Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez esetbe bármi si járna nekem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez esetbe bármi si járna nekem?

Figyelt kérdés

Férjem még házasság elött vett egy házat. Elkezdtünk járni (nem volt papiron élettársi kapcsolat, épitkeztünk(anyja adta a pénzt neki) mikor elkészült a frissen felujitott ház összeházasodtunk. Azota állandoan azzal jön hogy az ö háza, ehhez semmi közöm.

IOrjam alá a papirt hogy a ház csak is kizárolag az övé válás esetén semmit nem kérhetek belöle.(nem számit mennyit segitettem neki épitkezés alatt(terhesen végigcsinaltam én irányiotottam én voltam itthon épitkezés alatt)

Tényleg ennyire semmi közöm ? nulla?

nincs tulajdonjogom oké kel a fenének de válás esetén tényleg semmi közöm hogy az én verejtékem is bnne van?

csak is az ingoságok fele járna --vagy pénzbe kiértékelve. Noha fél milliot keres egy honapba de mindig megkapom , azén házam itt az van amit én ondok. nem irtam alá a papirt ha orrom alá vágnak 5 év utan se irnám alá.


2015. dec. 17. 12:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

UI: hitelre vette a házat annO


házasságunk kötlése elött meg kocsira vett felé hitelt amit kifizettünk pár honapja teljesen.

Akkor ezek szerint a kocsihoz sincs semmi közöm igaz?

2015. dec. 17. 12:10
 2/13 anonim ***** válasza:

egy téglát sem vettél bele, de fele kéne???

az hogy megmondtad hova öntsék a betont, az semmi

2015. dec. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A házhoz akkor se lesz közöd ha nem irod alá a papirt! A házasság alatt fizetett hitelek fele max

Meg ha a felujìtásrol van a mevedŕe számla, akkor annak egy része...

2015. dec. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Komolyan tőlünk vársz jogi tanácsot? Beballagsz egy ügyvédi irodába, időpontot kérsz, elmondod, meghallgatod a választ és kész. Több ismeretlenes sztori, és mondjuk meg a tutit?
2015. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Aha jár, a szád!


Lakbért fizettél hogy ott laksz?

Ugye hogy ugye...

2015. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lapon nem vagy rajta. A kocsinal se. Igy barmikor kirakhat a hazbol.

Ilyen a magyar torveny. Jo tanacs: vegyel magadnak egy lakast vagy berelj. Mert ah latom nagyon rossz a kapcsolat, barmikor utcara kerulhetsz.

Vagy legy nagyon kedves mostantol, mindent nyelj le, fozz neki, amit szeret naponta, ha meg ott akarsz lakni. Kiszolgaltatott vagy neki.

2015. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A házat a házasságotok előtt vette a férjed. Ő a tulajdonos, övé a tulajdonjog. Magyarán az övé. Az, hogy irányítottad a dogokat, az is egy dolog. Az is mindegy, hogy otthon voltál vagy a holdon, amikor az építkezés zajlott.


A jogot - válás esetén - nem érdekli a belefektetett energia, a "verejték", csak a tulajdonviszonyok. Válás esetén sem lenne közöd hozzá, mert a tulajdonjog az övé, az ő anyja adta a pénzt, te anyagilag sem járultál hozzá. Ott élsz és ennyi.


Amiből neked esetleg jár, azok a közös szerzemények, amiket közösen vettetek, amikbe a te pénzed is benne van (pl. szőnyeg, bútorok). Ha viszont saját pénzből csináltál valamit a házon, ami a ház értékét is növeli (pl. új parketta lerakás, új beépített bútorok, kazáncsere, akármi), amiket bizonylattal, számlákkal is tudsz igazolni, azok járhatnak, de ez is huzavona, míg visszaszerezhető.


Mindegy, hogy a férjed mennyit keres, a tulajdonjoghoz ennek sincs köze.

2015. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az autó dettó ugyanez, ha az ő nevén van, akkor az övé. Ha a hitel törlesztésének összegéhez hozzájárultál, akkor az általad, a törlesztésre fordított összeg megillet, de nem egyszerű behajtani.


Mindenhol a tulajdonviszonyok számítanak.


Mivel - úgy tűnik - nem túl rózsás a helyzet és inkább a vagyoni dolgokra koncentrálódik, ügyvéddel konzultálj.

2015. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg egyébként a lehetőségekhez mérten intelligensen megoldani a dolgokat, mert - ahogy az egyik hozzászóló írta - elmérgesedhet úgy is a helyzet, hogy a férjed rosszabb esetben - mivel a ház az övé - elkezd lakbért kérni tőled az ott lakhatásodért.


Ez a ház akkor is az övé, ha aláírod a papírt, ha nem. És legrosszabb az, hogy ki is tehet onnan. Tehát - még mielőtt teljesen elmérgesedne a helyzet és ez megtörténne - jussatok valahogy dűlőre.

2015. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem jól mondják az előzőek. A házasság fennállása alatt törlesztett hitel összegének fele megilleti a kérdezőt, akkor is, ha csak a férje nevén van a ház, mert az a közös vagyonból ment. A lakás is, az autó is. Ne írd alá a papírt mert azzal lemondasz arról, ami törvény szerint jár. Nem tudom mik a lehetőségeid, de egy ilyen lelkületű férfival nem valami vidám az élet.
2015. dec. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!