Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás ügyvéd nélkül, olcsóbban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás ügyvéd nélkül, olcsóbban, vagy mediált válás tiszteletdíjért? Prók és kontrák?

Figyelt kérdés
Feleségemmel a válás mellett döntöttünk. Nincsenek vitás kérdések sem gyermekelhelyezésben, sem vagyonmegosztásban, de ő feleslegesnek találja ügyvéd vagy mediátor bevonását, úgy gondolja, megoldhatjuk "maszek úton" a dolgot. Én attól tartok, nagyon elhúzódna a procedúra, ráadásul saját magunknak, segítség nélkül kellene mindenféle beadványokat írogatni. Inkább rászánnám ezt a plusz összeget, hiszen a mediátor által beadott papírok szakszerűek lesznek, és elvileg nem kell újra elmondani minden problémát idegeneknek. Magyarán sokkal gyorsabban és hatékonyabban zajlana az eljárás, nem húzódna akár évekig. Tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinek hogyan zajlott a válása mediátorral, illetve magánúton, ügyvédek nélkül. Köszi a válaszokat. :)

2016. máj. 26. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért húzódna évekig? Van egy békítő tárgyalás és 3-4 hónapra rá a következő, amiben elválasztanak. Mondjuk mi ügyvéddel váltunk, de hozzá is úgy mentünk, hogy közös megegyezés, mindent megbeszéltünk írja le és kész. Nem egy akkora összeg és sokkal egyszerűbb.
2016. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nincsenek vitás kérdések és mindenben meg tudtok egyezni, akkor én azt javaslom menjetek el egy ügyvédhez mind a ketten és ott beszéljétek meg. Közös megegyezéssel váljatok és a vagyonmegosztástól kezdve, a gyerekláthatásig mindent foglaljatok irásban az ügyvédnél, és akkor első tárgyalás, utána pár hónap mulva kitüzik a másodikat amiben kimondják a válást. Akkor huzodik el évekig ha valamelyik fél mindig bedob valami ujdonságot, főleg vagyoni és gyermekelhelyezésekben vannak vitás kérdések és ez miatt huzodik el. Az ügyvédtől ne sajnáljátok a pénzt, mert korrektül, szakszerüen eljár, ugyhogy tényleg ne maradjon nyitott kérdés a továbbiakban sem.
2016. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ügyvédek pokoli pénzeket kérnek, onnan tudom, hogy utánajártam. Szerencsére már gyereknél se kötelező. Ehhez képest a mediátor díja elhanyagolható. Pont azért fogadják el a mediátorok beadványait, hogy tehermentesítsék a bíróságokat és ne kelljen az "amatőrök" formai hibái miatt újabb és újabb tárgyalásokat kitűzni. Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy évekig húzódhat.
2016. máj. 26. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!