Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem fogadja el a gyerekemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem fogadja el a gyerekemet új párom. Volt már hasonló helyzetben valaki? Lehet megoldás?

Figyelt kérdés
5 éves a lányom, elváltem én is, a párom is, az ő gyemeke már nagyobb, 15 éves. Szerinte teljesen különbözik a nevelési elvünk, és ez nem egyezik az ő elképzeléseivel. Ő katonásabb, szigorú minden téren, én meg engedékenyebb vagyok. mondta, hogy ez őt zavarja, mert hisztis stb... meg lehet nem fogadja el a lányom és azért ilyen vele, és ezért lehet jobb lenne a gyerek miatt inkább szakítani,nehogy törés legyen benne. Ezt nem mondta ki, de éreztem. Én tudom, hogy a lányom szereti, mindig ilyen volt. Megviselhette a válás is, új ovi, lakhely, stb... az apukáját is nagyon szereti, sokszor találkoznak. De most nagyon elszomorodtam. Van-e értelme így, ha azt érzem nincs mellettem ebben. Ha azt látnám, hogy a gyerekem tényleg nem fogadja el, megérteném. De így nem.
2013. júl. 27. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
ez az ember téged sem szeret, kuka
2013. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Mivel véleményt kérdezel, én szakítanék. El kell fogadnia ha szeret hogy van egy gyereked, és a nevelési elved is. Minden kislány hisztis, de kinővi (én is kinöttem :))
2013. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 sippara ***** válasza:
82%
Két irányból lehet megközelíteni a dolgot: első körben én átgondolnám, igaza van-e a páromnak a neveléssel kapcsolatban. Ha igen, akkor lehet, hogy neked kéne változtatnod (sajnos ismertem pár gyereket, akiket a szüleik hogy is mondjam... Waldorf módszerrel neveltek, és egyikük sem lett épp príma felnőtt, hiszen az életben szabályok vannak amiket be kell tartani) - ezt neked kell tudnod, hiszen te vagy a lányod édesanyja. Ha viszont úgy gondolod, hogy egyszerűen nem akarja elfogadni a kislányod, akkor fel is út, le is út.
2013. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Ha szeretne, eget-földet megmozgatná, hogy rendeződjön a kapcsolata a kislánnyal.
2013. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Persze hogy van megoldàs : Vàgnàm ki mint macskàt sz..ni! Èn úgy vagyok vele, hogy inkàbb èn üssek rà kètszer mint màs egyszer is. Tèged a gyerekeddel kell, hogy elfogadjon, vagyis a gyereket is el kell fogadnia. Èn nem mondom hogy ne fegyelmezze, de csakis azokon a hatàrokon belül amiket te àllítassz fel. Ne bíràljon felül tèged nem az apja. Beszèljetek erről, mert ebből kèsőbb problèma lesz. Ha úgy èrzed tènyleg nem megy a dolog inkàbb szakíts mert a gyerek fogja meginni a levèt. Ès itt nem pozitívumokra gondolok, de hàny ilyet hallani.....
2013. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos több hasonló szituációnak voltam már tanúja az ismerőseim körében. Harmincas anyuka kisgyerekkel, új párral, a pasi nem fogadta el, nem szerette a gyereket. Minden esetben sajnos szakítás a vége ennek. Egy anyának a gyermeket boldogsága és jóléte kell, hogy a legfontosabb legyen, és ha úgy látod, hogy az új párodtól csak negatív dolgokat kap/fog kapni a gyermek, akkor jobb mielőtt tovább lépni.
2013. júl. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék bizonyos szabályokat,fontosnak tartom, de itt nem az a probléma, hogy a gyerekem nem fogadja el, hanem az, hogy a ő nem fogadja el úgy a gyereket ahogy most van, és ha mégsem sikerül a szabályokat betartani? Úgy ahogy ő gondolja?.....ha most nem fogadja el, később mi lesz...
2013. júl. 27. 12:31
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Ez attól függ, hogy ő milyen szabályokra gondol, illetve te mire. Pl. ha szabály van és azt nem tartja be a kislányod, akkor igenis kell hogy legyen annak következménye. Ha csak az, hogy vacsora után nem kapja meg a szokásos egy kocka csokiját, akkor az, de az nem szabály, hogy elmondom, hogy ezt nem szabad, aztán meg ha még is megteszi, akkor nincs semmi következménye.

Üljetek le beszélgetni a pároddal arról, hogy neki mi lenne a természetes, mit tenne, avagy mit várna el. Majd az alapján meglátod hogy ez neked belefér-e, avagy olyan dolgok, amikkel abszolút nem tudsz azonosulni.

2013. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

Öt éves = dackorszak. Kinövi.

A párod már felnőtt ember.

A h.lyeséget nem lehet kinőni.

A gyerek változni fog.

A párod már nem.

2013. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Fogunk még beszélni erről. Ő nem akar "beleszólni, rászólni" a gyerekre, mert nem az apja, azt az apjának kell megtenni. De ha nem segít, egyedül maradok mindenben, én szertném ha ebben segítene, de szerinte az az apja dolga. Akinél semmi szabály, és ráadásul külföldre költözik. De ha együtt fogunk élni, nem tudom, hogy képzeli. Nem azt akarom, hogy apja legyen a gyereknek, de őt is vállalni kell valamilyen szinten. Nehéz.
2013. júl. 27. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!