Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kisemmizem ezzel a gyerekeim?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisemmizem ezzel a gyerekeim? Lekéne mondjak a fél házról mert nem én fizettem a hitelt?

Figyelt kérdés

A volt feleségem fizette a lakáshitelt,és most eladáskor kérem a részem.


Ő kapta meg a kizárólagos lakáshasználatot,de nem fizetett nekem lakàshasználatot az én részemre. Ő és az új férje fizették a lakáshitelt. Én a tulajdonrészemről nem mondtam le,gyerektartást fizetek rendesen.


Az exemék eladják a lakást,a hitel vissza fizetése után is marad a lakás árából 8 millió. Ők úgy gondolták hogy az új férje öröksége és a 8 millió elég egy nagyobb ház megvételére.


Én azonban kérem a nekem járó 4 milliót. Exem szerint ezzel a gyerekeim fosztom ki,mert nem örökölnek majd utánam semmit,ezzel kisemmizem őket. Nekem nincs is annyira szükségem erre a pénzre,mondjak le róla.


Valóban nincs égető szükségem a pénzre,de nem akarom azt se h exem új lakásában álljon.


2015. ápr. 23. 09:57
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
78%
Ha ő fizette a hitel törlesztőt és ők fizették ki az egész hitelt, akkor hogyan jár neked 4 millió? Nem jönne le belőle az, amit ők kifizettek? Mert ha jól értem, te nem fizetted a hitelt.
2015. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
77%
Te kifizeted a visszafizetett hitel felet,o meg kifizeti a haz felet. Eleg visszataszito,hogy a hitelt nem fizetted (felet),de a markodat tartod....
2015. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
39%
A gyerekeid miért nem örökölnek utánad semmit szerinted?
2015. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
75%
Előbb perkáld ki a hitel felét, majd utána pattoghatsz a részedért.
2015. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
71%
Hogy járna neked négy millió,ha nem te fizetted a hitelt?
2015. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Az exemnek kellett volna lakáshasználatot fizetnie. Ez kb akkora össueg lett volna mint a törlesztő fele. Mivel ő nem fizetett nekem,így én se fizettem a törlesztő felét.


Ezért jár a 4 millió.

2015. ápr. 23. 10:07
 7/43 anonim ***** válasza:
90%
Ügyvéd kéne ehhez. Ha ő lakáshasználatot kapott (bírói ítéletben?), akkor nem határozták meg, hogy fizessen a használatért? Nem biztos, hogy négymillió jár neked, el kell számolni pontosan, az ő általa fizetett hitelt, az elmaradt lakáshasználati díjat, esetleges ráfordításokat stb.
2015. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
49%
Miért nem örökölnének a gyerekek szerinted?
2015. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Az exem szerint nem örökölnek majd utesemmit,ha elveszem a 4 milliót. Az új lakásukban nekem viszont már tulajdonrészem nem lenne. És ha ne adj isten történik vmi a volt feleségemmel a gyerekek egy hoktig tartó haszonélvezettel terhelt házzal nem sok hasznuk lesz. Vagy ha születik közös gyerekük akkor is kevesebb rész jár nekik(és akarnak közös gyereket).
2015. ápr. 23. 10:13
 10/43 anonim ***** válasza:
77%

De kérdező ez csak akkor igaz, ha a hitelt nem egy összegben fizették ki, hanem végig fizették a törlesztőket.

De mondjuk akkor is pontosan ki kell számolni.

Viszont ha ők egy összegben fizették ki, akkor nyilván neked is annak a felével be kellett volna szállnod. És akkor ez lejön a 4 millióból.

Te egyébként hol laksz? Azt nem öröklik majd a gyerekek? Na meg a feleségedék új háza is félig a feleségedé lesz nem? Amit örökölhetnek a gyerekek.

2015. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!