Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igaz, hogy ha az egyik fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy ha az egyik fél megkapja, a kizárólagos lakáshasználatot egy perben, akkor a bíróság nem foglalkozik azzal, hogy a lakáshitelt ki hogyan fizeti?

Figyelt kérdés

Anya marad a lakásban 2 gyerekkel.

A lakáshitelben én vagyok az adós, ő az adóstárs.

Az én számlámról vonják a hitelt.

Nem beszélve a közüzemi számlákról, ami szintén az én nevemen van és mint tulajdonos, végső soron engem is elővesznek, ha nem fizeti a számlákat.

(Fontos tudni, hogy az anya rendkívül fegyelmezetlen pénzügyileg és arra apellál, majd a gyerekek miatt fizetek mindent ha nem bírja)

A gyerektartást muszáj fizetnem, de ha ő nem fizeti a hitel felét, mehetek a sóhivatalba. Fizetési meghagyásnak sincs sok értelme ha nincs bejelentett munkája



2015. jan. 13. 06:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__64..



Gondolom egy cég vagytok. Nincs igazán jó megoldás, csak ha egymással meg tudtok egyezni.

2015. jan. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Cég?

Nem.

Elvált férj és feleség egy közös ingatlannal.

2015. jan. 13. 07:26
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Fizetnie kell a hitel felét (a lakás tulajdoni joga fele-fele?).

Fizetnie kell számodra a te tulajdonrészed után lakáshasználati díjat.

Fizetnie kell a közüzemi számlákat. Ezeket át is kell íratnia a saját nevére.

Persze hasajnos nem fizet, akkor te is megszívod. :-(

2015. jan. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha te is tulajdonos vagy, akkor a Bíróság nem ítél kizárólagos használati jogot a eleségnek. Csak akkor, ha a magatartásod erőszakos, és veszélyezteted a gyerekeket.

Az valóban nem érdekli, hogy ki fizeti a hitelt és a számlákat.

2015. jan. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindezt tudtam. A kérdés nem ez volt, bár tudom ezen az oldalon nem várható el, hogy mindig a kérdésre válaszoljanak. Viszont dicséretes, hogy sokan időt és fáradságot nem kímélve olyat írnak, aminek nincs értelme. :)))
2015. jan. 13. 07:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó előttinek szólt.
2015. jan. 13. 07:34
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

"bíróság nem foglalkozik azzal, hogy a lakáshitelt ki hogyan fizeti?"


NEM!


Itt a válasz!

2015. jan. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A hitelt annak kell fizetnie, akivel a bank a hitelszerzödést kötötte.


A válás során a lakáshasználatot ettöl függetlenül szabályozzák, a kizárólagos lakáshasználatot csak akkor ítélik meg, ha erre komoly indok van. A bíróságot a közted és a bank közötti szerzödés ebben nem befolyásolja.

2015. jan. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt lehet tenni, hogy a meglévő közös hitelt kettő, külön hitelre szétbontani. Ennek a menetéről a hitelt folyosító banknál tudsz érdeklődni. Bár szerintem ehhez az exed hozzájárulása is kell, de ebben nem vagyok teljesen biztos.


Vagy ami még így hirtelen eszembe jutott, és talán működhet: aláírsz egy szándéknyilatkozatot (vagy kötelezvényt) arról, hogy amint a közös ingatlan tehermentessé válik, akkor a saját tulajdonrészedet a közös gyerek(ek)nek ajánékozod. Ebben az esetben ez a jövőbeli ajándék számíthat egy összegű gyerektartásnak, így a gyt összege csökkenhet, vagy x évig szüneteltetheted a folyósítását a tulajdonrészed fejében. De erről kérdezz meg ügyvédet.

2015. jan. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjem úgy csinálja, hogy a válási papíokon rögzítve van a gyerektartás havi fix összege. Emellett pedig szerepel, hogy a közös lakás havi törlesztőrészlete x összeg, ezt teljes egészében ő fizeti. Cserébe a gyerektartásként megállapított öszegnél a havi törlesztő felével kevesebbet utal.
2015. jan. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!