Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők gyermeke minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők gyermeke minden esetben sérül lelkileg?

Figyelt kérdés
Nyilván minden gyerek másképp fogja fel, másképp viseli a válást. De pl. ha egy 11-12 évesről van szó: épp tinédzser korába lép... rendkívül megváltoznak körülötte a dolgok, költözés, új hely... másik szülővel való kapcsolat háttérbeszorulása.. Van rá esély hogy a gyerek mondjuk 5 év múlva is jól érezze magát a bőrében, ne legyen agresszív/félénk/depressziós...?

2015. jan. 23. 23:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim akkor váltak el, amikor 15 éves voltam. Nem volt valami jó fiatalkorom. Utána viszont nyereség volt a sok tapasztalat.
2015. jan. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%

Sok függ a szülők hozzáállásától, van rá esély, hogy úgy váljanak el, hogy az alig viselje meg a gyerekeket. Sokat segíthetnek a testvérek is, vagy h a gyereknek jó kapcsolata van pl az egyik nagyszülővel, ki tudja beszélni az érzéseit, ha a szülei "csatáznak".

De tapasztalatom szerint 5 év alatt egy zűrösebb válást is ki lehet heverni, az egy gyerek életében sok idő, sok minden változik, a többi gyerek is körülötte, az ő nézőpontja is, és ennyi idő alatt valószínűleg a szülők közti puskaporos hangulat is mérséklődik, az idő enyhíti a sebeket.

2015. jan. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen váltak el a szüleim. Megváltásnak éreztem! Apám folyamatosan csalta anyámat, ő meg totál kikészült lelkileg, és rajtam vezette le. Én könyörögtem már a végén, hogy váljanak már el... A válás után végre nyugalom volt, semmilyen elkeseredést nem éreztem. Általában az anya marad a gyerekekkel a szülői házban, szóval maximum annyiban volt más, hogy nem láttam otthon apámat. Azóta született 2 öcsém, anyám a nevelőapám mellett boldog, apám is megtalálta a maga boldogságát, szóval minden rendben van :) Csak azt bántam, hogy nem váltak el előbb!
2015. jan. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%
Lehet hogy van, aki nem sérül, de szerintem ritka. Kamaszokrol nem tudok nyilatkozni, de több kisgyerekes anyukát ismerek, akit otthagyott a férje, és kivétel nélkül mindenhol látszik, hogy hiányzik az apai szigor.
2015. jan. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%
csak atól függ milyen erős idegrendszerű a gyerek ha valami nyominger aki egész nap a gép elött ül és azt várja hogy a szülei mindent megoldjanak helyete akor kikészuül egy egéséges gyerek akinek van baráti köre túl lép rajta
2015. jan. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

én attól sérültem, hogy elhúták a válást

szinte másolom őket. a párjaim elhagynak, megcsalnak, aki van, azzal meg veszekedés van, pont mint a drága felmenőimnél, valahol belém rögzülhetett valami téves párkapcsolati identitás..

2015. jan. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Attól is függ, milyen volt a korábbi légkör otthon. Feszült, veszekedős szülők válása még jót is tehet a gyereknek. Ha látszólag békesség volt otthon, akkor biztosan jobban megviseli. A körülményeken sok múlik.


Akárhogy is alakul, a szülők későbbi hozzáállásán sok múlik. Csak azért, mert elválnak a szülei, nem lesz valaki agresszív vagy depressziós. Ahhoz sok-sok tényező kell, többek között az, hogy a szülők ne foglalkozzanak egyáltalán a gyerek érzéseivel, vagy épp végig kelljen hallgatnia a veszekedéseket. Sokszor az egyik szülő igyekszik a másik ellen fordítani, ami miatt lelkifurdalást érezhet, amiért nem utálja azt, ahogy a manipuláló szülő szerint kéne. Sőt, az is előfordulhat, hogy azt gondolja, egyenesen ő okozza a válást azzal, hogy rossz (pl. ha sok veszekedés látszólagos elindítója a gyerek viselkedése, jegyei).


Ha a gyereket kímélik, őszinték vele, partnerként kezelik, a veszekedéseket nem előtte rendezik, nem próbálják befolyásolni vagy választásra kényszeríteni, akkor valószínűleg könnyen túllép majd rajta.

2015. jan. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen váltak el, mai napig hálát adok ennek.

Anyám következő párkapcsolata miatt sérültem lelkileg, nem a válás miatt.

2015. jan. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
4 éves voltam mikor váltak, nem a válástól sérültem, hanem apám viselkedésétől a következő 10-15 évben. Szerintem ritka, hogy valaki ne sérüljön.
2015. jan. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
A gyerek nem a válástól sérül lelkileg, hanem attol, hogy látja/hallja a szülők veszekedését, ahogy egymást szídják stb... Elválni csendben, békésen is lehet, de sajnos erre a legtöbb ember képtelen, a gyerek meg beleőrül a folyatos kiabálásba meg a többi szarságba. Szóval akkor roppan meg lelkileg, mikor a szeretett szülei gyilkolják egymást.
2015. jan. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!