Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lányom még egyetemre jár, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányom még egyetemre jár, a Bíróságon vállaltam, havi 100000 ezer forintot amit utalok a lányomnak, van némi elmaradásom"a kérdésem le tiltathatja a külföldi cégemnél a fizetésemből az elmaradást az ex nejem? Bírósági úton?

Figyelt kérdés
Másfél éve váltam el,attól én állok a lányomnak mindent,33 évet éltünk együtt",most 56 éves vagyok,ott kellett hagytam a házat nekik,ott maradt az egész családom három nagy lány és az unokám az exemmel"nekem lakást kellett vennem, valahol élnem kell,ebből származik az elmaradás"

2015. máj. 12. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Külföldre nem terjed a hatáskörük. Talán, ha leadtál minden adatot, de szerintem, akkor sem.
2015. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Külföldre nem érvényes a magyar bíróság határozata, ahhoz ga jól emlékszem külügyminisztériumi elbiralas kell
2015. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
fizetési meghagyást pl simán indíthat...
2015. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Dehogynem érvényes!!!Simán lehet külföldre is tiltást intézni csak hosszadalmasabb.Minimum a lakcímet kell tudni!
2015. máj. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
A lányod már nagykorú, túl van a középiskolán, így már nem jár neki kötelezően a gyerektartás. Így teljesen érthetetlen, minek vállaltál magadra SZÁZEZER forintot havonta úgy, hogy el vagy maradva vele, fizetni se tudod...
2015. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

4!


Alapból nem érvényes. A külföldi bíróság nem fogadja el, ok egy magyar ítélet alapján nem tiltanak le. Más okból került szóba a bíróságon nálunk, akkor mondta a bíró, hogy külföldön az ítélet csak akkor végrehajtható ha valamelyik hivatal elbiralas nemzetközi ervenyuve teszi - csak nem emlékszem milyen szervet mondott, talán külügyminisztériumot.

2015. máj. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7%
Na, közben megkerestem: az igazsagugyi minisztérium nemzetközi jogi főosztálya az illetekes. New Yorki illetve Hágai egyezmény vonatkozik rá. A hitelező (jelen esetben a kérdező lanya) a lakóhelye szerinti illetékes bíróságon kell hogy kérje a nemzetközi végrehajtást, ezt küldik tovább az igazsagugyi minisztériumba és ott el bírálják, utána lehet behajtatni külföldön
2015. máj. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Eu tagállamokban el lehet intézni a tiltást.

Az én exem Londonban dolgozik,és hol fizet hol nem.El lehet intéztetni a hivatalos tiltást csak hosszadalmasabb.Nekem is a bíróságon mondták ezt,és igen külügyminisztériumon vagy hol megy át a dolog.

De félre ne érts kedves válaszoló,nem kötekedni akarok,csak a napokban jártam ennek utána a bíróságon és nekem ezt mondták.

Meg még azt ha van a válási papíron minimum összeg meghatározva,akkor vagy azt fizetik de ha tudom bizonyítani hogy amikor fizetett akkor ettől magasabb összeget akkor azt.Vagy pedig a szakmájának a MO.-on aktuális alapbért veszik alapul és egy gyermek esetén annak a 20%-át vonják.

2015. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom kinek a heppje hogy lepontoz azért mert megosztom a tapasztalataim.Komolyan mondom az ilyenek miatt megy el az ember kedve ide jönni.
2015. máj. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2015. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!