Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Élettársi kapcsolatot szüntetn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Oborzill kérdése:

Élettársi kapcsolatot szüntetnénk meg, és milyen jogok vonatkoznak vagyonmegosztás téren a felekre, és hogyan jönnék ki lehetőleg a legjobban?

Figyelt kérdés

Élettársi kapcsolatot létesítettem 2014 novemberében, négy évnyi együttélés után egy nővel akinek van egy gyereke. Közjegyyzőnél kötött élettársi kapcsolat történt, utána hitelt vettem fel a saját nevemre, melyből vettem egy telket az is az én nevemen van,amin egy kis ház állt, a ház alapterületét megdupláztuk és építettünk rá, lakhatóvá varázsoltuk, önkormányzati lakásból ami a nő nevén volt kiköltöztünk augusztusban és utánna novemberben elköltöztem mert nem jöttünk ki egymással úgy ahogy jó lenne, a nő ottmaradt a telken a házba. Most megszüntetnénk az élettársi papírost, nekem nem kell a telek a házzal. Kidobni nincs szivem mert nem tudnának igazán hova menni.

A hitelt azóta tőlem vonják, a nő nem adott bele semmit. A közműszámlákat ő fizeti.

Önerőből az építkezéshez 700, a nő 300 ezret rakott bele.

Kérdés: a hitelt csak nekem kell fizetnem? illetve a ház telekkel az 50-50%, kit hogy illet meg mi,pl el tudom e adni vagy az ő beleegyezése is kell?

azóta én csak szívok



#élettársi kapcsolat megszűntetése vagyonmegosztás
2016. febr. 9. 21:51
 1/2 anonim válasza:
Szerintem kérd meg a nőt,hogy fizessen vagy nem a te neveden lesz a ház és átirotod az ő nevére.Éa igazad van,azért nem szabad kidobnod.Hány éves vagy?
2016. febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De a nővel nem lehet értelmesen beszélni. Amúgy 30 vagyok.
2016. febr. 14. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!