Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ket gyermekes elvalt apuka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ket gyermekes elvalt apuka vagyok kozos gyermek felgyeleti joggal, ez esetben milyen jogaim vannak pontosan? Menyit lathatom a gyerekeimet? Mikbe szolhatok bele?

Figyelt kérdés

#válás #láthatóság #kozos felugyelet
2014. szept. 25. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Ha közös a felügyeleti jog, akkor ugyanannyi jogotok van mindenhez.

Van valami pontosítás a bírósági végzésben? Gondolok itt arra, hogy pl. a gyerekek mettől meddig vannak anyánál és meddig apánál?

2014. szept. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
A kozos felugyeleti jog csupan annyit jelent, hgoy mindenben egyutt kellene donteni. Alapbol a gyerekek el vannak helyezve az egyik szulonel es a masiknak lathatasi joga van-a vegzesben szerepelnie kell, hogy mikor. Barmibe belaszolhatsz, ami a gyerkeet erinti.
2014. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy közös felügyelet esetén is benne van a végzésben, hogy kinek a háztartásában helyezik el a gyermeket. A közös felügyeleti jogot az különbözteti meg a kizárólagos felügyeleti jogtól hogy nem szünetel egyik szülő felügyeleti joga sem. A márciusi új törvény szerint már kizárólagos felügyeleti jognál is közösen kell dönteni arról, hogy hol él a gyermek (mármint külföldre nem vihető a másik szülő engedélye nélkül), milyen iskolába jár meg hasonlók. A közös felügyeleti jog elég tág fogalom lehet, a végzésben benne kell lenni, hogy milyen feltételekben állapodtatok meg, hogy vannak a láthatások, vagy akár az is lehet hogy bizonyos időt egyik szülőnél, majd a másik szülőnél vannak a gyerekek.
2014. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kozos felugyleti jogot ne keverjuk mar a megosztott elhelyezessel, mert koze nincs egyiknek a masikhoz, hiaba pontoztatok le.
2014. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt látom ismerősöknél, hogy ahhoz van jogod, amit az anya megenged. Jogorvoslati lehetőségek pedig csak elméletben léteznek.
2014. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés így nem megválaszolható, mert tudnunk kellene, hogy a láthatás hogy van meghatározva.
2014. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!