Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedülálló anyukák, ahol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló anyukák, ahol apuci nem fizet gyerektartást? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én is egyedülálló anyuka vagyok,és van egy 3éves kisfiam.Az apuka úgy döntött nem fizet gyerektartást,mert nincs munkája.

Mivel engemet csak a fiam érdekel ezért én intézkedésre adtam a fejemet!


Első sorban egy erre szakosodott ügyvédet kérdeztem meg,ami ingyenes volt!


EZT ÍRTAM NEKI:

Tisztelt Hölgyem!

Számomra igen fontos kérdéssel szeretné önhöz fordulni!

2éve élek külön a volt férjemtől.Van egy 3éves kisfiunk,akit egyedülálló anyaként nevelek2009 júniusában váltunk el.A bíróság az apának megállapította a Fix 15.000ft gyerektartást,amit minden hónap 10-ig kell hogy kifizesse.

Mivel az apuka csak 15-én kapott fizetést belementem a 15-ébe,amit nem tartott be és volt hogy hó végén adta oda,volt olyan is hogy csak 5000ft-ot adott oda.most már 2hónapja nincs állása,és ő úgy gondolja addig nem fizet gyerektartást,amíg nincs munkahelye.Jelenleg munkanélküli segélyt is igényelt.Mikor még együtt éltünk akkor is többször volt úgy hogy 4-5hónapokat nem dolgozott,nem is kereste,ráadásul keresgéltem helyette és az összesre volt kifogása,miért nem vállalja ezt is,azt is.Tudom hogy ez most is így lenne.Ön szerint megteheti hogy emiatt nem fizet a picinek gyerektartást???A bírósághoz szeretnék fordulni.Mit tehetek hogy megelőlegezze az állam?Egyébként édesanyukámmal élünk együtt,aki nyugdíjas,és mivel megműtötték,és hónapokig fog tartani mire helyrejön,ezért én vagyok vele betegápolásin (20.000ft),ami nagyon kevés,és így dolgozni nem tudok.Kapunk még családit,ami 13.700ft.Ennyi az összes jövedelemforrásom.Mennyi idő alatt állapíthatják meg a megelőlegezést?Mit hogyan tehetek??Ön szerint megkaphatjuk így a megelőlegezést?

Előlre is tisztelettel köszönöm segítő válaszát!!!


ERRE EZ VOLT A VÁLASZA:


Kedves Kérdező!

A 15.000,-Ft megfizetése nem függvénye annak, hogy dolgozik-e vagy sem. Tehát ha nincsen munkája, akkor valamilyen alkalmi munkából kötelessége megfizetni az összeget.

Egyetlen dolgot tud tenni, kitölt egy végrehajtási lapot, azt beadja a bíróságnak, akik az ügyet átadják a végrehajtónak. A végrehajtó megvizsgálja, hogy van-e valamilyen végrehajtható vagyontárgya (munkabére, ingatlana, autója, ingósága stb) Ha semmi vagyona nincsen, akkor a külön kérésére kiad egy igazolást, miszerint a gyermektartásdíj nem behajtható. Ekkor kaphat a gyámhatóság segítségével állam általi előlegezést.


Ezenkívül feljelentheti a rendőrségen tartás elmulasztása miatt is. Ebből ugyan nem lesz pénze, de akár börtönbe is kerülhet.


Börtönbe nem juttatnám,viszont a kisfiamért bizony megtettem az intézkedéseket.

Sikerrel jártam!

Az állam fizeti a gyerektartást,és az exnek majd az államnak kell fizetnie a gyerektartást,plusz még kamatot is.


Nos,mi a véleményetek erről???

Gondoltam leírom a tapasztalataimat nektek!


2010. febr. 19. 14:43
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
67%
Szia.Sajnos én is keresztül mentem már ezen.De örülök hogy sikerült elintézned.
2010. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon örülök, hogy kiírtad ezt a kérdést, mert velünk is hasonló a helyzet. Még annak idején apám ajánlotta fel a bíróságon a váláskor, hogy nem 10 ezret, hanem 15 000 forintot fizet gyerektartásnak, azonban 2002-től kezdve fokozatosan elmaradt, majd nem fizetett gyerektartást. 2007-ban feljelentettük őt, és végülis sikerült kicsikarnunk belőle kb. 400 000 forintot. Azóta azonban csak 10.000 forintot fizet, de párszor előfordul, hogy kimarad egy-egy hónap, úgyhogy ha huzamosabb ideig nem fizet, beszélek anyámmal, hogy egy ilyesmi levelet írjunk mi is az ügyvédnek.

14/F

2010. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
35%

Remélem megoldódik ez a dolog. Nem hiszem el h. egy édesapa ennyire ne foglalkozzon a gyermekével. Mindegy neki h. hó végén a gyereknek mondjuk szüksége lenne gyümölcsre, ruhára cipőre stb? és 5E Ft fizetett...

Hát...érdekes ember lehet...


Amúgy foglalkozik a gyermekkel? Gondolom nem, de hátha...


És a végrehajtásos dolog megvalósítható, csak az a baj h. idő. És ha jól tudom akk pár hónapra visszamenőleg is kérheted.

2010. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
Le a kalappal,orulok hogy jora fordult a dolog!Annyi rosszat lehet hallani minden nap hogy neha nagyon jol tud esni egy ilyen jo hir is.Csak igy tovabb!Gratula!
2010. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%

Igen talpraesett vagy!!

gratulálok!!!

Sok erőt és egészséget a gyerkőchöz!!

2010. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%

Jo hogy elintezted, orulok neki!

Az allam meddig fizeti a gyerektartast es mennyit? Ezt szeretnem megkerdezni toled. Csak, mert kivancsi vagyok. Koszi.

2010. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Kedves 14:55-ös!

Van hogy látogatja,de van úgy is hogy 1,5 hónapig nem.

Én engedem a kicsit,akkor látja amikor akarja,viszont a gyerektartást azt nem hagytam annyiban.Akár mi is van a gyerek az övé is,és felelőséggel tartozik irányába.

Mindez másnak is sikerülhet!!

2010. febr. 19. 15:13
 8/27 anonim ***** válasza:
40%
Jól tetted, ezekkel így kell bánni. A gyereket nem csak megcsinálni kell tudni, gondoskodni is kell róla. Ha az ember belegondol, ez a döntés győzelem, de egyben vereség is, mert nyomorult 15k szinte semmi egy gyerek felneveléséhez. Nem csoda, hogy sokan inkább lemondanak a gyerektartásról, csak az apa ne akarjon láthatást.
2010. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
15.000ft-ot,mert az apának fixen állapitotta meg a vállásnál a bíróság,és nem százalékosan.3évig jár,utána az apának kell fizetnie,ezért én majd azt csinálom hogy írok egy papírt,amelyben az áll hogy minden hó 10-ig,havi fix 15.000ft-ot köteles fizetni,és ezt aláíratom vele,és amennyiben megszegi,újra bírósához fordulok,és akkor is meg lehet igényelni.
2010. febr. 19. 15:18
 10/27 A kérdező kommentje:

Én hagyom hogy akkor lássa a kicsi az apját,amikor csak lehet,hiszen én a saját gyerekemnek tennék rosszat ha nem engedném.Én nem a gyereknek akarok rosszat!Sőt ezt miatta teszem!És a gyerekemnek is csak a jót tettem ezzel.

Tegyük fel ha én az apa érzelmeivel foglalkozom,akkor abból nem lenne gyerektartás,pedig ez jár neki!

Szoval ha az apa és a fiam között kell választanom,akkor csakis a fiamat választom.Én ezt tettem.

2010. febr. 19. 15:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!