Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Adnátok tanácsot? Mit kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adnátok tanácsot? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
2013 novemberében különköltöztem páromtól. Egy közös 4 éves kisfiúnk van. A ház amiben éltünk fele-fele tulajdon hitellel terhelve. Amióta eljöttem az én hitel részemet fizetem, gyermektartást még nem kaptam, a házba aminek fele az enyém a lábam ne tegyem be... Rosszul gondolom hogy ez azért nem így működik? Hisz felével én rendelkezem,de én csak perkáljak ő éli életét benne mint hal a vízben,bulikat rendez a tudtom nélkül különböző nőket hord oda, alkoholizál, füvezik stb... A bíróságra benyújtottam egy kérelmet a gyermek elhelyezésről amit magamnak szeretnék meg ítéltetni. Aggódom viszont hogy amikor a kisfiam nála lesz nem lesz rá jó hatással,tudtomra jutott hogy múlt vasárnap is az egyik drogos haverjához vitte magával és én ezt nem szeretném. Kérhetem én a bíróságot hogy az apa számoljon be arról hogy hová viszi a gyereket és ha én nem látom jónak akkor megakadályozhatom? Tanácstalan vagyok :-(

2014. febr. 4. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Abba beleszólásod hogy mikor hova viszi az apa a gyereket, a gyerek 3 éves koráig lehetne. Mivel ő már ezen túlvan, így nem szólhatsz bele. Max ha veszélyeztetve van a gyerek, és neked erről bizonyítékod van, akkor korlátozhatnád max. A ház fele meg téged megillet, tehát akkor mész oda, amikor akarsz, ezt a férjed nm tilthatja meg, illetve nem is akadályozhatja meg.
2014. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha beleszólásom nem is lehet,de azt jogom van kérni hogy mondja meg hová viszi? Utálom hogy én úgy tudom nála van és másoktól hallom hogy találkoztak a bányába...hogy a drogos haverjánál voltak stb... Rettegek a gondolatától is hogy a kisfiamat a bányatóhoz viszi :-( :-(
2014. febr. 4. 10:47
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Elvileg jogod van tudni hová viszi a gyereket, másik kérdés, hogy az apa betartja-e. A megállapított láthatást a gyámhivatalnál tudod korlátoztatni, ha problémák vannak az apával. Egyébként törvény kimondja, hogy a láthatás alatt köteles a szülő felelősségteljesen viselkedni, a gyereket nem veszélyeztetheti..
2014. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a fentiek alapján (ha bizonyítod is) akár a láthatást is megvonhatják tőle, bár nem vagyok jogász.

A fele lakásrészed után pedig úgy tudom "bérleti díjat" köteles fizetni. Illetve gyerektartás is járna...

2014. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Hisz felével én rendelkezem,de én csak perkáljak ő éli életét benne mint hal a vízben,bulikat rendez a tudtom nélkül különböző nőket hord oda, alkoholizál, füvezik stb.


Hogy bulikat rendez a tudtod nélkül, valójában ahhoz már neked nincs közöd, mint ahogy ahhoz sem, hogy nőket visz oda, alkoholizál, füvezik. Az már az ő magán élete, már nem közös a háztartásotok. Nehogy sérelmesnek vedd ezeket magadra nézve, és akarj összekaparni minden valós és vélt indokot, hogy eltiltsd a gyereket az apjától. Csak mert már ő nem sír utánad.

A gyermeket nem veszélyeztetheti egyik szülő sem. Vagyis, ha te adod oda olyan helyre, ahol veszélynek van kitéve, akkor te leszel a törvény előtt a vétkes. Gyermektartási kérelmet adtál be ? Válás be lett adva ? A kisfiu aja nem biróság, hogy meghatározza, hogy be ne tedd a lábad.

Gondolom nem lehetett valami fényes az életetek, ha a kisfiúval te kényszerültél a házból kiköltözni. Ez azért sokmindent elmond az apáról ismeretlenül is. Mindenképp a jogos utat járd, válás, gyt. kérelem, láthatás meghatározása, mert szerintem nincs birósági határozat a láthatásról a mai napig.

2014. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Engem nem érdekelne hogy bulizik,nőzik bármit csinál,de én úgy tudom hogy abban a házban nem tehetné. Egy bírónő ismerősömmel beszélgettem és ő azt mondta hogy mivel a ház fele az enyém egyenrangú tulajdonos vagyok és a bele egyezésem nélkül senkit nem vihet abba a házba,vagy pedig felét le kellene zárja a részemre,ha viszont az egész házat használja akkor lakáshasználati díjat kellene fizetnie. Engem nem érdekel ha bulizik. Máshol ! És nem azt a házat írják le amit én fizetek! Nem voltunk összeházasodva így válás nem lesz,a gyermekelhelyezéssel kapcsolatban pedig nyújtottam be kérelmet hogy kérném a kizárólagos felügyeleti jog megállapítását részemre. Jövő héten lesz a tárgyalás. Meg persze a gyermektartásra is mert amikor külön mentünk akkor szóban rengeteget igért hogy ő a gyerekéről mindig gondoskodni fog....ahhoz képest nem fizet gyerektartást és amikor mondtam hogy 30 000 ft-ra tartanék igényt akkor azt mondta hogy na ne meséljem be neki hogy egy gyerek bele kerül 30 000-ftba egy hónapban! Amikor csak 10 000.-ft az étkeztetés... Jó nem? Tudom hogy szereti a fiát csak túl link és én nem akarom hogy rossz hatással legyen a fiamra. Hozzáteszem hogy a kicsi nem is emlegeti az apját és amikor mondom neki vasárnaponként hogy elmész kicsit apához játszani? Akkor azt válaszolja hogy : Hááát elmehetek de ha eluntam magam ugye hazajöhetek?
2014. febr. 4. 11:58
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A fele házrészben joga van bulizni és nőket oda vinni stb. Nem kell hozzá a te engedélyed.

A gyermek ha nem emlegeti az édesapját, akkor minek erőlteted ? Gyermektartást sem fizet jószántából, vagyis nem nagyon van odáig a fiatokért, az apaságért.

Az hogy elszámoltasd az apát, hogy hogyan és miként töltik a láthatást a fiával, az irreális kérés. Anikor olyat észlelsz, a gyermek nem szert az apjánál lenni, oda nem akar menni, onnan úgy érkezik haza hogy rossz a kedve, panaszkodik, ellened beszél, elszámoltat, stb. jelezheted a biróság felé, mert az a szülő, aki a másik szülő ellen hangolja, uszitja, és neveli a gyermeket, nem alkalmas a gyermeknevelésre.

2014. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ő nem a fele házrészben él! Az egész házat ő használja! Én a lábam be nem tettem oda amióta kiköltöztem és ő rögeszmésen nem is akarja hogy én oda menjek! Nem mintha akarnék,de miért ne lehetne jogom akárcsak megnézni a házat hogy milyen állapotban tartja hiszen fizetni meg fizetek! Úgyhogy nem a felében bulizik hanem az egészet bitorolja.... Azt nem vettem észre hogy a picit ellenem hangolná csak a társasága nem tetszik nekem...és nem szeretném ha valami baj érné a fiamat mert esetleg akkor iszik vagy ne adj isten drogozik amikor a fiam nála van...
2014. febr. 4. 12:39
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Ne haragudj, a józan ész határain belül írhatok itt, nem vagyok jogász. Bíróság tudja megítélni a fél házzal kapcsolatos fizetési kötelezettségét részedre. Fogalmam sincs, amikor az apa alkoholizál, drogozik mit mond a bíróság a gyermeket oda viheti-e magához,( szerintem nem ) vagy csak amikor teljesen józan, és tiszta, akkor meglátogathatja nálad.

Olyan apának az én meglátásom szerint nincs joga gyermekláthatást kérni, aki önszántából nem fizet valamennyit, amíg a bírósági határozat meg nem születik. Amit betudna a bíróság a gyermektartás megítélésekor.

Csak úgy női szemmel, én nem is adnám oda olyan apának, aki nem törődik a gyermekével legyen az akár anyagilag, akár emberileg. Ezt úgy érzem csak te szeretnéd, ő nem annyira. Amikor a gyermek kérdez, beszélnék az édesapjáról neki, de nem erőltetném.

2014. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló,jajj dehogyis erőltetem én hogy vigye a gyereket vagy legyen vele...őszintén szólva én annak örülök ha otthon van velem :-) Csak próbálok mindenhez korrekten hozzá állni,de nagyon féltem is a fiamat,nekem ő a szemem fénye a mindenem! De viszont tudom hogy szeretik is egymást, tiltani sem akarok, szeretnék úgy józan keretek között maradni hogy a fiam biztos ne sérüljön. Csak mivel a párom mellett azért nagyrészt hazugságban éltem le a 7 évet nagyon bizalmatlan vagyok amikor nem látom hogy mit csinál amikor a pici nála van :-( Biztos tudjátok sokan milyen az amikor már azt sem hiszed el a másiknak amit kérdez.....
2014. febr. 4. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!