Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válással kapcsolatos tárgyalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válással kapcsolatos tárgyalás közelgő határideje miatt, tanácsot szeretnék, mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Anyám beadta a válópert édesapám ellen, mert "iszik". Az igazság az, hogy anyámnak van valami családos pasija, akivel mostanában közelebbi kapcsolatba került. Anyám a válás indításakor nem kért anyagi osztozkodást, tehát nem akar külön költözni, bár apámat fenyegeti, hogy utcára teszi stb. Apám még nem tud a szeretőről. 3 hét múlva lesz, a tárgyalás előtt érdemes lenne leleplezni őket, vagy a tárgyaláson húzzam le a leplet? Számít e valamiben a végkifejlet szempontjából? Köszönöm
2015. ápr. 7. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem számít, Magyarországon nincs vétkességi elv.

Viszont a vagyonmegosztás az akár külön per tárgya is lehet. A kiskorú gyerekek elhelyezését és tartását köteles a bíróság akár hivatalból is eldönteni, egyébként a vagyonnal kapcsolatos dolgokba bele sem megy, ha a felek nem kérik.

2015. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Van egy 6 éves kiskorú, akinek a kizárólagos felügyeleti jogát kéri. De szerintem anyám alkalmatlan gyerek nevelésre, most nem sorolnám, miért érzem így, de nyomós okom van rá.
2015. ápr. 7. 21:42
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem számít, hogy szeretője van, főleg hogy ő adta be a válást, majd feltárja a házasság megromlásához vezető okokat. És hogy akarod a tárgyaláson "lehúzni a leplet"? Ez nem úgy megy mint az amerikai filmekben hogy bevonulsz és elmondod anyukád mindennek. A kérdés, hogy van-e kiskorú gyerek? Ha nincs akkor ez egy nagyon egyszerű ügy lesz valószínűleg. Mivel apukád az alperes, ha jól tudom, meg se kell jelennie, anélkül is elválasztják őket, abban nem vagyok biztos, hogy az első tárgyaláson sem kell megjelennie. Ha van kiskorú gyerek akkor kicsit bonyolultabb, főleg ha nem tudnak megegyezni peren kívül az elhelyezéseben.
2015. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A kistesóm miatt bonyolult lesz az ügy, viszont se apu sem én nem hagyjuk azt a 100%-os felügyeleti jogot. Anyám rettentően bánik a kislánnyal, eteti meg ruháztatja, viszont a többi anyai kötelességét, a nagyobbik hugom tölti be a kislány életében évek óta, van, hogy anyám egy nap csak 20 percre látja, mert "dolgozik". Egyébként én anyámat nem tartom beszámíthatónak, sőt néha iszik is. Csúnyán beszél a kislánnyal, fojtogatja, felügyelet nélkül hagyja a vízzel teli kádban és még rengeteg dolgot sorolhatnék.
2015. ápr. 7. 21:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Közbe írtál, hogy van gyerek. Mi is válunk,meg volt az első tárgyalás, az úgynevezett békítő. Megkérdezték akarunk-e békülni, mondtuk nem, fél óra volt. Én vagyok a felperes, így be kellett adnom egy folytatás iránti kérelmet, erre 3 hónap van, ha ezt nem adja be a felperes lezárják a válást. (nem lesznek elválasztva). Mondta a bíró, hogy a második tárgyalásig próbáljunk megegyezni, nálunk sincs a vagyonnal gond, a gyerek elhelyezésben van. Eddig úgy tűnik ez nem fog sikerülni, én hajlanék a közös felügyeletre, de olyan feltételekkel amiket az exem támaszt nem tudom kivitelezni. Úgy hogy most a második tárgyaláson elnapolják a dolgot és fel kell tárnom a megromláshoz vezető okokat, hogy miért akarok elválni. A gyerek elhelyezésnél azt nézik, hol biztosított jobban a gyerek testi, lelki, értelmi fejlődése. Szakértők vizsgálják a szülőket, a gyermeket, környezettanulmány lesz, kérnek óvodai szakvéleményt is. A félrelépés nem kizáró ok, hogy anyánál helyezzék el. Lehet hogy valamennyire figyelembe veszik, de nem ez fog dönteni.
2015. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A területileg illetékes családsegítőt esetleg bevonhatjátok, ha a kicsi bántalmazva van. Ma már előrébb jár a gyermekvédelem, mint az én gyerekkoromban volt.
2015. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! akkor itt lehet komoly problémája, mert négyen állunk anyámmal szemben, mindegyik testvéremmel apu mellett állunk, sajnos anyánk nem igazán törődött velünk, és a kislánnyal sem foglalkozik. Nem rajzolja le soha őt, egyáltalán nem örül neki, hogy ha haza ér, közömbös vele szemben, pedig 12-13 órát voltak külön, remélem a szakértők alaposan kivizsgálják és észreveszik a jeleket, hogy a kislány nem kötődik az anyjához.
2015. ápr. 7. 22:06
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ami még fontos, akkor, ha apukád tényleg akarja a gyereket, és tényleg ott lenne jó helye. (gondolom, akkor nem igaz, hogy iszik). Nem kéne apukádnak elköltözni semmiképp. Bár azt írod, hogy anyukád utcára akarja tenni. Ha tulajdonos, nem tudja. Aki elhagyja a házat, az minősül az elhagyónak, és, mivel hónapokig, akár évekig elhúzódhat egy ilyen per, a gyereket nem szívesen mozdítják ki a megszokott helyéről, az elhagyó hátrányosabb helyzetben van. Sok mindent néznek azért, ez igen összetett. Lehet egy ügyvéd nem ártana.
2015. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A lakás, ahol élnek, az 50-50%-os tulajdonú anyám és apám részére. Én határozottan állítom, hogy a kislánynak jobb helye lenne apunál, vagyis nálunk, én vállalnám akár a gyámságot is. Mivel a lakás fele -fele arányban van tulajdonban, és sajnos egyikük sem áll úgy anyagilag, hogy kifizesse a másikat, ezért anyám aljas és gusztustalan módon próbálja aput "elűzni". Szegény aput sajnálom mert ahogy az a nő beszél vele, senki jó érzésű ember nem tűrné el... sokszor álltunk ki, mi tesók apu mellett, mert már nem bírtuk végig hallgatni anyánk szidalmazását.
2015. ápr. 7. 22:20
 10/14 A kérdező kommentje:
Amúgy ha apu azt mondaná, a békéltetőn, hogy nem akar elválni, akkor az mit jelentene? Mert amúgy ő nem igazán akarna, főleg a gyerekei miatt, meg a közös lakás, 30 év munkája van benne, és valljuk be, már nem fiatal, 57 éves. De válni mégse szeretne, de anyám az aki menne már másfele...
2015. ápr. 7. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!