Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha az együtt élő szülőknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az együtt élő szülőknek nem kötelességük anyagilag támogatni az egyetemista gyereküket, egy elvált szülő miért nem döntheti el, akar-e tartásdíjat adni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehurrognátok, leszögezem, nem vagyok elvált szülő. Csak eszembe jutott a férjem családja, ahol elváltak a szülők. A sógorom nappalin tanul, dolgozni nincs kedve, állandóan bulizni jár, anyósom meg, ki tudja miért, ezt finanszírozza. ("Szegényke, ezek az utolsó jó évei, hadd élje ki magát" - ezen az alapon) Anyósomnak sincs nagyon pénze, apósom viszont tragikus, egyik adósságból veri magát a másikba, nem sajnálom, magának okozta, de azért egy kicsit mégis... És nem akar hozzájárulni így a fia tanulmányaihoz.


Szóval az a kérdésem, hogy ő miért nem mondhatja, hogy "bocs, de ezt nem finanszírozom"? Vagy mondhatná?


2010. febr. 5. 11:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Mégis, neked ehhez mi közöd ?! Söprögess a saját házad táján..
2010. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%

Nem egeszen ertem a problemadat. Ugy nez ki, hogy irigy vagy arra a penzre amit anyosod a sogorodra kolt. Ne legyel irigy, majd ha lesz neki tobb, biztos ratok is fog kolteni anyosod.

Szerintem foglalkozzal massal, ne turkaljal mas penztarcajaba, es ne foglalkozz mas eletevel. Ez annyira gyerekes dolog! Anyosnak igy jo. Akarmennyire is erthetetlen neked.

2010. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
30%
CSatlakozom...
2010. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen megértelek.

Sajnos néhányan azt gondolják hogy a szülő kötelessége eltartani a gyerekét még huszonévesen is.

Szánalmas hogy huszonéves felnőtt férfi az anyjából él a tanulásra hivatkozva!

Ismerősöm lánya 23 éves és elvárja hogy az albérlete,telefonJa,a cigarettája és minden kiadása fizetve legyen a szülő által,mikor (elvált)apuka megtagadta és azt mondta segítek ha te is segítesz magadon és egy kicsit dolgozol akkor már:-menj a francba,nem vagy az apám!!

Felháborító!

2010. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kösz a kedves válaszokat!


1. Miért várnék pénzt az anyósomtól???? Ilyesmi nem szokott eszembe jutni, neki sincs, még kevesebb, mint nekünk.


2. Inkább a probléma elvi része érdekel, a történetet csak azért írtam le, hogy el lehessen képzelni, milyen esetekre gondolok.


3. Főleg azért érdekel, mert itt, ha egy fiatal azon panaszkodik (hol jogosan, hol nem), hogy a szülei milyen szemetek vele, mindig azt a választ kapja, hogy örüljön, hogy eltartják, mert ez egy szülőnek se kötelessége. És erről eszembe jutott, hogy akkor most kötelessége vagy nem?


Remélem, kapok normális válaszokat is.

2010. febr. 5. 12:02
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Az elvált szülő nem dönthet ebben az esetben. A tartásdíj jár az egyetemre járó gyerekének.

Gobdolj csak bele! A törvényeket nem egy adott családra igazítva hozzák, hanem lehetőleg úgy, hogy mindenkire alkalmazható legyen. Biztosan van olyan, aki számára ez nem megfelelő, de nem lehet minden családhoz igazítani.

Sok elvált szülő lerázná a tartási kötelezettséget, mint kutya a vizet. Sokan válás után nem törődnek a gyerekükkel, nem is látogatják. Ha tehetnék, az anyagi felelősséget is megkerülnék. Ha a gyerek jó eszű, igyekvő, és szeretne tovább tanulni, ahhoz bizony mindkét szülő anyagi segítségére szükség lehet. Ha ezt valamelyik megtagadhatná, a gyerek jövőjéről döntene egy személyben. Ezért nem mondhatja az elvált szülő, hogy nem finanszírozza az egyetemi tanulmányokat.

Tudomásom szerint az el nem vált szülő is kötelezhető valamilyen módon, de az bizonyítással, pereskedéssel járhat. Csak azért gondolom ezt, mert a felnőtt gyerek is kötelezhető a szülő gondozására, anyagi támogatására.

A pontos módjáról fogalmam nincs, de talán erre téved egy jogász...

2010. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

Valahol, valamikor hallottam, hogy egy nagykorú, ámde eltartott fiatalnál már nem egészen úgy működik, nem egyértelmű, hogy az (elvált) szülőnek kötelessége finanszírozni a továbbtanulást, ha igazolni tudja, hogy a saját megélhetését, létfenntartását veszélyezteti ezzel.


Egy jogász erről biztos többet tudna mondani, de határozottan emlékszem, hallottam, olvastam valahol, a bíróságon lehet arra hivatkozva kérni a tartási kötelezettség megszűnését nagykorúság esetén, ha valaki nem képes finanszírozni a továbbtanulást.

2010. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó válaszoló,,az egyetemista gyermeknek nem jár tartásdíj ő már felnőtt el tudja tartani magát!


Pontosan ez így szól,,a kiskorú gyermeket saját életének rovására is köteles eltartani a szülő,,,a nagykorú gyermeket nem köteles eltartani a szülő akkor sem ha iskolába jár még,,mert már tud dolgozni!!!

Én ezt így hallgattam végig a bíróságon mikor szeptemberben váltam!!

2010. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
a 12:05-höz szólt a reagálás!
2010. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Harmoka ***** válasza:
79%

Mi nyolc éve voltunk olyan helyzetben, hogy leállítottuk férjem fiának a tartásdíjfizetést, bíróságon, mert kiderült, hogy a főiskola 2. félévétől nem is járt suliba.

Természetesen amikor megtudtuk, beadtuk a papírt a bíróságra, azokra a hónapokra, amikor nem járt vissza kellet utalnia a gyerektartást az exnek, mert jogtalanul vette fel. Amíg tanul támogatom, de ha csak bulizik, akkor menjen dolgozni és keresse meg a rá valót, én is azt csináltam.

2010. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!