Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van az hogy a válást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a válást többnyire mindig a nők kezdeményezik? Nekik lesz hamarabb elegük a kapcsolatból?

Figyelt kérdés
Olvastam erről statisztikákat és valami durva arányban a nők adják be válást többnyire. Miből eredeztethető ez?

2016. jún. 6. 08:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván azért, mert a férfiak nem szívesen válnak meg a vagyonuk felétől.
2016. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem tetszik nektek az első válaszom, akkor találjatok ki jobbat! ;)
2016. jún. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Abban is van igazság amit az első ír de ami válásokat én láttam ott vagy megcsalás történt vagy a felek addig "ölték" egymást míg valaki feladta. A nők érzékenyebbek így talán ők gyakrabban adják fel. Emellett sok kapcsolatban még mindig az megy hogy a nő mos főz takarít gyereket nevel dolgozik és a férj piszkálja hogy még az ágyban is teljesítsen és miért olyan slampos stb. Szóval szerintem van aki egyszerűbbnek látja leredukálni a problémákat és így elválik. Aztán láttam olyat is (többet) ahol játékfüggőség vagy alkoholizmus vezetett a véghez. Szerintem a nők nehezebben tűrik a vitákat nehézségeket bántásokat mint a pasik így előbb válnak valamint olyan is lehet hogy a gyerek érdekében válnak hogy kevésbé sérüljön.

Persze minden válás két emberen múlik mielőtt valaki azt hinné mindenért a pasikat okolom. Csupán itt most a nők szemszögéből kellett okokat keresni.

2016. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő előzőben van igazság, de még egyébként az is létezik, hogy ha közösen egyeznek meg a válásban, nem volt semmi extrém probléma, csak nem illettek össze a felek, akkor is valakinek be kell adni, tapasztalatom szerint ez legtöbbször a nőre hárul, talán mert gyorsabban túl akarnak lenni rajta A párom válásánál is ez volt.
2016. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 homo ludensz ***** válasza:
58%

Én abból indulok ki hogy mindkét félnek valamennyit engednie kell hogy valamennyire összecsiszolódjanak. Ez ahány ház annyi szokás. Olyan mint ha mindketten egyszerre vezetnének egy autót. Két domináns nem tud érvényesülni.Van aki a pénzkezeléshez ért van aki a kép felszögeléséhez. Akkor tartósabb egy házasság minél jobban kiegészítik egymást a felek. Egyik fél rovására sem billenhet el a domináns fél "uralma" mert akkor jön a pótcselekvés mint vigasz,pia,kártya,megcsalatás stb.

Meggyőződésem hogy sok áldatlan helyzetet,bajt,betegséget,nélkülözést át lehet vészelni egy őszinte házasságban ha minkét fél szívesen megy haza és otthonának érzi a közös lakást.

2016. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim ugyan együtt vannak, nem váltak el, de ha belőlük indulok ki, akkor mondjuk apám az, aki jobban utál szervezni, de kollégáim között is van egy hasonló pár, ahol bármi közös program van, a nő szervezi meg, szereti is csinálni, a pasi meg a háta közepére se kívánja, hogy intézkedjen, és egyszer mesélte is, hogy nem is tudja követni így a szálakat, úgyhogy rá is hagyja a párjára. Szóval ha másoknál is hasonló a felállás, akkor talán egy ilyen is játszhat, hogy az ilyen pároknál a nők azok, akik jobbak abban, hogy intézkedjenek, megszervezzenek valamit.


De akár az is lehet, hogy mondjuk a férfiak egy része a megromlott kapcsolatot elintézi egy (vagy több) szeretővel a neje háta mögött.

2016. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka van.

- a nők hamarabb lépnek, ha a kapcsolat rossz, mert érzékenyebbek és érzelmesebbek... ez nem azt jelenti, hogy nem póbálják meg megmenteni, de ha úgy érzik, már nem szerelmesek, a tapasztalatom szerint kevésbé elégednek meg a poshadt víz jellegű kapcsolatokkal, mint a férfiak

- a férfiak jobban félnek az osztozkodástól, és alapvetőe most még több érdekük van a házasság megtartásában (osztozkodás, ingyen konstans szex - a nők dugópartnert hamarabb találnak általában-, mosnak-főznek rájuk...)

- sok válás azért van, mert a pasas félrekúrt (az én környezetemben a férfiak többször lépnek félre)

2016. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Azért a félrekúrás aránya úgy 50/50% mindkét fél részéről. Én sok esetet ismerek, ahol a nő lépett félre. Nem értem mi ez a ferdítés mostanság, hogy csak a férfiak a lépnek félre.. Ez régen se így volt és most sem igaz.
2016. jún. 6. 10:53
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8. Én a saját tapasztalataimról beszéltem. A környezetemben ismerek 8 olyan férfit, aki félrelépett (huszonévestől a hatvanasig), és egy nőt. Persze lehet, hogy a nők nem buktak le, de én arról tudok beszélni, amit én tapasztaltam.
2016. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

írta már valaki a gyerekvállalást?

lehet a faszi a házasságig bólintgatott h majd majd, aztán a házasságon belül se változott semmi, így meg h a nő új pasival kezdhessen új életet ahhoz feltétele ennek a felbontása

2016. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!