Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Polgári házasságkötést lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári házasságkötést lehet érvényteleníttetni pár napon belül vagy csak a válás lehetséges?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem érvényteleníttetni csak akkor lehet ha pl. az egyik fél nem a saját nevével/saját irataival köt házasságot és hasonló extrém esetben. Amúgy ha minden rendben volt akkor szerintem csak válás, de ha jól tudom annak is van egy átfutási ideje.
2013. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

LEhet, az amcsiknál.


Nálunk nem lehet, de van érvénytelen házasság, pl. ha valamelyik fél házas, és válás előtt köt újabb házasságot.

2013. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első, azt nem kell érvénytelenítteni, az érvénytelen.
2013. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

A házasság létrejöttének feltételei:

1.Anyakönyvezetői szakvizsgával rendelkező, anyakönyvezetőnek kinevezett személy előtt köttessék

2. A felek személyes jelenléte kell

3. Egybehanzó akaratnyilvánítás történjen


Ekkor létrejön a házasság!


Ezen felül, hogy érvényes legyen további 2 feltételnek kell teljesülnie:

1. Az anyakönyvezetőnek hivatalos minőségben kell eljárnia

2. Felek együttes jelenléte szükséges ( az új Ptk. CSK.ezt a feltételt a létezés feltételei közzö sorolja)


Szóval ha a házassságot érvényesen megkötöttétek, akkor csak a válás marad!

2013. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha Vegasban kötöttétek semmi akadálya. Itthon csak a válás oldja meg a problémát.
2013. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pláne a polgárihoz kell válás, ha csak templomi esküvőtök lett volna, az nem is számítana.
2013. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak nem arra gondoltál, hogy 3 nap után vissza lehet cserélni?
2013. szept. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 30. 10:33
 9/12 Messor725 válasza:
61%

1., A törvény több okot is ismer!

2., Nálunk is lehet! A mondatod másik fele meg balgaság, hiszen ha van érvénytelen házasság, akkor azt érvényteleníteni is lehet... s látod, csak a magyar nyelvet kéne beszélned, és látnád, hogy balgaságokat írsz le.... továbbá abban az esetben amit leírsz, azért érvénytelen, mert Btk-ba ütköző bűncselekményt valósítottak volna meg.

4., Kihagytad a köztársaság címerét!...annak is a helyszínen kell lennie :-)


És igen. Érvényteleníthető a házasság, annak mikéntjéről és módjáról az 1952. évi IV. törvény rendelkezik...plusz

a házasságkötéstől számított nyolc órán belül érvényteleníthető!

2013. szept. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megnéztem a törvényt. Ez végülis minden kérdésemre választ adott. Bár a 8 órás részt nem találtam.
2013. okt. 1. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!