Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Párommal külön fogunk menni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal külön fogunk menni, de az autó az én nevemen van. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Párom szakítani akar velem, de az autón még másfél év hitel van.

Csak azért maradna még velem másfél évig, mert fél hogy elviszem az autóját (ami már-már idegesítő és zavaró).

Én lemondok a kocsiról, fizesse ő, viszont ugye átírni még nem lehet a nevére. Ha elmegyünk ügyvédhez és írunk egy szerződést, miszerint lemondok az autóról az hivatalos?



2014. ápr. 18. 08:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hitelatvallalalas nem lehetséges?
2014. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hát vállalja át a hitelt. Ha bármi miatt nem fizeti te leszel az akit elkezd kergetni a bank és az nem lesz két fillér.
2014. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Csakis hitelátvállalással tudsz hivatalosan kilépni ebből, vagy te fizeted és tied az autó.
2014. ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az anyja a kezes, de mivel neki nagyon fontos ez az autó biztos vagyok benne hogy fizetné.

Én azért akarok véget vetni annak hogy a nevemen legyen az autó, mert engem ne rágalmazzon senki azzal, hogy elviszem az autót.

2014. ápr. 18. 08:58
 5/19 A kérdező kommentje:

A hitelátvállalásnak van díja vagy csak egy papírt kell kitölteni?

Egyébként páromnak nem adnak munkavállalóit így nem hiszem hogy át tudnánk átiratni a nevére

2014. ápr. 18. 08:59
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe ne legyél biztos. Abban igen, hogy fontos, de hogy még 1,5 évig fizeti abba ne, ezer dolog lehet ami miatt megváltozik az élethelyzete és nem tudja rendezni a számlát.

A bank téged elővesz és ki fogja hajtani a lovét a volt barátod pedig széttárja a karját hogy sorry.

2014. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Pontosan! Akkor vállalja át az anyja! Amíg hitel van rajta addig nem tudod másképp a nevére íratni. A hitelezőt meg nem érdekli ki használja az autót. Az is megoldás ha kifizeti a bankot, írtok egy ajándékozási vagy adásvételi szerződést és slussz.
2014. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ennek az ajándékozási szerződésnek van díja vagy ez csak magunk között kell megírni?
2014. ápr. 18. 09:18
 9/19 anonim ***** válasza:

Nézd, normális emberek között felesleges a papírmunka, mert igen, az átírás pénzbe kerül (és nem kevésbe). Nővérem és a párja is vettek autót, nővérem nevén volt, de 4 év után különváltak az útjaik. A srácnak kellett a kocsi, el is vitte, és szépen fizeti a részleteket.

Ha nem haragban váltatok el és egyébként is megbízható az ember, valamint az anyagi helyzete miatt sem kell aggódni azért, hogy nem fizetné a részleteket, akkor a saját tapasztalatunkból kiindulva kár ezzel bajlódni és pénzt költeni, főleg hogy az édesanyja a kezes. Őt veszik elő, ha nem fizet, és nem téged.

2014. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy fizetné és ha szétmegyünk engem nem is érdekel hogy kinek a nevén van a kocsi, mert nekem nincs rá szükségem.

Őt zavarja hogy az Én nevemen van, mert fél hogy elviszem, pedig nem vinném.

Ezért akarom valamilyen szinten hogy ne legyen a kocsihoz közöm, hogy hagyjon békén.

2014. ápr. 18. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!