Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben meg lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben meg lehet valahogy sürgetni a bíróságon az első tárgyalás kitűzésének időpontját?

Figyelt kérdés

A párom sajnos még nem vált el, de már 4 éve külön élnek a feleségével. Mi 3 éve vagyunk együtt. Eddig nem volt sürgős a válás senkinek sem, de mivel szeretnénk összeházasodni, végül február közepén lettek beadva a papírok. Előzetes megállapodás mindenről van, nincs semmi vitás kérdés.


Pár napja kiderült, hogy babát várok. Ilyenkor, erre hivatkozva esetleg fel lehet gyorsítani az eljárást? Mert előzőleg azt mondta az ügyvéd, a válás kimondása legkorábban szeptember körül esedékes. Viszont a körülmények miatt így már nem szeretnénk addig várni az esküvőnkkel, ha nem muszáj. Tudtok erről valamit, hogy milyen lehetőségek vannak, ha vannak egyáltalán?



2014. márc. 20. 11:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Nem hiszem, hogy emiatt megsürgetnének egy válást, hogy téged gyorsabban feleségül vehessen.
2014. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%

nem, majd a házasság időpontját lehet sürgetni


ha beadtátok előző hónapban akkor szerintem meglesz minden

2014. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
28%

Teherbe estél egy házas embertől...

A szüleid biztos büszkák rád.

Nem hsizem el, hogy 3 év alatt nem tudott volna elválni a feleségétől, ha annyira szeret téged.

2014. márc. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
10%

mi köze ehhez a szülőknek utolsó?


(viszont kérdező azt ugye tudod, hogy amit eddig a 4 év alatt keresett a párod, ha vitásra fordul a helyzet, akkor a feleznie kell a feleségével, mert vagyonközösség van)


2.

2014. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem sürgetik meg. Sőt ha a feleség húzni akarja az egész válópert akkor el is fog tartani egy darabig.
2014. márc. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
De meglehet sürgetni vele, ha a magyar törvènyekben nincs benne, akkor eu-s törvényre lehet hivatkozni.
2014. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#4,


igen, tudom, de szerencsére a leendő exnej normális, nem tart igényt semmire, csak a lakásra, amiben jelenleg is lakik. Neki is van párja, nem zavarja hogy mi együtt vagyunk.


#3,


ne rajtam vezesd le a frusztrációdat, amit azért érzel, mert elhagyott a férjed. Világosan leírtam, hogy már nem éltek együtt, amikor mi összejöttünk. Ne ítélkezzél felettem ismeretlenül, és ne gyere az álszent dumáddal. A szüleim pedig nagyonis büszkék rám, nagyon várják az unokát, és magasról tesznek az olyan szenteskedő, vaskalapos, megkeseredett, elvált házisárkányokra, mint amilyen te is vagy. :)

2014. márc. 20. 11:55
 8/25 anonim ***** válasza:
60%

nem nagyon, sajnos, de semmi gond, meg van eselyetek osszehazasodni a baba erkezese elott, ha novemberre varjatok.


de ha netan nem sikerul idoben az se tragedia, tesz egy apai elismero nyilatkozatot es kesz.

2014. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%

Gondold már végig, hogy miért nem vált el 4 évig!!

Most sem miattad fog elválni, hanem mert becsúszott egy gyerek.

2014. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
62%

akkor szerintem nem lesz ezzel gond...

de simán rá lehet kérdezni, hogy mikorra várható.. mivel nem vitás a dolog az első tárgyaláson szétválasztják őket, ti pedig mellette szervezhetitek az esküvőt (ceruzával írnak be az anyakönyvvezetőnél)

2014. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!