Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mekkora eséllyel lehet megvona...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora eséllyel lehet megvonatni a gyermektartást, ha két éve munkanélküli vagyok,18 és 20 éves gyermekeim nem látogattak meg 1 éve, előtte 1,5 évig nem jöttek. Van valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Tizenkét éven keresztül rendszeresen elhoztam őket, mindent megadtam nekik még elvált apaként is. Munkanélküliségem előtt kiemelkedően magas gyermektartást fizettem jó keresetem miatt. 4 éve, mikor második házasságomban megszületett negyedik csemetém és tartásdíj leszállítást kértem, ex-nejem kisírta a bírónál, hogy a százalékos díjon felül még évi kétszer plusz pénzt is kapjon. Jelenleg kajára is alig van pénzünk. Amint írtam két nagy gyerekem felénk se néz. Ex-nejem minden hónapban módszeresen baszogat a gyerektartásért. Tudtommal egy tőrvény előírja, ha nem méltók vagy nem tartják a kapcsolatot az elvált szülővel, megvonható a gyt. Ügyvédi tanácsadáson azt mondták nekem, szinte nulla az esély erre, mert a bírók nem alkalmazzák. Mennyire igaz ez? Van valaki elvált szülő akinek pozitív tapasztalata van, akinek sikerült ezen a címen megvonatni a gyt-t???

2013. nov. 18. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha megvonatni nem is, de csökkenteni mindenképpen tudod a munkanélküliségedre, meg a másik 2 gyerekedre való tekintettel, a 20 évesre meg ugye nem is vagy köteles fizetni, ha nem nappalin tanul!
2013. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekeid betöltötték a 18 évüket, akkortól nem gyerektartás, hanem rokontartás jár(na).


Eleve gyerektartásra maximum az összes nettó jövedelmed 50%-át lehet figyelembe venni, ami a gyerekek között egyenlö arányban oszlik meg, azaz egy gyerekre (4 gyerek esetében) 12,5%.


A gyerektartásra az vonatkozik, hogy a tartásra kötelezett akár a saját megélhetése terhére is köteles fizetni.


A rokontartásra viszont más szabályok vonatkoznak. Ezt a tartásra kötelezett nem köteles fizetni, ha a saját megélhetését veszélyezteti, ha kiskorú gyerekei vannak, akkor azok tartása elöbbre való. Ezen kivül a rokontartás feltétele, hogy a nagykorú gyerek nappali tagozaton tanuljon, megfelelö eredményeket érjen el benne (ha bukdácsol, akkor nem jogos), illetve hogy ne legyen érdemtelen a tartásra. AZ érdemtelenséget indokolja, ha a gyerek saját hibájából nem tartja a kapcsolatot a szülövel.

Tehát kérni kell az esetedben a tartási kötelezettség újra meghatározását, és ebben az esetben a tartási kötelezettség megszüntetését.

2013. nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

18 éves kor felett nincs gyerektartás csak rokontartás. Aminek egyik feltétele, hogy a gyerek ne legyen rá érdemtelen. Érdemtelenség pl ha nem tartja a kapcsolatot szülővel, mivel nagykorúként az már az ő kötelezettsége is.

Gyerekek tartása pedig előnyt élvez a rokontartási kötelezettség előtt. Biztos, hogy megnyered ezt.

2013. nov. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen suliba járnak ? Még mindig középiskolás mind a kettő? Ha tudod melyik iskolába járnak (ha járnak), akkor menj be a sulijukba és kérj iskolalátogatási papírokat. Persze előtte igazold, hogy az apjuk vagy. HA járnak suliba kapsz igazolást, ha nem akkor is kiállítanak egy papírt hogy már nem ide járnak. Ez alapján indulj ki szerintem, mert ez akár perdöntő is lehet az ügyben. Csökkenteni biztos hogy fogják, mert a két kiskorúd előnyt élvez már ebben az esetben. Hogy áll a helyzet most?
2013. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Magam is úgy tudom, hogy kérhető a gyt (ill. rt) megvonása. De sajnos nem sok jóval biztattak jogászok. Hiszen a bírók egyedileg, önnön elképzelésükből ill. a megszokásokból döntenek, az pedig általában az, hogy a gyerekeket kutya kötelesség eltartani, ha tetszik, ha nem. :-o

A gondom, hogy az leső két szakképesítésig támogatni kell a gyerekeket. A 18 éves egyértelműen középiskolás, de sajnos a 20 éves is az még, mivel váltogatta az iskolákat költözgetésük miatt, majd egyszer alkalmatlannak találták arra a szakra és eltanácsolták. Így múlt évben szerzett egy szakmunkás bizit, és még két évet ott maradt érettségizni. Tehát el is végezte a sulit, meg nem is. :-(


Jelenleg ott tart az ügy, hogy várom a bírósági reagálást.

2013. nov. 20. 00:09
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
De ha neki már van egy szakmája, akkor rá már kérhetsz gyt megszüntetést. Rokontartás összege jóval alacsonyabbnak kell lennie, mint a gyt-nek!!! Sok sikert
2013. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!