Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azoknál akik már elváltak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azoknál akik már elváltak, volt gyerekelhelyezés, gyerektartás, kapcsolattartás bírósági eljárás, van ítélet, nálatok min megy a vita? Ha megy?

Figyelt kérdés
2015. máj. 21. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
A vita (?) nálunk azon megy, hogy a kapcsolattartás nem úgy történhet, ahogyan az ítélet leírja, állandóan fenyegetőzik, hogy elveszi a láthatási jogot tőlem végleg. Ha egy kicsit sír a kislány, akkor videóra veszi és fenyeget vele, hogy azért sírt a gyerek, mert én meg a párom terrorizáljuk Őt és a videót beadja a gyámhatóságra. A gyerekem eü állapotáról nem kapok tájékoztatást, hiába kérem. Mai napig nem tudom, hogy mikor lesz a gyerekem orrmandulaműtétje (kislányom 4,5 éves, még nem tudja megmondani), nem tudom, ki lesz a műtétes kezelőorvosa, stb... Nyílt ovis rendezvényeken, szülői értekezleten, ovis kiránduláson nem vehetek részt, ha az ovi felé van dolgom, nem merek benézni sem az udvarra, ha kint van a gyerekem csoportja, mert meglát, elmondja otthon és az ex azonnal fut feljelentgetni. Ezek a dolgok vannak most a gyámhatóságra beadva. Hamarosan felveszik a jegyzőkönyvet, azzal mehetek tovább, hogy történjen valami végre pozitív irányban.
2015. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nálunk a gyámhatóság mit tud kezdeni? A láthatás idejét ha betartja, van lehetőség módosításra? Letelt már a végzés hatályba lépése után a 2 év?

Nálunk folyton megy a harc. Mintha nem tudna beletörődni és nem tudná elfogadni hogy nem vagyunk már egy család évek óta.

2015. máj. 21. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Kapcsolattartás módosítása ügyében 2 éven belül a bíróság illetékes eljárni. Hozzájuk kell beadni a kérelmet, de alapos indoklás kell bele, hogy miért kéred azt, amit kérsz. Innentől kezdve nem tudom, mi az eljárás, mert nekem is csak ennyit mondtak. Én egyelőre a gyámügyön próbálkozok, hogy legalább az szabályosan be legyen tartatva vele, amit az ítéletben leírtak. Ha minden rendben zajlik a végzés szerint, akkor nem tudom, hogy a gyámügy mit tud tenni. Ha jelented a problémát, elmondják, hogy ebben ők tudnak-e segíteni vagy sem.
2015. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mi nincs nálatok betartva az ítéletből?

Mi lehet a következménye ha a másik fél nem tartja be feléd?

Egyáltalán mi lehet a kiút hogy mindenki békésen élje az életét?

2015. máj. 22. 13:03
 5/10 anonim ***** válasza:

"Mi nincs nálatok betartva az ítéletből?"


Az ítélet szerint minden nap, amikor nincs láthatásom, telefonálhatok gyerekemnek este 6-7 között. Az ex ezt úgy próbálja korlátozni, hogy kitalálta: csak páratlan héten van telefonálási lehetőségem. Aztán nyílt ovis rendezvényeken nem vehetek részt, szülőire nem mehetek el, mert megtiltja. Meg is tilthatja, mivel a gyámhatóságon érdeklődtem és az ügyintéző elmondta, hogy ami az ítéletben nincs benne, azt apuka megtilthatja nekem. Tehát ha pl. megtudja, hogy ott voltam mondjuk a szülőin vagy a farsangon, és ezt jelenti a gyámügyön, akkor engem a gyámügy megbírságol. Ez azért van, mert a gyámhatóság az ítéletben írtakat tudja betartatni. Ami abban nincs benne, de én megteszem, az olyan, mintha nem megengedett dolgot tennék... Ha azt akarom, hogy ilyen rendezvényeken részt vehessek, külön jegyzőkönyvet kell felvetetnem a gyámhatósággal, azzal elmenni az óvodába és ott "tárgyalni" az óvodavezetővel, a helyettessel és az ex is ott kell legyen.


"Mi lehet a következménye ha a másik fél nem tartja be feléd?"


Ha nem tartja be és én jelentem a gyámhatóságon, akkor az ügyintéző megvizsgálja, hogy az általam jelzett probléma alapján indítható-e eljárás vagy sem. Ha indítható, akkor megindítja, készül jegyzőkönyv is. Az ex vagy csak felszólítást kap, hogy a jogsértő magatartással hagyjon fel, vagypedig már bírságolják attól függően, hogy a jogsértő magatartásnak milyen nyomatéka van.

Én pl. jeleztem a GYH felé, hogy a gyermekem eü állapotáról nem tudok. Ez a GYH szerint törvénysértő magatartás is, Ptk. paragrafusba ütköző. Ennek alapján az ex felszólításra minimum számíthat. Ha ennek ellenére sem fog tájékoztatni, akkor bírságolják meg.


"Egyáltalán mi lehet a kiút hogy mindenki békésen élje az életét?"


Erre nem tudok válaszolni igazából. Nálunk az a baj, hogy a másik fél az egész családjával együtt mai napig sértett és bosszú vezérli őket. Így nagyon nehéz, szinte teljesen lehetetlen együttműködni. Képtelenek túllátni a sértettségükön és úgy cselekedni, hogy az a gyereknek legyen jó. Ez lenne a titok nyitja szerintem.

2015. máj. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk sem jobb a helyzet. Nem lehet könnyű neked sem. Mennyi láthatásod van? Ezen tudsz emelni? Vagy mi kell hozzá?
2015. máj. 24. 20:39
 7/10 anonim ***** válasza:

"Sajnos nálunk sem jobb a helyzet. Nem lehet könnyű neked sem. Mennyi láthatásod van? Ezen tudsz emelni? Vagy mi kell hozzá?"


Láthatásom eszerint van: reggeles hetemen szerdánként ovi utántól este 7ig, pénteken én megyek oviba érte és következő héten hétfőn én viszem oviba. Ha a délutános hetem a hónap első páratlan hétvégéjével zárul, akkor szombaton reggel 9 órától este 6ig. A hónap második páratlan hétvégéjén nincs láthatásom.

2015. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt megegyezéssel vagy bírói ítélettel kaptad?

Ezen emelni nem fognak szerintem.

Hogy látod, van esély hogy csilladpodnak nálatok a kedélyek?

Én csak remélni tudom hogy az én exem lenyugszik. Mert semmi rosszat nem teszek de ő vesztesek érzi magát és nyughatatlan.

2015. máj. 26. 23:54
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ezt megegyezéssel vagy bírói ítélettel kaptad?

Ezen emelni nem fognak szerintem.

Hogy látod, van esély hogy csilladpodnak nálatok a kedélyek?

Én csak remélni tudom hogy az én exem lenyugszik. Mert semmi rosszat nem teszek de ő vesztesek érzi magát és nyughatatlan."


Megegyezésre esély sem volt. Ő eleve úgy állt hozzá, hogy csak és kizárólag az jöhet szóba, hogy mellette van elhelyezve a lányunk. Én ebbe nem mentem bele, köztes útról hallani sem akart, így maradt a bírósági út.


A kedélyek nem tudom mikor csillapodnak, de már nagyon jó lenne. Idén júliusban lesz 2 éve, hogy ez megy. Nem kicsit fárasztó már, elveszi az ember energiáját teljesen. Ezt az energiát másra is tudnám fordítani, de lehetetlenség, mert folyton azért kell küzdenem, ami adott, csak szerinte meg lehet azt még nyírbálni pusztán csak azért, mert és kész... Mert fölényben érzi magát, nyertesnek érzi magát, vagy én nem tudom. Az a legrosszabb az egészben, hogy az exem a szüleivel él egy másfél szobás lakásban, plusz ott a barátnője is, van bőven, aki bujtogatja és osztja neki az észt.

2015. máj. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hogy sikerült többet elérned, mint kéthetente hétvége? Nem szoktak többet adni.

Talán akkor van esély, hogy ez megvàlzozzon, ha a gyereketek nagyobb lesz és ő dönt úgy. Borzasztó ez.

Náluk is hasonló megy.

Fogalmam sincs mi a megoldás.

2015. máj. 27. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!