Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feljelentheti-e anyám aput,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feljelentheti-e anyám aput, ha 18 éves korom után nekem utalja a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Most múltam el 18 éves, de még gimibe járok. Nem tudom mi lesz jövőre, remélem felvesznek egyetemre, de nem tudom.

Jelenleg apu anyunak utalja a gyerektartást, de azt szeretné, hogy mostantól én kapjam, ne anyám. Meg is értem, amilyen gáz a viszony köztük. Ez nekem is jó lenne, mert gondolkodtam azon is, hogy a nagymamámhoz költöznék, de ezt inkább nem mondom anyámnak. Apu joggal útálja anyut, és ő azt szeretné ha hozzá költöznék, de anyám azt mondta, hogy akkor őt soha többet nem látom, és ezt sem akarom és elvégre itt is megvagyok, nekem mindegy. Tudom ez sem volt szép tőle, de nem ez a kérdés lényege.

Szóval anyám azt mondta, hiába múltam el 18, a gyerektartás neki addig jár, amíg suliba járok, mert megítélte a bíróság, és ha apu nem fizet, azonnal feljelenti.

Nem tudom, hogy egyáltalán feljelentheti-e, hiszen ha jól tudom 18-tól már nem vagyok kiskorú és rokontartásnak hívják. Én nem akarok apuval pereskedni, mi meg tudunk mindent beszélni, de azt sem akarom, hogy ők megint pereskedjenek egymással, mert már nagyon elegem van belőle.



2013. nov. 7. 12:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

A gyerektartás nem anyádnak jár, ha nem az aktuális gondviselődnek.

Ha a nagyanyád az, akkor annak.


Ne hagyd, hogy anyád téged is zsaroljon!

2013. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Anyukád érvelésének az a szépséghibája, hogy a GYEREKtartás valóban neki jár, amíg nála élsz, viszont ha betöltöd a 18-at, te már nem leszel gyerek.

Perelni perelhet, hiszen pert mindenki indíthat mindenért, de nyerni nem fog.

2013. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
18 éves korod után már utalhatja neked is, ez a Te gyerektartási díjad.
2013. nov. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

Nem utalhatja neked a gyerektartást, csak ha a bíróság engedélyezi. Anyukád utána behajthatná rajtad az összeget.

Téves az az információ, hogy a gyermektartási díj fizetésének kötelezettsége megszűnik 18 éves kortól. Ezt külön bírósági eljárásban kell kezdeményezni. Ennek elnevezése "gyerektartás megszüntetése iránti kereset"

Amíg ezt apukád nem indítja el, addig köteles édesanyád számára a gyt-t utalni.

De amíg nappali tagozaton tanulsz, addig is jár egy ún. rokontartás.


Tehát a legegyszerűbb, ha bírósági úton kérvényezitek a rokontartást, és hogy a rokontartást összegét neked utalhassa apukád. Ez csak bírósági úton rendezhető, különben édesanyád jogosan fogja perelni tőle a pénzt.

2013. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
az igazság az, hogy apudnak addig köteles fizetni a gyerektartást, míg te iskolába jársz, ez nem csak a gimire vonatkozik, hanem továbbtanulásra is, akár is hova mész továbbtanulni, ha fősulira, ha egyetemre, ő neki addig kötelessége fizetni a gyerektartást, mivel nappali tagozatra jársz, viszont akkor már nem köteles fizetni, ha továbbtanulásra mész ugyan, csak nem nappalira, hanem estire mennél, akkor már nem kell fizetnie.. ami a korodat illeti, hogy 18. életkorodat betöltötted, akkor jogszerint téged is illethet a gyerektartás, ha tényleg annyira kell a pénz neked, hogy te is megtanulj abból gazdálkodni, akkor ajánlom, hogy apuddal beszéld meg, innentől a te számládra utalja át a pénzt, ha pedig ez miatt anyud pereskedne, nem hinném, hogy sokat érne vele, nem az a lényeg, hogy innentől ki kapná a pénzt, te vagy anyud, hanem az, hogy még fizeti apud a gyerektartást ami kötelessége, és ha ezt betartja, akkor onnantól kezdve nincs semmi gond. Anyuddal pedig beszélgess erről, hogy szeretnéd, ha ebből nem lenne gond, mert 18 vagy, és lassan kirepülsz a fészekből, és jólenne abból a pénzből megtanulni gazdálkodni, abból tudnál venni magadnak ruhát vagy ami kell, így nem kell anyudtól pénzt kérned, hanem azt beosztod. Különben is főleg ha egyetemre mész, arra is kell költekezned, de ha nem is lenne elég amit megkapnál pénzt, anyudnak annyival kevesebbett kell adnia kiegészítőként.
2013. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
Nem hinném, hogy feljelentheti. Én anyud helyébe simán beeegyeznék, de ha továbbra is nála laknál, kérhetne pénzt az eltartásodért tőled, mivel a víz, áram, étel, mosás stb. sokba kerül.
2013. nov. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Amig az anyádnál laksz (hivatalosan), ADDIG neki kell utalni a gyerektartást, mert (jogilag) ebblk fedezi a költségeidet, a gyerektartás a gyerekRE, de nem a gyerekNEK jár.


Ha elköltözöl máshová (és nagykorú vagy), akkor apád kérvényezi a bíróságon, hogy ettöl kezdve neked utalja a gyerektartást (vagy annak, akinél élsz) és ha erröl határozat van, AKKORTÓL kezdve utalhatja neked illetve a nagyszülönek.

2013. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

#6, 18 éves kor után már nem gyerektartás jár, hanem rokontartás, aminek másak a feltételei...


Kérdező, persze, feljelentheti, bárki feljelenthet bárkit... Különösebb jelentősége nincs, ebből így valszeg soha nem lesz büntetőügy...

2013. nov. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek tartás valoban edesanyadnak jár, 18 eves koromtól kérheted, hogy változtassák rokontartasra, az mar neked fog járni. Nem lesz automatikusan rokontartas belole, azt kervenyeznie kell apadnak.
2013. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk azt soha nem értettem meg, hogy egy anyámak miért éri meg, hogy ilyen kisstílű kekeckedéssel lejárassa magát a gyereke előtt, ráadásul pont egy olyan ügyben, ahol max kellemetlenkedhet, de nyertes NEM LEHET, ugyanis a nagykorú lánya akkor és oda költözik, amikor és ahova akar, az apjának meg max némi plusz-energia elintézni a bürokráciát is hozzá...

Hogy mi ebben az üzlet az anyukának.... rejtély...

2013. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!