Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férfiként újrakezdés válás után?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiként újrakezdés válás után?

Figyelt kérdés

Válóper kellős közepén vagyok.

44 évesen, két fiam van (3 és 6), imádom őket, és minden másnap hosszabb-rövidebb időre velem vannak. Kimondottan jól szituált vagyok, ügyvezetői pozícióban dolgozom, és se pattanásos, se féllábú nem vagyok, sőt.

Hűséges voltam, de feleségem szerető miatt elhagyott, és vitte a gyerekeket.

Elgondolkoztam az újrakezdésem.

A következő problémákkal szembesülök.

Eleve van rajtam egy pecsét: elvált, gyerekei vannak, és 44 éves.

Továbbá nem érdekel senkit, hogy mi a valódi ok, mert a sztereotípia azonnal működik. Bármit is mondok, nem lehet igaz, mert biztos én hagytam ott a családom, függetlenül attól, hogy valóban családcentrikus és hűséges ember vagyok. És kell a fenének egy csapodár.

Aztán, ha nem hozom szóba előbb-utóbb az intimitást/szexet, akkor biztos azért buktam a házasságom, mert (legalábbis látens módon) homoszexuális vagyok. Ha szóbahozom, akkor kiéhezett pasas vagyok, akinek most csak "az" kell, aztán dobja a nőt, és éli tovább a felelőtlen agglegény életét.

Ebben a korban, a haveri körben is nehéz helyet találni, mert már mindenkinek van valakije, stabil vagy új és óvott kapcsolata, netán családja is. Ezekben a körökben nehéz egyedülállóként evickélni, mert kilógok a sorból annak ellenére, hogy erősen társasági ember vagyok.

Pedig szeretem a felelősséget, szeretnék valakit magam mellé, mert egyre nehezebb a magány.

Az idő telik, a feladat egyre nehezebb.


Mit gondoltok, mit javasoltok?


2014. ápr. 7. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 2 javaslatom van:

1. Ha konkrét nőről lesz szó, ne mártírkodj neki így, mert elég visszataszító.

2. Ne 35- éves, gyermektelen királylányokkal kezdj, mert ezek valóban irreális elvárások. Rengeteg korodbeli elvált anyuka van 1-2 gyerekkel, akinek minden vágya, hogy újrakezdhesse az életét egy családcentrikus, megbízható férfival, aki elfogadja őt gyerekkel együtt.

2014. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Furcsa, hogy visszataszító mártírkodásról írsz... Egyáltalán nem érzem magam annak, sőt, nem is luxelvirákat keresek. Senkinek nem kell egy új búbánat csomag, ezzel tisztában vagyok. Alapvető tulajdonságom, hogy jókedvű vagyok, sokan mndják, hogy vagyok erre képes. Mert ilyen vagyok.

Szóval tudom, hogy nem panaszkodással kell kapcsolatépítésben kezdeni, nyugi. :-)

2014. ápr. 7. 11:57
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Az egyes mindent leírt, nála a pont, ugyanezeket írtam volna.
2014. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy oké, hogy kezdeni nem lehet/szabad ezzel, de előbb-utóbb kell róla beszélni, és akkor jönnek az említett dolgok. Mert ha titokban tartom, akkor attól borul ki a bili. :-) És nem mellékesen: nem is akarom titkolni.
2014. ápr. 7. 12:00
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg ne mártírkodj majd a kiszemelt nőnek, mert ezzel borzasztó rossz képet festesz magadról. Sajnos a két gyerek tényleg hátrány, mert egy nő sem akar csak a második lenni az életedben, és nem akar sem az exedhez, sem a gyerekeidhez igazodni. De gondolom te meg nem akarsz esetleg még két kölyköt a nyakadba valami szintén elvált anyukától. A bátyám ugyanebben a cipőben jár most, ő úgy oldotta meg, hogy a jelenlegi párját elkülöníti a gyerekeitől, nem kényszeríti rá a pótanyuka szerepet, és a gyerekeket sem terheli azzal hogy itt van apu új nője. Ha tudsz kompromisszumot kötni, és nem érzi azt melletted az új barátnő, hogy akármit tehet ő csak egy pótlék, és sosem lesz olyan fontos mint a gyerekeid, akkor ne is próbálkozz. Te sem akarnád más kölykeit nevelni.
2014. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*ha nem tudsz, csak kimaradt a nem szócska
2014. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Mindent a maga idejében. Nekem nagyon értelmes férfinak tűnsz. Hidd el, hogy rengeteg harmincas nő van, aki boldog lenne egy értelmes, biztos egzisztenciával rendelkező megbízható férfi mellett, mint amilyennek te is tűnsz.

Szerintem bátran keresgélj normálisabb társkereső oldalakon, add magad, ne akarj másnak látszani és nyert ügyed van. Nyilván első találkozás alkalmával nem kell mindenre részletesen kitérni, szépen lassan, időt adva egymásnak. Sok idióta nő is van, na meg sok naplopó, aki csak egy jó partit keres magának, hogy továbbra se kelljen dolgoznia, ezeket is ki lehet hamar szűrni. Sok sikert és bízz magadban!

2014. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es valaszolo,


Gratulalok a hozzaszolasodhoz. Mindket oldalrol jol latod es megfigyelted a problemakat. Nem egy savanyu szolo vagy, sajnos elotted levokre ezt nem tudom mondani. Ilyen esszeru, logikus gondolkodassal Neked is csak a legjobbakat tudom kivanni.

2014. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Én 25 voltam, a férjem 36, frissen vált, amikor megismerkedtünk. Tényszerűen elmondta, hogy van egy lánya, ennyi. Ha kérdeztem a házasságáról, őszintén válaszolt, de nem terhelt túl a témával.


Ahogy összejöttünk, én úgyis láttam a saját szememmel az ő hozzáállását és az exnejét is, ebből le tudtam vonni a következtetéseket, nem kellett semmiről meggyőzni.


A korlátokat te állítod éppen fel magadnak - miért lenne két gyerek meg a válás hátrány? 40-es korosztályban elég gyakori, normális nő ezen nem fog meglepődni.

2014. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

Vannak ennyi idős mostanában elvált férfi kollégáim (diplomásak, multinál szenior pozícióban vagy középvezetők, jellemzően jó fellépésűek és megjelenésűek, 15-20 év körüliek 1-2 gyerekkel).


Többségük abszolút nem töri magát komoly kapcsolatra, élvezi, hogy 20-30 éves csajokkal szórakozhat, olyan életmódod biztosít nekik, amit egy átlag 20-30 körüli férfi nem tudna.


Ha nem vagy különösebben jó megjelenésű, de átlagnál pénzesebb, akkor simán kaphatsz tök jó, kicsit jólétre hajtó csajt. Elviszed hazai wellness hétvégékre, 1-2 havonta egy EU-s nagyvárosi hétvégére, nyaralni, síelni, kirándulgatni, hétköznap is városba kimozdultok, engeded vásárolni :). Cserébe az ilyen lányok elég engedelmesek és jó természetűek, adnak magukra, max. kicsit az egyszerűségükbe lehet belekötni, jó egyenrangú társnak tényleg nem valók.

2014. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!