Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartáshoz, és láthatóság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartáshoz, és láthatósághoz való jogok vagy kötelességek? Az apának kötelessége gyerektartást fizetni? Az anyának joga vagy kötelessége a láthatóságot megoldani? A félreértések elkerülése végett nem ellenzem a láthatóságot. (többi lent)

Figyelt kérdés

A gyerekem az apja nevét viseli. Sose éltünk együtt,2 éve nem vagyunk együtt már. Gyerektartást nem fizetett idáig a tartozásai miatt. Úgy gondolom mostmár rendeződtek a körülményei, fizethet. Ha nem fizet pl. akkor is kötelességem a gyerek láthatását megoldanom? idáig vittem mindig saját költségemen.... szeretném ha már kapnék ebből vissza valamit, mind idő, mind az anyagi ráfordítást illetően. Szóval ha nem voltunk házasok, mihez van jogom, mi a kötelességem?

Bocsi ha sok és kusza a kérdés!



2014. aug. 13. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartás fizetése az apa kötelessége. A láthatás az apa joga, ezt biztosítani az anya kötelessége.
2014. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! még annyit kérdeznék, hogy az anyának úgy is kötelessége a láthatást megoldani ha ő állja az anyagi részét?
2014. aug. 13. 14:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor is köteles vagy engedni a láthatást, viszont ha továbbra sem akar fizetni fordulj bírósághoz
2014. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A tartásdíj-fizetési kötelezettség és láthatási jog teljesen különálló fogalmak, az ég világon semmi összefüggés nincsen közöttük.
2014. aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Engedem én látni, de úgy érzem semmi köszönet nincs benne.... legalább anyagilag támogatná a gyerekét ha kell! mondom, én viszem a saját költségemen hozzá....

viszont nem voltunk házasok, apasági nyilatkozatot tett persze.... ilyenkor is lehet(ne) bírósághoz fordulni?

2014. aug. 13. 14:33
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Már régen bírósághoz kellett volna fordulni.
2014. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy kinek a nevét viseli, ha aláírta az apaságit. Az sem számít, hogy éltetek-e együtt vagy voltatok-e házasok.


A gyerektartást fizetnie kell. Miért nem mentél még bírósághoz?


A gyerektartás és láthatás független egymástól.


Nem kell neked utaztatni a gyereket és viselni a költségeket, ha nem te költöztél el (eleve nem egy városban laktatok vagy ő költözött el).

2014. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1. Az apának joga a láthatás, de nem neked kell a gyereket hurcolászni (kivéve, ha netán messze költöztél vele a közös lakhelyröl, akkor a te költséged)


2. A te kötelességed a gyereket átadni a láthatásra a meghatározott idöben.


3. Az apa kötelessége a gyerektartás fizetése, és ez a gyereknek jár.


4. Ha nincs tisztázva a gyerektartás és a láthatás. akkor kérd a bíróságon ennek megállapítását. Mivel apasági nyilatkozat van, ezért ezt nem kell külön megállapíttatni.

2014. aug. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az apának joga van a gyermekével találkozni, de ő megy érte az előre megbeszélt időben, és a megbeszélt időben visszahozza az otthonába. Nem az anya dolga apához cibálni a gyereket. A bíróság is így állapítaná meg. Túl jó ember vagy, tudod-e?

Egyáltalán kíváncsi a gyerekre? Mert ha neki kell mennie majd érte, lehet hogy ugyanúgy elkopik majd, mint a húgom volt férje. Ne vidd a gyermeket továbbiakban, nem a te feladatod.

A tartásdíjat fizetnie kellene a jóembernek, de az ilyenek akkor sem szokták amikor a bíróság erre kötelezi őket. Az én gyermekem sem kapott gyerektartást a volt férjemtől, és a húgom volt férje sem utalt a lánya részére.

2014. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7, 8, 9-es válaszolók! ez már így alakult, de persze nem akarom, hogy így is maradjon. Azért is kérdeztem rá a dolgokra. Külön éltünk, 100 km távolságra még a kapcsolatunk alatt is....

A szakítás után örültem ha nem láttam, mert elviselhetetlen volt a viselkedése.... jobbnak láttam ha nem is próbálkozom ilyenekkel. Most van neki más kapcsolata szerencsére, és lenyugodott.

Ha nem muszáj nem mennék bíróságra..... persze ha nem tudunk megegyezni.... nincs más választásom.

2014. aug. 14. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!