Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim válni akarnak. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim válni akarnak. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Semmi probléma nincs apummal nem iszik, életemben nem láttam volna hogy annak ellenére hogy ivott nem tudott volna akármilyen helyzetben hidegfejuen dönteni. Valamelyik nap elment a munkatársaival sörözni és ott volt az egyik női munkatársa is tehát nem egy férfias sörözés volt csak valakinek a szulinapjat ünnepelték. Amikor ezt anyukám megtudta elég mérges lett és beszólt apumnak. Ezután el akart menni kirándulni csak mivel apukám egész héten 10-ig dolgozott semmi kedve nem volt és ezt igy meg is mondta. Ez 3vagy négy napja volt és azóta veszekednek. Anyukàm odajött hozzám hogy elválnak...

Kit válasszak? apumat jobban szeretem de anyukámat nem akarom megbántani azzal hogy nem őt választom... Tulajdonkèppen anyumat nem szeretem annyira mert maximalista én meg realista vagyok igy a fölösleges dolgokat teljesen fölöslegesnek tartom ö meg nem... ezért sokszor leszid... Valami ötlet mit kéne tennem? 15F


2013. okt. 13. 22:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Te nem tehetsz semmit, azon kivül hogy nagyon figyelj, az én szüleim is elváltak, de nekem nem volt időm és lehetőségem gondolkozni, meg dönteni, mert én jóval fiatalabb voltam mint te most. Nem akarlak ijesztgetni, de a legrosszabbul te fogsz kijönni belőle, mert ilyenkor a szülők szeretik egymás ellen teletömni a gyerek fejét mindenféle h.lyeséggel, ami vagy igaz vagy nem. Te szögezd le mind a kettőnek mindenesetre, hogyha bíróságra kerültök, mivel téged is ki fognak hallgatni, hogy mindkettejüket szereted, és nem akarsz dönteni közöttük. Ha nem döntesz, akkor a bíróság automatikusan az édesanyádhoz fog ítélni, mert ez a szokás. Akárhogy is döntesz, hogy melyiket választod, a másikat is látogasd rendszeresen, beszélj vele mindig telefonon, ugyanis nagyon nagy trauma ez egy szülőnek, mert hibásnak fogja érezni magát, hogy nem éppen őt választottad. Viszont helyezd előtérbe a saját érdekeidet, mert jobb egy olyan szülő mellett élni, aki valóban a javadat akarja, segíteni akar és tud is, és nem csak kihasználni, és csak azért maga mellett tartani hogy a volt élettársa életét megkeserítse. 15 évesen már lehet fogalmad ezekről a dolgokról. Mindenestre ne hagyd hogy akármelyikőjük is befolyásoljon téged!
2013. okt. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha tényleg emiatt akarnak válni és nem volt, nincs más oka, akkor ez baromság, de kegyetlen tény! Az előttem szólóval maximálisan egyetértek. Ha te döntöd el, tégy a saját belátásod szerint. Azt mondod apukádat szereted, de anyukád nem akarod megbántani. Apukádat megbánthatod? Hiszen őt szeretd jobban. Tehát a bíróságon az előzőek figyelembevételével dönts, vagy ne dönts!


Nem ismerem a körülményeket, nekem nem volt ilyen helyzetem, de magamat ismerve, én odaálltam volna eléjük, és bejelentettem volna nekik, hogy: Rendben, váljatok el, de ne legyen civakodás miattam én intézetbe szeretnék kerülni! Bármikor meglátogathat bármelyikőtök, szívesen látom!

Ez egy kicsit nyakon önti őket, ha elég határozott tudsz lenni! Lehet, hogy ki is "józanodnak"!


Véglegesen dönteni, viszont az előbbiek szerint dönts!

2013. okt. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát az, hogy válnak, még nem mondja el, hogy szét is költöznek-e és mikor? Erről esett már szó? Mert ha nem tudnak szétköltözni, nem kell választanod.
2013. okt. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csak vihar egy pohár vízben.

Ki fognak békülni.

Csak az a baj, hogy a fejed fölött civakodnak és mondanak ki végletes dolgokat, holott nem biztos, hogy kmolyan gondolják, csak a düh és a dac beszél belőlük.


Tanulj, éld az életed.

Meglásd, megoldódnak a problémák. :)

2013. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért amiket leírsz, annak alapján elég sok oka lehet anyádnak a válásra.

1. Apád az elsö állításoddal ellentétben iszik: "nem iszik" "annak ellenére hogy ivott" - ebböl kävetkezik, hogy többször iszik, de azt hiszi, hogy ennek ellenére tök józan.


2. Apád a munkatársakkal sösözik (ami ivás), és egy munkatársnö is van ott - anyukád meg gondolom, emiatt féltékeny.


3. A családi kiránduláso, közös programon nem vesz részt, mert nincs kedve!


Ezek mind olyasmik, amik arra mutatnak, hogy kettejük között nagyon rossz a kapcsolat, és ha apád nem akar változtatni a viselkedésén, akkor jogos a válás.


Ezen kivül úgy latszik, hogy anyukád AKAR nevelni, apád meg mindent rád hagy, ha hozzáköltözöl, akkor te is el fogsz zülleni.

2013. okt. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez volt. 14 evesen kedeztek meg, hogy kihez szeretnek kerulni. En apumat mondtam. A hugom meg azt, aki en.


Anyumat biztosan bantotta, de nem beszeltunk rola sohasem. A lenyeg, hogy vegul is nem valtak el. Azota is egyutt maradtak.

2013. okt. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát 5-öske! Te sem férfi vagy, az már biztos. Mert csak egy boszorkány látja ilyen magabiztosan, negativan a jövőt! ;D
2013. okt. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy anyukád komolyan gondolja a válást. Egyszerűen csak féltékeny. Vagy úgy általánosságban, mert volt ott nő is, vagy konkrétan arra a munkatársnőre. A kirándulás ötlet azért jött, hogy inkább vele töltse az időt, ne a kolléganővel, de mivel dolgozott a munkahelyén, ahol a kolléganő is, eléggé sértve érezheti magát. Olyan mintha nem őt választotta volna.

Ez egy tipikus női gondolatmenet volt, féltékenység esetére.


Nyugodj meg, nem fog itt válni senki. Ha csak tényleg nincs valami azzal a kolléganővel. Apudnak kellene egy kicsit többet foglalkozni anyud lelkivilágával, és probléma megoldva.

2013. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

5.válaszolo...

én is azt mondom hogy nem férfi vagy nem értheted... Van a klasszikus értelem hogy iszik. Ez mindig negativ tulajdonságot takar. Ezzel ellentétben apum csak hogy egy példát mondjak tavaly 4szer ment el egész évben sörözni. Rövidet sosem iszik. Elég negativan làtod a jövőt és látszik hogy ugy olvastad a kis szövegem hogy direkt kerestél dolgokat benne amibe beleköthetsz. Remélem hogy ez az írásod nem takarja a valodi személyiséged

2013. okt. 14. 18:38
 10/13 A kérdező kommentje:

5.válaszolo...

én is azt mondom hogy nem férfi vagy nem értheted... Van a klasszikus értelem hogy iszik. Ez mindig negativ tulajdonságot takar. Ezzel ellentétben apum csak hogy egy példát mondjak tavaly 4szer ment el egész évben sörözni. Rövidet sosem iszik. Mondom életemben mem láttam és még nem is fordult elo vele soha hogy berugot volna. Ezek a "sörözések" soha nem olyanok mint ahogy ti csajok gondoljátok hogy vedelik a sört és be vannak állva. Kultúrált kis sörözgetések ezek. Komolytalan az aki 45 évesen családosan a sárga földig leissza magát.Elég negativan làtod a jövőt és látszik hogy ugy olvastad a kis szövegem hogy direkt kerestél dolgokat benne amibe beleköthetsz. Remélem hogy ez az írásod nem takarja a valodi személyiséged

2013. okt. 14. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!