Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerektartással kapcsolatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerektartással kapcsolatos törvények valóban megváltoztak?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttünk elválunk.A férjem közölte,hogy x Ft gyerektartást ad,ami a fizetéséhez képest aránytalanul kevés.Mondtam neki,hogy 20 % jár,és nem tőlem veszi el,hanem a gyerekétől.

Közölte,már nincs ilyen törvény,az ügyvéd haverja mondta,annyit ad,amennyit akar.Ezt nem hiszem el.Igaz?


2015. aug. 30. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
2015. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Ezt csak mondta, hogy kibújjon a fizetés alól.
2015. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem annyit ad, amennyit akar, de ha a 20% mondjuk 100 ezer Ft, akkor valóban aránytalan, mert azt veszik figyelembe, hogy a gyerek megszokott életmódját mennyiből lehet biztosítani, és ebből ugye az anyának is részt kell vállalni. Tehát ha például 3 féle költséges különórára jár, akkor figyelembe veszik, hogy ezt továbbra is biztosítani lehessen.

Olyan gyerektartást nem ítélnek meg, ami a gyerek szükségleteihez képest aránytalanul magas, akkor sem, ha az apa egyébként jól keres.

De olyan sincs, hogy az apa annyit ad, amennyit ő gondol. Írd össze a gyerekkel kapcsolatos összes költséget (nem a sajátjaidat!), tehát kaja, a rezsi rá eső része, utazás, ruházkodás, egyéb kiadások (pl. tábor, különóra), és elvileg ennek a felét kellene finanszírozni az apának, de ha a te jövedelmed lényegesen alacsonyabb, akkor vállalhat belőle nagyobb részt is. De ha mondjuk az összes költség kijön 70 ezerre, akkor nem kérhetsz 100 ezret, mert az a 20%...

2015. aug. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem.Még óvodás,nem jár semmilyen külön órára stb.Étkezés,ruha,ovi,rezsi,nagyjából lehet kiszámolni.Nekünk kell költözni,a férjemé a lakás,úgyhogy még a rezsit nem tudom.A lakbér felét kérhetem?

Ő 300-at keres,én 180-at nettó. 30E Ft-ot akar adni.

2015. aug. 30. 14:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1.hsz.! Ezek szerint ő már utánanézett.Én hülye meg reménykedtem,hogy még helyrehozhatjuk :(((
2015. aug. 30. 14:55
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg a lakbér felének a felét kérheted (hiszen neked is be kell szállnod a gyerek költségeibe).

Ha ilyen akadékoskodó, akkor viszont mindenről legyen számlád, vagy hivatalos dokumentumod (pl. az albérlet költségéről legalább szerződés, ami az összeget is tartalmazza).

A törvényi változás nem arról szól, hogy annyit ad, amennyit ő gondol, továbbra is általában 20%, ha az arányban áll a gyermek költségeivel.

2015. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a gyerekkel együtt élő szülő természetben tudja le a GYT-t,tehát gondozással,iskolába-oviba hordással,ápolással ha beteg,mosással-főzéssel-takarítással,szóval a gyerek ellátásával.
2015. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mond meg hogy a bíró dönt nem ő,

mit gondol a birósági eljárás valami kötelező napközi vagy mégis minek a bíró ha nem arra hogy ő döntsön obijektiven...

2015. aug. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
300 százon mi olyan kiemelkedően magas?
2015. aug. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem értem a kérdést.Nem írtam,hogy magas. A 30 ezret keveslem.Szerintem 50 lenne reális.De majd a bíró eldönti.
2015. aug. 31. 00:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!