Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy döntenél a helyemben,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy döntenél a helyemben, hova költöznél?

Figyelt kérdés

28 éves válófélben lévő, vidéken élő férfi vagyok.


1. Mama, 78 éves, 3 szobás lakás egyik szobájában lakik. Nagyváros, szerettem ott lakni amìg "szingli" voltam.

2. Anyumék családi háza.

szintén saját szobám lenne. vidék, nehèzkes munkábajárás, gyereklátogatás.

3. Albérlet. Tőkém nincs sajnos, szóval kölcsönt kellene szereznem.



2016. márc. 31. 21:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

38 éves elvált nő vagyok.

A válás után is célszerű a munkahely/jövedelem megtartását és a gyermekeddel való kapcsolattartást szem előtt tartani.

Ebből a megfontolásból a 2. lehetőséget kizárnám, mert írod, hogy nehéz a bejárás, a gyermeked látogatása.


Az albérletre szavaznék első körben, de ha nincs rá tőke, akkor hiába (bár azt nem értem, hogy ha váltok és lesz vagyon megosztás, akkor abból nem jöhetsz ki egy bőrönddel, nem? volt közös megtakarítás, közös ingatlan, értékesebb műszaki eszköz pl. autó stb.- azoknak az értékét akkor célszerű lenne megosztani/felezni vagy ha mást nem, beleszámíttatni a gyermektartásdíjba stb.- gondold át a válás utáni jövedelmi helyzetedet ezek figyelmebe vételével!)


Ha válófélben vagy, akkor a jogerős válásig még pár hónap hátravan (jó esetben is, közös megegyezéssel is legalább 3-4 hónap a folyamat és a gyerek miatt ugye nem egykörös).

Gondold végig, hogy ezalatt a 3-4-5 akárhány hónap alatt nem tudnád-e a szükséges kauciót, első 1-2 havi bérleti díjat összespórolni?


Ha végképp ellehetetlenülnél anyagilag, akkor marad az 1. változat- esetleg azzal, hogy a nagyszülőnél élve teszel félre arra az időre, amikor újra meg tudsz állni a saját lábadon, esetleg új kapcsolatot kezdenél.

2016. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Közös vagyontárgyunk talán csak a tv.

Külön kocsink van, ház nem a miénk. :(

2016. ápr. 1. 12:36
 13/16 anonim ***** válasza:
Nagymamához. Ha tudsz gyűjteni egy kis tőkét, utána külön. Nem ismerem az anyagi helyzeted, mit engedhetsz meg,de ha gyűjtöttél valamennyit,inkább vennék egy kicsi saját lakást,és hitelt fizetnék,nem albérletet.
2016. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond a nagyival...Legalabb o is latja neha a dedunokat. Tudtok egymasnak segiteni, stb Nekem bejon e egy srac, aki nagymamzval lakik mert igy mindkettonek elonyos.
2016. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A válás sokba kerül, különösen ha sárkány az ex. Úgyhogy szerintem nagymama.
2016. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagymama kiesett, nem akar állandó lakótársat. :(
2016. ápr. 8. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!