Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Aki tud segítsen! Közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki tud segítsen! Közös megeggyezéssel folyik illetve csak indult a válásunk eddig 1 tárgyalás volt. Szóbeli meg egyezéssel fizettem a 40 ezret, amit 2 hónapja nem tudok még nincs is bírósági végzés. Köteles vagyok fizetni?

Figyelt kérdés
A feleségem feljelentést tett a bíróságon,hogy nem kapja a gyerektartást,szerintetek ez jogos? Közös meg egyezés itt már sehol nincs,amióta a fél házat a nevére írattam szóba sem áll velem.Személyes dolgaimon kívül semmit nem hoztam el,rá nem vonatkozik a szóbeli megegyezés?

#válás #gyerektartás #vagyonmegosztás #közös meg eggyezés #szóbeli meg eggyezés
2013. ápr. 3. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amig nincs gyerekelhelyezés itélet nem kell fizetned, hisz közösen mevelitek a gyereket.
2013. ápr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs nálad a gyerek, tehát nem te neveled nap mint nap, akkor köteles vagy fizetni, bármennyit is, akár 5 ezret. Ugyanis, ha nem fizetsz, azt visszamenőleg fogják behajtani. Ja, ha fizetsz, úgy csináld, hogy mindig legyen róla papír is!
2013. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden esetben JIVATALOSAN fizess, azaz vagy átutálással vagy csekken, de feltétleün ird rá, hogy gyerektartásra külödöd a pénzt.


Ugyanis a válóper meginditásától kezdve követelheti rajtad a gyerektartást a feleséged, és hiába fizeted, ha nem tudod bizonyitani.

2013. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A SZÓBELI megegyezés nem jelenet semmit, ugyanis NEM LEHET bizonyitani, az egyetlen érvényes megoldás az, ha a megállpodást a biróság hitelesiti.
2013. ápr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tárgyaláson hangzott el a 40 ezer forint? A bíróság jegyzőkönyvbe vette?

Vagy csak kettesben beszéltétek meg?

2013. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És te mennyi többlethasználati díjat kapsz a lakás után, amit ők használnak és te nem tudsz?

Ne fizess addig, amíg nincs bírósági döntés. Viszont mindenképpen kérj te is a lakás után többlethasználati díjat, mivel te nem tudod használni és kényszerből költöztél el. Ez nagyon fontos, hogy nem önként jöttél el. Az ingóságok felére pedig jelentsd be az igényed, ha nem enged be a házba akkor pedig menjen a feljelentés a rendőrségre.

2013. ápr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!