Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Probléma lehet, ha nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Probléma lehet, ha nincs bejelentett munkahely?

Figyelt kérdés
Szeretném elindítani a válást, de nincs bejelentett munkahelyem. 3 kiskorú gyermekem elhelyezésénél ez lehet probléma? A feketén szerzett jövedelem mellett ott a családi pótlék + főállású anya vagyok.
2013. máj. 10. 11:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez lehet probléma. Ha emellett a lakhatásod sem biztos, és az apa is akarja a gyerekeket, akkor meg főleg ciki a helyzet.


Hány évesek a gyerekek? Hol éltek, kinek a tulajdona, esetleg közös? Ki marad, ki megy, stb.? A férj bevétele milyen? A gyerekekkel való viszonya?

2013. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ha a lakhatást sem tudod megoldani, akkor igen.

A feketemunkáért kapott pénzt a bíróság nyilván nem nézi. Ha a férjed nagyon akarja a gyerekeket, akkor így jó esélyei vannak.

2013. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A lakhatással nincs gond, én megyek albérletbe a gyerekekkel. Ebbe belement a férjem is.

Hogy ő mennyire regeszkodik a gyerekekhez? Első körben arra gondolt, hogy válasszuk szét a gyerekeket, de erről szerencsére lebeszéltem.

Én csak 6 órában dolgozom, ő pedig elég későn jár haza. A gyerekek még kicsik ovisak és idén indul a suli.

2013. máj. 10. 12:06
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a válókereset beadásához kellett a jövedelem igazolás, de szerintem nem lenne gond nálatok, ha közös megegyezéssel cirkusz nélkül váltok, és mind a ketten mondjátok, hogy a gyerekeknek megvan minden, mondhatjátok, hogy a család támogat, stb. Szerintem akkor lenne gond csak, ha a férjed magának akarná a gyerekeket és menne a harc közöttetek.
2013. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok bíró vagy ilyesmi, de ha nincs munkád és így laksz albérletben, azt nem értékelném úgy, hogy biztosítva van a lakhatásod...
2013. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A munkahellyel sajnos akkor is problémák vannak. Úgy nem ítélheti neked a bíróság, ha nincs annyi bevételed, hogy magadat és a gyerekeket eltartsd - hiába a csp, a gyerektartás, ebből nem jön össze elegendő. Ez így elég cinkes :(
2013. máj. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

havi 350.000 Ft azért elegendő...

persze, ha a férjem elborul, akkor ezek szerint teljesn mindegy az összeg, még akkor is ha a havi bevételeimből a feketén kapott munnkabér a legkevesebb :(

2013. máj. 10. 12:22
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj, ha a bíróság elé tárod, hogy havi havi 350.000 Ft bevételed van feketemunkából, akkor nem hogy a gyerekeket nem kapod meg, de élből mehetsz a dutyiba. Basszus, gondolkozz már.
2013. máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Próbálj meg vele megegyezni. Azért ha belegondol, hogy a másik lehetőség az, hogy megkapja a gyerekeket úgy, hogy későig dolgozik, rá hárul minden, hogy a gyereknek legyen fehér blúza az ünnepségre, tornacipője ha kiszakadt, ha beteg valamelyik akkor otthon maradni, elvinni az orvoshoz úgy, hogy közben a másik kettőt is megoldja, akkor nem biztos hogy nagyon érdemes cirkuszolni.

Mind a kettőtöknek jobb a békés megoldás, esetleg tegyél engedményeket, hogy nem fogsz ragaszkodni a kéthetente hétvégéhez, hanem ha nincs a gyerekeknek programja és előre szól, akkor más időpontban is elviheti őket.

2013. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
12:25: na azért nem úgy van az, max ellenőrzést és bírságot kaphat.
2013. máj. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!