani a családomról. Pedig semmi büntetendőt nem tettem. Mi a véleményetek?
2013. márc. 22. 15:33
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
87%
Sajnallak, h ezek utan Te meg mindig ot szereted! Komolyan.
2013. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Egyre feltűnőbb nekem is. A gyermekeimhez való ragaszkodásom viszont erősebb annál, hogy otthagyjam, és rábízzam őket egy labilis lelkiállapotú ember nevelésére. A fiúknak apára van szüksége, nem nevelőapára. Ha már él...
2013. márc. 22. 15:43
 3/44 anonim ***** válasza:
89%

a véleményem nem küldené el a gyakori...

undoritó ha finoman fogalmazok


Ne hagyd magad


Mennyire kicsik a gyerekek?

Te nem akarod őket nevelni?

2013. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
de igen, nevelném. de a ffi olyan hátránnyal indul, hogy lehetetlenség. pedig én tudom eltartani őket, én tartom fent a házat amióta megvan, ő jelenleg nem keres semmit csak a gyest, munkája sincs 6 éve, csak státusza. Kétségbe vagyok esve... Ekkora aljasságra nem számítottam.
2013. márc. 22. 15:48
 5/44 anonim ***** válasza:
78%

Ne egyezz bele. Küzdj a gyerekekért.


Első fokon lehet, hogy nem kapod meg őket, de másodfokon 40%-ban az apák kapják a gyerekeket, ha tényleg harcolnak érte. Ráadásul itt fiúkról van szó, így eleve több az esélyed.


A bíróság előtt nagyon jó érv az, hogy 6 éve csak te dolgozol, a feleséged az sem biztos, hogy vissza tud állni munkába, így lehet, hogy akkor sem tudná eltartani a gyerekeket, ha szeretné. Szerintem nem reális, hogy egy szerető, pozitív, normális, dolgos apától elvegyék a gyerekeit azért, mert az anya fásult, lehangolt! A gyerekeknek is jobb a vidámabb, kiegyensúlyozottabb környezet.


Asszonytartás nincs Magyarországon tudtommal?!


Nyugodtan érvelhettek azzal is, hogy a házastársi közöség sem a te hibádból romlott meg, hiszen te mindent megtettél értük, csupán a feleségednek nem vagy már "elég".


Amire nagyon figyelj oda az az, hogy ne hagyd, hogy az anya elmenjen a gyerekekkel, mert ha ez egyszer megtörtént, a bíróság arra fog törekedni, hogy a gyerekek helye ne változzon meg. Viszont amit megtehetsz az az, hogy beadod az ideiglenes elhelyezésre való kérelmet. Szemét dolog a feleséged háta mögé menni, de az ő ajánlata meg 10x szemetebb ennél. Ha az megvan, akkor jó eséllyel nálad maradnak majd a gyerekek.


A ház közös vagy egyikőtöké? Válás esetén ki maradna, ki költözne? A gyerekek mennyire kicsik? Megkérdezik őket a bíróságon?

2013. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
jah, bocs: 2 és 5 éves fiúk. A kicsi nem is beszél még. A nagynak én olvasok mesét minden este, én fürdetem őket...
2013. márc. 22. 15:49
 7/44 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező: minél több ilyen van, és minél több ponton tudod bizonyítani (tanúkkal, ha lehet), hogy főleg te törődsz a gyerekekkel annak ellenére is, hogy az anya otthon van, annál több esélyed van!!
2013. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
a ház közös. A kölcsönt 17 évre vettük fel, nekem volt munkám, én lettem a főadós. Ő nem akar menni sztem a jóból, pedig van saját lakása is (nekem is egyébként). Arra hivatkozik, hogy a gyerekek környezetés ne változtassuk meg. Még, amíg ilyen kicsik.
2013. márc. 22. 15:52
 9/44 anonim ***** válasza:
91%
na nehogy már a lekvár tegye el a nagymamát. Mondd el, hogy te nem is akarsz válni, egyedül neked van bevételed, már miért kapná meg anyuka a gyerekeket???? vicces lenne. Jobban keresel, van egzisztenciád és intelligenciád, asszonynak mi van? ráadásul a gyerekeket is szereted. ha el akar válni, akkor menjen ő.
2013. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem mond el a feleségednek, hogy te mit akarsz, és hogy semmiképpen nem egyezel bele abba amit kér. Én megpróbálnám helyedben a közös felügyeletet - egyik héten nálad, másik héten a feleségednél a gyerekek. Ez ugyan elég borzasztóan hangzik, de sok esetben működik. Persze ehhez a feleségedben is kell hogy legyen némi alkalmazkodási képesség.

Nem lehet, hogy nem kiábrándultság van a háttérben, hanem egy harmadik személy?

2013. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!