Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A párom exe magasabb összegű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom exe magasabb összegű gyerektartást akar, ezért bírósághoz fordult. Ételallergiára hivatkozva tényleg megítélhet neki magasabb összeget a bíróság?

Figyelt kérdés

A párom fizetése netto 140000Ft. A családi adókedvezményt a 3 közös gyermekünk után én igényeltem, ő majd adóbevalláskor igényli vissza a fennmaradó összeget (az én bérem változó és nem akartuk, hogy ez bekavarjon).

A párom 2*10% gyerektartást fizet, a két gyermekük után.

Az exe követelte, hogy legalább havi 30000Ft-ra emeljük a gyerektartás öszegét a tejfehérje allergiás fia esetében. A hab a tortán pedig az, hogy kárpótlást követel, amiért nem a férjem igényli elsődlegesen a családi adókedvezményt és így havi 28000Ft-tól elesik. Mi ezeknek a követeléseknek nem tettünk eleget, ezért bíróságra vitte az ügyet.

Mire számíthatunk?


2014. szept. 29. 13:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%
Jól értem, hogy a pasid a saját gyereke szájából venné ki az ételt, ami kb. 3-szor drágább így? Azért, mert...? Miért is? Vennétek már egy kocsit?:) Tudod, mire elég annyi pénz, amennyit te leírtál? Mert...mi ennél többet fizetünk havonta csak a közös költségért.
2014. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

Gyermektartas ra havi netto jovedelem 50szazaleka terhelheto, az oszlik annyi fele, amennyi gyereke a kötelezettnek van. Jelen esetben ez 5 gyermek, igy 10-10 szazalek jar gyerekenkent. Ezt emelni nem fogjak.

A csaladi adókedvezményt az egy háztartásban nevelt gyerekek utan lehet igénybe venni, ezek az kozos gyermekek. Egy összegben valo visszaigénylés eseten ebből nem jar.

Mas kerdes, hogy ha a te jovedelmed magasabb es megengedhették magatoknak, ésszerű lenne valoban kicsit többek támogatni a gyereket.

Hivatalosan viszont nem fogjak emelni.m

2014. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
40%

Mivel a párodnak összesen 5 gyereke van (ha jól értem), és a fizujának 50%-át lehet összesen elosztani a gyerekek között, így reális a 2x10%.

De! A nettója valóban magasabb, mivel a gyerekkedvezményt is bele kell számítani! Ezzel kalkuláljatok!

2014. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%
Nem el beleszámítani. Nem kötelezhető ra, hogy havonta vegye igénybe, az az egyik, az meg a masik, hogy az egy háztartásban nevelt gyermekek utan jar csak.
2014. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%

Hogy itt minden nö aki hazas ferfival kezd ki ide jön vergõdni hogy gyerek.t.kell fizetni????

Igen kėrdező anyuka jogosan követeli a pėnzt nevetseges mar igy is amit fizet az apa a gyerekėnek. Ės te kėrdezö szülj gyerekeket ės csak havi 30.e .bol tarsd el!!!!meglàtjuk te hogy fogsz boldogulni:)

2014. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%
Minek ugrotok neki? Nem zavar senkit, hogy az apa jövedelméből minden gyerekre ugyanannyit vonnak le? Nem tudjuk, hogy az anya, pontosabban az anyak bére mennyi. Torvény szerint nem jar tobb a gyerekre.
2014. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

A jogi részét már előttem leírták.

Szerintem érthető, hogy valamivel magasabb összeget szeretne az allergiás gyerek után, hiszen megnőttek a költségek, amibe az apukának is illene beszállnia. Azon meg lehetett volna egyezni, hogy ez milyen összeg lenne.

Aki nem tud 5 gyereket eltartani, az ne csináljon 5 gyereket!

2014. szept. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%

csak a közös háztartásban nevelt gyerekek után jár adókedvezmény és ezt a szülök megoszthatják egymással ...

nem jogos h a ti gyereketek után járó adókedvezményből ö is akar egy részt


szal ti eldönthetitek h a 3 közös gyereke után melyikőtök veszi fel és milyen arányban osztjátok - ehhez semmi köze a exnek


ha a nettója 140e durván 215e a bruttója és kb 34,500 lenne az adókedvezmény - ebből hogy a fenébe járna 28000 ???

max 7e lenne több a gyerektartás már ha lenne !

2014. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A párom továbbra is fizetni fogja a megítélt gyerektartást, de be kell látnunk, hogy nem mindegy, hogy mennyit (emellett fizeti az exének felvet 2,5 milliós hitel törlesztőjét is).

Az exet például anno egyáltalán nem érdekelte, hogy a válásunk után egy évig a párom egyáltalán nem is tudott nekünk gyerektartást fizetni, mert mindene elment az albérletre, meg az új életének a megalapozására és a közös gyerekeikre (mikor elváltunk a hölgy már terhes volt a fiúkkal). Most, hogy változott a leosztás, már nem tetszik neki a rendszer. Ez van. Lehet, hogy kegyetlen vagyok de nekem elsődlegesen az én gyermekeimnek az ellátása a fontos.

2014. szept. 29. 13:23
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

"Lehet, hogy kegyetlen vagyok de nekem elsődlegesen az én gyermekeimnek az ellátása a fontos."


A pasid exének pedig a saját gyereke fontos, nem a tieid. Érthető, hogy minden követ megmozgat, én is ezt tenném.

2014. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!