Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem jelenlegi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem jelenlegi felesége állandóan beleszól a pénzügyeinkbe. Hogyan értethetném meg vele, hogy gondolkodjon és fejezze be végre?

Figyelt kérdés

A gyermekeinket közös felügyelettel neveljük. A volt férjem fizuja netto 328000Ft. Az adókedvezmény és a csp. is meg lett osztva, a költségeket közösen álljuk. A valóságban ez úgy néz ki, hogy a gyerekek nálam élnek és akkor mennek az apjukhoz amikor akarnak, az apjuk pedig havi 150000Ft-ot utal a költségekre, a csp. összegét meg akkor költi a gyerekekre amikor nála vannak.


A felesége folyamatosan fúr, hogy milyen pénzéhes perszóna vagyok és a gyerekek mögé bújva magamat tartatom el az exemmel stb. Már nagyon elegem van belőle és abból meg végképp hogy már az ismerősök is neki kezdenek hinni, mi a volt férjemmel mondhatunk amit akarunk. A volt férjem már mindent megtett, hogy leállítsa a feleségét, de úgy tűnik ebben tehetetlen, mert az áskálódás nem marad abba.


Már rákérdeztem, hogy mégis mit szeretne, amire ez volt a válasz, hogy mint minden normális elvált családban, az apa fizetne tartásdíjat és max. 2 hétvégét lennének náluk a gyerekek, mert akkor nem terhelné le őket annyira anyagilag a gyerekek ellátása. Hiába vezettem le neki, hogy akkor szerintem még rosszabbul is járnának anyagilag, nem lehet meggyőzni.


2015. máj. 22. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Hány gyerek van. Ez így valóban rengeteg pénz. Felhívnám a figyelmedet, hogy többször ellentmondasz saját magadnak.
2015. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Uj asszonynak igaza van kozos felugyeletnel nincs gyt

Ez a lenyege kozossen osztjatok a koltsegeket es a beter.

Igy te TUL jol jarsz penz jon gyerek meg apjanal

2015. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is az új feleségének van igaza, rohadt sok pénzt kapsz, és ha sokat vannak az apjuknál a gyerekek, akkor nem a te kenyeredet hanem az övét eszik.
2015. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Én is sokallom, főleg úgy, hogy közös a felügyelet, tehát elvileg legalább annyit lehetnek apukánál, mint nálad, már ha ez nem is így van ténylegesen, de ha tényleg így lenne, akkor is fizetne ennyit. Kérdésem, hogy te is költesz ennyit a gyerekekre?

Bőven elég lenne szerintem 70-80 ezer forint, azt gondolom.


Ettől függetlenül a kérdésre a válaszom: ha nektek ez így megfelel, megállapodtatok, akkor igazából nem nagyon tud mit tenni, ahogy te sem vele szemben. Neki az a véleménye, meggyőzni szerintem nem nagyon fogod tudni.

2015. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A felhasználó ***** válasza:
26%
Majdnem a fizetése felét elviszed, jogosan tart pénzéhesnek.
2015. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

6 gyermekünk van, kb heti 1 napot töltenek az apjuknál ténylegesen, de többször beugranak hozzá egy kis beszélgetésre. A vasárnap az exem és az új feleségének a napja, az gyerekmentes időszak. Nem gyerektartást fizet a volt férjem, hanem kb ennyi a gyerekek havi költségének a fele.

Nem érzem magam pénzéhesnek, mert még így is jobban járnak anyagilag, mintha gyerektartást kellene fizetnie, mert akkor se adókedvezmény, se csp. nem járna nekik én meg kb annyit kapnék, mint amennyit most, csak más módon (gyerektartás és az eddig ő által igényelt csp).

2015. máj. 22. 17:38
 7/8 omba ***** válasza:
Hát ebben a volt férjed tehetne bármit is... ha ti ketten így állapodtatok meg, akkor az új asszonynak nem áskálódnia, pletykálkodna kellene, hanem vele megbeszélni, elválni tőle, vagy mittomén.
2015. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Ez most komoly? Apuka csak családiból kap 96 ezer ft-ot. 150 ezret fizet neked, az ha úgy vesszük 54 ezer kiadást jelent. Én a helyedben hallgatnék a jelenlegi feleségére, és belemennék a tartásdíj megállapításba. minimum 160 ezret kapnál, plusz a 102ezer családi, ha egyedülálló vagy, plusz az adójóváírás, ami szintén lenne vagy 90 ezer. Ez összesen minimum 350 ezer ft, csak a gyerekek után. És plusz, amit ha dolgozol, megkeresel.
2015. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!