Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mire számíthatok? Mit csinálha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számíthatok? Mit csinálhatok? Milyen ember az ilyen?

Figyelt kérdés

A szüleimről van szó. Még nem váltak el, de amikor tizenéves voltam szóba került a dolog, mert apámnak és testvérének szúrja a csőrét az Anyukám. Pontosan azért, mert ők olyan züllött életet élnek, hogy nem tudják elviselni, hogy az Anyukám milyen szorgalmas, lelkiismeretes és becsületes ÉS nem iszik...

De akkor nem váltak el, mert apám nem szeretett volna gyerektartást fizetni. A legkisebb testvérem most töltötte be a 18-at 1 hónapja, és az apám teljesen kifordult magából, eljár szórakozni a haverjaival, az Anyámnak el se mondja hova és kikkel megy, Anyu ekkor ideges lesz és veszekednek. Amikor nincs itthon apám megpróbál Anyu ellen uszítani. Gondolom azért csinálja mert már nyugodt szívvel válhat, mert nem kell semelyik gyereke után gyerektartást fizetni. De mivel közösen egy jókora hitelük ezért gondolom nem fognak még egyhamar elválni.

Mit csináljak, amikor megpróbál Anyám ellen uszítani? Legszívesebben felpofoznám ilyenkor, mert jóformán tönkretette a gyerekkoromat, és mindaz ahogy viselkedett velem hatással van a viselkedésemre és az egész életemre.

Legszívesebben elköltöznék Anyámmal és a testvéreimmel, de ez egyelőre lehetetlen, nem keresünk annyit.

Az én szememben ő már nem is az apukám, csak olyan rossz, hogy nem csak az Anyám de az én életemet is pokollá teszi.

Jól esett, hogy ezt így kiírhattam végre magamból!


2010. jan. 23. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek!

Apukád,ha Anyukád ellen akar fordítani,

ne is figyelj rá,egyik füleden be a másikon ki...

A legjobb megoldás pedig az lenne,ha elköltöznétek,

mert így nem lehet élni és Anyukád

sem eztérdemli!!!

Minden jót!

2010. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a családsegítő nem tud segíteni?

én a költözést ajánlanám de a pénz...:(

az enyémek is ilyenek apa már más lett egyre rosszabb többet iszik meg mondja dögöljek meg stb nem szeretném ezt részletezni most itt vagyok a koliban és anyuék nyár végén tudnak lelépni otthonról a 3 kishúgaimmal együtt.a legkisebb két éves és őt sajnálom nagyon.

20/L

2010. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Apudnak addig kell gyerektartást fizetni, ha elválnak, amíg a gyerek(ek) nappali tagozaton tanul(nak). Ha egyetemre jártok nappalin 35 éves korotokig, akkor apudnak addig kell fizetnie.

én így tudom.

2010. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utsó vagyok.

azt kifelejtettem, hogy ezért tökmindegy, hogy elmúlt-e a legkisebb tesód 18 vagy sem, ha tanul még nappalin, akkor úgyis fizetni kell majd.

2010. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Több megoldás is lehetséges, persze ehhez a részleteket, azaz a körülményeidet is ismerni kéne.


Egyrészt miért nektek kellene elköltözni? Ha közös a ház (vagy lakás), akkor válás esetén éppenséggel maradhatnátok ti, és költözzön apukád. Persze ez az ő tulajdonrészének kifizetésével jár. (Emellett jó tudni, hogy a felvett kölcsön összege is feleződik, tehát amennyi jut apukádra, azzal csökken anyukád tartozása feléje.)


Másrészt, ha válás túl nagy lenne a ház -nem csak méretét, hanem fenntartását illetően is-, akkor el kellene adni, és a tulajdonviszonyoknak megfelelően szétosztani az árát. Ebből aztán gazdálkodhatna mindenki saját belátása szerint.


Ha előreláthatólag nem fog simán menni mindez, akkor érdemes semleges területre, pl. nagyszülőkhöz költözni átmenetileg, amíg a válás, osztozkodás lezajlik.

2010. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!