Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az anya arra költi az általam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anya arra költi az általam fizetett tartásdíjat hogy ellenem kamu pereket indít. Mi lenne ha nem fizetnék? A gyerek elmúlt már 18 éves.

Figyelt kérdés

A pereket persze sorra elveszíti, de nekem idő és költség, illetve megaláztatás mert összevissza hazudozik, a bíróság pedig nem foglalkozik a azzal, hogy megtéveszti őket.

Sajnos válás óta csak az én kicsinálásom lett az életcélja, mindent elkövet amit csak tud, feljelentget kitalált hazugságokkal, és a gyerekeket is keményen ellenem neveli. Teljesen paranoid, sokszor skizofrén dolgokat művel.

Arra gondoltam, hogy mivel a gyerek elmúlt 1 egy ideig nem fizetném a tartásdíjat, mert akkor nem lesz miből finanszíroznia a pereket.

Természetesen az összeget letétbe helyezném valahol, hogy a szándékomat igazoljam.

Amúgy a gyerekkel jó a kapcsolatom, meg is akartam vele beszélni, de kitért előle, látszik hogy félelemben tartja az anyja.

Gondolom a gyerek beperelhet rokontartás elmulasztása miatt, amibe szerintem az anyja bele is fogja rángatni, mivel valójában ő fogja intézni.

De mit tehetek, hogy ne legyen bajom, de az anyától megvonjam a pénzforrást?


2013. dec. 21. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Úgy hallottam ha 51% fizeted a megítélt tartásnak nem perelhet.
2013. dec. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha elmúlt 18 add a gyereknek a pénzt.
2013. dec. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Azonnal jelentsd fel a rendőrségen és a Gyámhatóságon is! Az ilyen ember pszichopata, el kell tőle venni a gyereket, amíg nem késő!
2013. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

18 éves elmúlt a "gyerek", gyerektartás nincs többé, rokontartás van.


Azt pedig egyszerűen utald vagy add a gyereknek oszt' jónapot. Ő már csak nem fogja odaadni az anyjának, hogy pereljen belőle...

2013. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudod bizonyítani, hogy a te általad adott összeget költi bíróságra.ha megítélték a tartási díjat, fizetned kell.

Egy 18 éves "gyereknek" már tisztában kellene lennie a helyzettel. Nem óvodás, akit el lehet még szavakkal butítani, félelemben tartani.

2013. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolj viszontperrel és kérd a gyermektartás megszüntetését és kérd a rokontartás megállapítását a gyermeked részére (gyermeked számlájára)

Nappalin tanul a gyermeked?

2013. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

GYT addig jár, amíg a gyereket nevelik, és eltartják. Amint a saját lábára áll, tehát nem tanul, hanem dolgozik, rosszabb esetben munkanélküli, onnantól nem jár az anya felé a GYT.

Én most vagyok 24, és mivel tanulok, a GYT hivatalosan jár anyának, ahogy a 20 éves húgom után is, szóval van alapom a fentiekre.

A támogatásos dologról sajnos nem tudok nyilatkozni. Mármint a rokonos dologról, ebben nem vagyok otthon.

2014. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó tévedsz gyerektartás max 18 éves korig jár, rokontartás kérhető az első szakma megszerzéséig vagy max 25 éves korig. Az, hogy apukád tovább fizetni az az ő jóindulatán múlik.
2014. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben tartásdíjról (GYT) szól a törvény, csak lejjebb kell tekerni. A gyereket, amíg magát nem tudja ellátni, még egyetemi évei alatt is megilleti a GYT, amit a nevelő szülő kap, és a gyerekre fordít.

Szóval akkor jól tudtam, és nálunk is ezét van így...

2014. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De a törvényben úgy van, hogy "megilleti".

ez pedig nem egyértelmű. A bírósági végzésben megállapították a gyerektartást, de nem a rokontartást.

Ha én nem fizetek az anyának gyerektartást, de hajlandó vagyok a gyerekkel megállapodni rokontartás fizetéséről, (a gyerekkel meg tudnék állapodni, de az anyjával kizárt emberi hangon kommunikálni), akkor beperelhet az anyja?

2014. jan. 22. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!