Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös megegyezésnél hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös megegyezésnél hogy érdemes meghatározni a gyerektartást? Ha beleírjuk, hogy a mindenkori bérének 25%-a, de egy minimumot is, akkor abba beleköthet a bíróság?

Figyelt kérdés
Köszi.
2014. júl. 25. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság közös megegyezés esetén nagyon ritka és kirívó esetben köt csak bele a felek által meghatározottakba. Csak akkor, ha az a gyerek érdekeivel ellentétes - ez esetben erről szó sincsen, tehát nem fog belekötni.
2014. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. júl. 25. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Kedves kérdező,gyerektartásnál már nincs százalékos lehetőség.Csak fix.összegben lehet megjelölni a gyerektartás összegét.
2014. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
és akkor mi van, ha infláció miatt 10 év múlva jóval kevesebbet ér az a fix összeg?
2014. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi pedig %-ot szeretnénk, mert kb. 6 hónapon belül a mostani majdnem 10-szeresét fogja keresni.
2014. júl. 27. 12:44
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Mint már írtam idén márciustól nincs %-os gyerektartás csak fix összeg:

[link]

Itt olvashatsz is róla.

"Fontos újdonság, hogy megszűnik a tartásdíjfizetésre kötelezett szülő százalékos marasztalása, azaz: ezentúl nem a kötelezett fizetésének meghatározott százalékában kell a díjat megállapítani, hanem egy meghatározott összegben, igaz, hogy ezt a kötelezett jövedelmének 15-25 százalékából kiindulva kell kiszámolni."

És azért mert valakinek nem tetszett ez a válasz attól az még így van. :-) Kár volt lepontozni!

2014. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én hasznosra értékeltem azt a választ! Nem tudom, ki pontozta le.

És olyat lehet, hogy x dátumig ennyi, onnantól pedig egy másik összeget írunk bele?

2014. aug. 1. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!