Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés kérdés. Mik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés kérdés. Mik az esélyeim apaként? Hosszú.

Figyelt kérdés
Kb. két évvel ezelőtt volt a gyermekelhelyezési tárgyalás, amit a bírónő elég rövidre zárt. Megállapította a szokásos kéthetente hétvégéket és a szünetek felét a 400 km távolság ellenére is. Akkor nem aggódtam ezen, úgy gondoltam, hogy majd a gyermekem jó helyen van az anyjánál, a láthatásokat pedig rugalmasan meg tudjuk majd beszélni. Sajnos nem így lett. Minden alkalommal, amikor szeretném elhozni láthatásra a lányom (5 éves), megindul a huza-vona. Megbeszélünk egy időpontot, amit aztán tologat jobbra-balra mindenféle indokokkal. De amikor végre el tudom hozni a gyermeket, az sem felhőtlen, mert folyton mindenbe beleköt, minden problémát felnagyít, múltkor 3 nap után már haza akarta vitetni a lányom, de ő szerencsére azt mondta, h nem akar haza menni. A dolgot tetézi, hogy a gyermek elkezdett hazudozni az anyjának, és sajnos általában rossz dolgokat, amiket persze az exem kérdés nélkül elhisz, és az jön ki a dologból, h rosszul bánok a gyerekkel. Volt, h azt állította, h nem vittem sehová a kislányt, de fényképekkel tudtam bizonyítani, h mennyi helyen voltunk. Sajnos azonban nem tudok így bizonyítani mindent. Most már ott tartunk, h állítólag a gyermek már napokkal azelőtt stresszel, h mennék érte, bár hozzá teszem, h amikor velem van, akkor azért sír, mert az anyjához nem akar menni. Attól tartok a leginkább, h így tönkre tesszük a gyermeket, h nem tudunk dűlőre jutni, h állandóan csak a veszekedés megy minden elhozatalkor, és az anyja addig cseszteti a gyermekem, h már majd nem akar jönni hozzám, pedig jól érzi itt magát. Most jutottam el odáig, h megyek ügyvédhez, mert ennél rosszabb már úgysem lesz. Legalább annyit szeretnék elérni, h ne kétheti hétvégék legyenek, hanem a hosszabb szünetek (őszi, tavaszi, téli), és a nyár fele. Illetve a karácsony felváltva, mert már ez lesz a 3. karácsony, amit nem tölthetek vele, mert az anyja nem hajlandó odaadni. De ha van esélyem, megpróbálkoznék azzal, h megkapjam a felügyeleti jogot. Van esélyem? Ti hogy látjátok? Milyen tényezők számítanak ilyenkor, amik növelhetik az esélyemet?

2013. okt. 17. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján úgy tűnik, a kislányotoknak vannak problémái a jelenlegi helyzettel kapcsolatban, amit valószínűleg otthonról hoz. Nyilván nem akarom az exedre kenni, mert a válás már alapból megzavarhatja a gyerek lelki világát, de ezek a hazudozások anyjának meg a sírás, hogy nem akar hazamenni azt sejtetik, hogy otthon anyuka telebeszéli a gyerek fejét mindennel és valószínűleg a helyzet ellen neveli. Fel sem fogja mekkora hibát követ el ezzel a saját lánya pszichés fejlődése ellen.

A gyermekelhelyezés megváltoztatására szerintem nyomós érveket kell felsorakoztatni. Pszichológusi vizsgálat segítségével megpróbálhatod, de azért szerintem nem olyan súlyos a helyzet, hogy emiatt kiaszakítanák a gyereket a meglévő környezetéből. Miért nem kérsz közös felügyeleti jogot inkább? Ha nálad is adottak a körülmények egy kisgyermek számára, és a gyermek is szeret veled lenni, akkor lehet arra esélyed. Ha megkapod, akkor meg nem havi vagy heti váltásba osszátok el, hanem minden második hétvége és minden szünidő és ünnep felében és minden második teljes karácsonykor nálad lakik, meg amikor még a gyerek igényli (később), egyébként meg az anyjánál.

2013. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat a kitérőért, de úgy érzem ezt le kell írnom.

18 éves fiú vagyok, kb. 5 éve váltak el a szüleim. Itthon maradtam apukámmal (eleve hozzá kértem az elhelyezésemet), anyám elköltözött az élettársához. Nem sok ideig volt ott, de az idő alatt nem volt ilyen probléma mint nálad, habár volt hivatalos (programozott) hétvégi láthatás, de bármikor mehettem bármelyikőjükhöz. Persze én apukámmal éltem itthon, mert nem tetszett anyám új lakhelye...

Arra akartam ezzel célozni, hogy soha nem értettem mi értelme az ügyben ártatlan gyermeket manipulálni, bántani, eltiltani stb. Mi visz erre valakit? Szívből gyűlölöm az ilyen embereket, pontosan azért, mert én átérzem a család szétszakadásával járó érzéseket.


Sok sikert, és ne engedd el magadtól a kislányodat!

2013. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Annak idején kértem a közös felügyeleti jogot, de nem kaptam meg. Ha jól emlékszem, a nagy távolságra való tekintettel nem lehetett, ill. az anya sem egyezett bele. A kéthetente hétvégéket pedig szintén a távolság miatt nem tudom tartani. Eleve egy nap az út oda-vissza... most még nem súlyos a helyzet (bár nekem így is elég idegtépő, és el se tudom képzelni, h ez gyerekfejjel milyen lehet), de mi lesz később? Majd ha már idegroncs lesz a lányom, v amikor már eléri az anyja, h egyáltalán ne akarjon jönni, akkor kéne csak intézkednem?
2013. okt. 17. 12:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon hasonló a helyzet. Sajnos Magyarországon alapból az anyának ítélik meg a gyermeket. Nagyon rossz anyának kellene lennie, vagy a körülményeknek, hogy elvegyék tőle. Sajnos a gyermeked vagy feléri ésszel ha nagyobb lesz, hogy Te jó apa vagy, hogy mindent megteszel/megtettél érte, vagy pedig teljesen elhidegül. Nálunk is ez volt a szitu. Az anya mindig kitalált valamit, keresztbe tett, a gyerek hazudozott otthon, hogy nem tanultunk vele, az iskolába direkt eldugta a könyveket, hogy apás nap után beírást kapjon stb, tudnám sorolni a dolgokat. Persze az apja a lelkét is kitette érte. Mindenhová vitte, megtanította mindenre (amit a mai napig tud, pl bicajozás, úszás azt mind az apjától) Alapjába véve az anyja addig beszélte tele a fejét, míg meg lett az eredménye, most már nem is jön az apjához, ha jön is csak szekál minket. Így már nem vágyunk rá. Sajnos nincs esélyed. Inkább találj egy új feleséget, és alapítsál új családot. Abban talán nagyobb örömed lesz...
2013. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak nem fogok lemondani a saját gyerekemről! Biztos, h futok ez ügyben még pár kört. A tv-ben is mintha lett volna ilyenről szó, hha a gyermek elhidegül az apjától, azt az anyja rovására írják, mert az ő dolga, h a gyerek várja az apját, és szívesen elmenjen vele a láthatásokra. És ha ezt nem teljesíti, akkor akár az apának is ítélhetik a gyereket. Vki írhatna arról is, h mi számít jó pontnak a bíróság előtt.
2013. okt. 17. 14:50
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát ebben a cipőben járok én is, csak a másik oldalon. Az én gyerekeimnek sokszor ugyanez volt a műsora, és az én volt férjem is el akarta őket vinni.

Ez egy nagyon egyszerű folyamat. A gyerek ugyanúgy szeret mindkettőtöket, és nem akar titeket megbántani, ezért azt hiszi, hogy mindig az ellen kell beszélni aki nincs ott, így kedvébe jár annak a szülőnek aki ott van.

Nem bonyolultabb ez.

Nincs erre más megoldás, mint hármasba leülni, és amikor mindketten ott vagytok, tiszta vizet önteni a pohárba.

Ezalatt a beszélgetés alatt, azt is megkérdezhetitek tőle, hogy miért nem mond igazat. Ebben a gyerek érdekében együtt kell működnötök, mert különben elszabadul a pokol, és ki fog játszani titeket.


Mi nem jutottunk el bíróságig, mert a fiaim csak elmondták őszintén, hogy nálam akarnak maradni. Üljetek le.

2013. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nálam a lányom nem beszél ellenem, mondjuk én nem is vonom kérdőre semmiért az anyjával kapcsolatban. Az a baj, h amikor próbálok a kislánnyal beszélni, amikor hazudott, nem mond egy szót sem. Csak néz meredten. Nem tudom, hha ketten leülnék vele beszélni, akkor más lenne-e. Meg ha az exem direkt ellenem akarja nevelni, akkor hiába ülnénk le, ha egyáltalán belemegy. Azért köszönöm a tanácsod, megpróbálom ezt is, veszíteni valóm nincs vele.
2013. okt. 17. 15:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi voltunk a gyámhivatalnál is, hogy ellenünk van nevelve a gyerek, de semmi eredménye nem lett. Mehetsz ide-oda, nem mondom, hogy mondj le a gyerekedről, de majd mikor mindenhonnan pofonokat kapsz, meg zárt ajtókon kopogtatsz, évek múlva megunod, feladod. Addigra meg a gyerek is felnő és majd eldönti, hogy kinél jobb lenni...
2013. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Már voltam gyámügyön, és valóban nem kecsegtetett semmi jóval. Nekem már az is eredmény lenne, amit a láthatásról fentebb írtam. Azzal van a bajom, hha így nő fel, ahogy az anyja neveli, idősebb korára már annyira el fog hidegülni, h úgyse akar majd hozzám költözni. Meg hát ki tudja, micsoda lelki sérüléseket szerez eközben.
2013. okt. 17. 15:37
 10/14 anonim ***** válasza:
Figyelj az idő dolgozhat neked is. Amikor csak lehetőséged van tölts időt a lányoddal. Olyankor érezze jól magát, nyíltan beszélgess vele mindenről, éreztesd a szeretedet és ahogy nő egyre jobban adj neki belátást az életedbe, abba, hogy milyen ember is vagy valójában. Ahogy nő majd a kislányod egyre jobban érezni fogja hogy az a normális ami nálad van és nem az amit az anyja elvár tőle. Ilyen szempontból az idő neked dolgozik. Addig is a láthatásokhoz ragaszkodjál és mindegyiket jelentsd a gyámügyön amit az ex megakadályozott. Előbb-utóbb felelősségre vonják az exed.
2013. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!