Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltunk. Közös nevelés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltunk. Közös nevelés lenne a gyerekünkkel kapcsolatban. Kérhetem, hogy ne aludhasson az apjánál?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő:

1,5 éves volt mikor elváltunk. Soha semmiben nem segített minket. A kötelező minimum pénzt kaptuk, de ennyi, holott papíron mindennek a felét kéne fizetnie. Probléma a következő: Miután egy ekkora gyereknek a havi 2 alkalom látogatás nem jelenetett sokat, nem tekint az apjára apaként. Jó ideje nem is akar nála aludni. Hatalmas sírások előzik meg mielőtt elviszi.. Ezáltal nem engedem hogy ott aludjon, mert a gyerekem a lelkemre köti, hogy sötétedés előtt haza akar jönni. Általában muszájból megy. Megelégeltem hogy az ex férj nem nézi a gyerek érdekeit és rendszerint nem akarja vissza hozni a síró gyereket " majd álomba sírja magát" címszóval. Bírosághoz szeretnék fordulni, mert ez már türhetetlen.. Tudnátok segíteni, véleményezni, a helyzetet? Jol teszem?

A gyerekem a jelenlegi párom hívja apának. Van egy kistesója is. Nagyon boldogan élünk itthon. A látogatási napokat pedig ez árnyékolja be. Szeretném ha nem vinné el az apja egy ideig, a láthatást pedig a mi házunkban biztositanánk neki. A bíroság felé pedig szeretnék én nyitni elöszőr..


2013. szept. 10. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Miért kellene papíron a költségek felét fizetni az elvált apának? Tartásdíjat kell csak fizetni. A láthatást NEM fogja megvonni a Bíróság. Sőt, utánanéz, hogy nem nevelitek-e az apa ellen a gyereket. Abban igazad van, hogy a havi 2 láthatás nem elég egy apa-gyerek kapcsolat kialakításának, de ha ezt tudod, akkor miért nem engedted az első perctől, hogy az apa akkor vigye el a gyereket, amikor akarja? Akkor most nem lenne gond a láthatásból.
2013. szept. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Először is mennyi idős a gyerek? Igényt tart rá az apuka, vagy csak mikor kedve van? Kérj kizárólagos felügyeletet. A gyereknek nem kötelessége ott aludni, viszont ha egy hétvége van meghatározva annyit kell engedned. Ez történhet napi elvitellel-elhozatallal is. Egyértelműleg ha viszont ezt a gyermek nem szeretné, nem kell és nem is szabad erőltetni.
2013. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
En az elejen elmondtam az ex ferjnek hogy a gyerek tavolodik el tole es szerintem tobbet kene vinnie... de mindig kozolte hogy o a csak a kotelezo alkalmakkor viszi. maskor NEM. ez az o dontese volt. persze sokszor a kotelezokor se vitte, mert bulizott inkabb helyette. a gyerek pedig abszolut nem tartott ra igenyt az elejetol kezdve. az evek alatt egyszer se kerdezte meg hol van... sooot, ha meghalja hogy jon, egybol az van hogy nem akarja, elmondja hogy fel ha vele van.. es hogy nala minden rossz!!
2013. szept. 10. 16:12
 4/16 A kérdező kommentje:
5 eves most a gyermek. en annyit szeretnek csak, hogy ne ruhelje a napokat amikor jon az apja.. es nem akarom h amiatt sirjon mert elengedem vele, probalnam az erdekeit nezni. ezert mondtam az exnek hogy egy ideig jojjon es ne vigye el.. de latogassa, sose tiltottam lathatast.. nem is all szandekomba, de ha valami nem tesz jot a gyermekemnek azt nehez elfogadnom.. az ex pedig az ott alvast erolteti..
2013. szept. 10. 16:14
 5/16 A kérdező kommentje:
A szerzodesunkben benne van, hogy mindennek ertem ez alatt, ovi kezdes, iskola kezdes, ruhazkodas, gyogyszerek, mindennek a felet ki kell fizetnie. Mivel a keresete nagyon magas, es a tartasdij 25.000 forint :)
2013. szept. 10. 16:15
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Van bírósági végzés a válásról? Azóta eltelt már két év. Csak két évente lehet módosíttatn a láthatáson.
2013. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
A lathatas, bármilyen hülyén hangzik is, nem azert van, hogy a gyerek élvezze. Azert van, hogy kapcsolata legyen az apaval is. Pont ugyanúgy kotelezo, mint az iskola es egész biztos, hogy azt meg tobb gyerek utalja.
2013. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
A gyereknek kötelező, az apának jog...ha az apa nem akarja, nem megy.
2013. szept. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

igen eltelt 2 ev.

Tudom hogy kotelezo, de arra miert koteleznenek hogy a gyerek olyan helyen aludjon ahol uvolt? en nem a lathatast akarom elvenni. hanem azt hogy nala aludjon amikor elviszi.. remelhetoleg van erre lehetoseg

2013. szept. 10. 19:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Van lehetőség, így hogy már két év eltelt kérheted a módosítását. Mivel az apuka nem nagyon töri magát, hogy szorosabb kapcsolat legyen a gyermekével szerintem kérheted. Ha nagyon kötekedik az apa akkor kérhet pszichológusi vizsgálatot, ami ha tényleg úgy van ahogy te állítod akkor az igazat fogja úgy is megállapítani.
2013. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!