Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás 2 éves kisgyerekkel....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás 2 éves kisgyerekkel. Hogy lehet átvészelni?

Figyelt kérdés

A feleségemmel elválnak az útjaink egymástól.

A probléma az, hogy van egy két és féléves kislányunk, aki a törvény miatt valószínűleg a feleségemnél marad.

Ezt hogy lehet átvészelni/kiheverni? Mind nekem, mind a gyermeknek? Nagyon-nagyon sokat voltam vele, nagyon egy húron pendülünk. Ez egy csodálatos korszak, amiben most van, rengeteget játszunk, nevetünk és nagyon sokmindenre szeretném megtanítani. Nem szeretném elveszíteni!

Kérem, főleg olyanok írjanak, akik ezt már átélték

(Ha van jobb kategória, ahová ezt a kérdést feltehetném, azt is megírhatjátok.)



2016. jún. 30. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekem ugyan csak 2 éves a lányom, de még sosem volt ilyen nehéz vele, mint most. Nem tudom mi benne olyan csodálatos, folyton ellenkezik, sosem jó az, amit szeretnék, és könnyen kiakad akármin. Remélem 3 éves korára visszatér a tündéri megértő természete.


Egyébként tölts vele sok időt, attól, hogy külön épületben alszotok, még lehetsz vele munka előtt es munka után is, mint eddig. Nem kell drámának felfogni, mert ráragad a nyomasztó hangulat. Apa es anya is boldog es kiegyensúlyozott lesz, hogy már nem élnek együtt és nem veszekednek naponta. Inkább azon kellene aggódni mit okozott neki az az idő amíg együttéltetek és veszekedtetek folyton vagy csak némán utáltátok egymást.


Ha megérted, hogy így könnyebb az élet, ő is annak fogja látni.

2016. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam 2,5 éves és válunk. Nálam marad a kicsi. Az alap felállás az volt, hogy annyit van az apjával, amennyit az akarja. Hát, vagy nem is jött vagy jött és elvitte a szeretőjéhez (volt barátnője is, akivel lakott)... Vagy eljött és a telefonját nyomkodta, a gyerekkel meg nézette a TV-t. De közben én vagyok mindenféle sárkány, hogy ezek után nem engedem, hogy elvigye.

Szóval, van akinek ez nem olyan nehéz...

Neked azt ajánlom, hogy törekedj a jó viszonyra az anyukával és mindig gondold végig, hogy a gyerekednek is mi a legjobb, mert akkor jó eséllyel láthatod, amennyit csak akarod. Ne értse félre senki! Nem azt mondom, hogy ha anyukával rossz a viszony, joggal eltilthat, csak sokat segít a gyerek viszonylatában is, ha jóban vagytok, mert könnyebben tudtok együttműködni.

2016. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A lányom 4 éves volt amikor elváltunk, de a volt férjem kiment külföldre dolgozni amikor a kicsi másfél éves volt. Én vagyok a nő és velem maradt a lányom. De mi békében váltunk el és igazából akkor is azt mondtam, és ma is tartom, hogy ha előre megbeszéljük, annyit lehet a lányunkkal amennyit akar. Tudom, hogy ez nem ugyanaz, de ha mindketten a gyerek érdekeit tartjátok szem előtt, akkor menni fog.
2016. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
mit tanitanál egy lánynak... sminkelni
2016. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Egy két éves gyereket sminkelni? Barom. Nyilván bicajozni, rollerezni, úszni, korcsolyázni, cipőt kötni, betekerni egy villanykörtét, betűket leírni, ezek azok amiket az elkövetkező pár évben meg fog tanulni.
2016. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
En is azzal értek egyet, hogy ha jo a viszony az anyjával, vagyis neked elsősorban erre kell törekedni!!- akkor neked is jobb lesz. Mert ove lesz a szülői felügyeleti jog es neked csak kapcs tartásod lesz hivatalosan. De ha az anyával jóban maradsz, ettől ti elterhettek. Vagyis ne az egod működjön, hanem most neked kell KÉRNI!!
2016. júl. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, én nem fogalmaztam pontosan. A probléma, hogy Manchesterben élünk, és hogy ha elválunk, akkor az anyuka valószínűleg hazamenne Magyarországra a gyermekkel, és ezért lenne az, hogy nagyon ritkán látnám. Kb. 2-3 havonta 4-5 napra.

A születésétől az első évben én voltam vele GYES-en, 1,5 éves kora óta bölcsiben van és az esetek 90%-ban én hozom-viszem a bölcsibe/oviba. Én járok vele sétálni/játszótérre, és kb. 1 éve mindig én altatom, ha a munkám engedi (ez is az esetek 80%-át jelenti kb.).

Persze ha elválunk, akkor mindennek VÉGE!

Ha nekem is lehet látnom a gyerekem, akkor is egy nehéz szituáció, hiszen nem rángathatjuk szegényt több ezer km-én át, egyik nyelvterületről a másikra, az oviból sem maradhat ki hetekig.


A 4.es válaszolnak pedigg üzenem, hogy egy ekkora gyereknek nem a sminkelést kell megtanítani, hanem MINDENT!

2016. júl. 5. 10:56
 8/11 anonim válasza:
Szia!a helyzetet teljes mertekben ismerem.A ferjem az elozo hazassagabol akkor lepett ki amikor pont ilyen idosek voltak a gyerekei.Nekunk is van .Megjegyzem nem miattam valt el de hamar osszejottunk a valas utan.Vegig neztem a sZenvedeset.Mire teljesen feldplgpzta a gyerekek hianyat egy ev is eltelt.Probaltuk mindenhogy:minden hetvegen ott voltak Maliki,aztan kethetente,de kozbe az anyjuk uszitotta oket,a gyerek nemerezte jol magat.Kicsik voltak meg a sok ottalvashoz.nem egyszeru.most a masodik eve h elvaltak es most helyen van minden.En csak azt ajanlom,hogy mindig mindent ugy csinaljatok,hogy a gyerekeknek jo legyen es akkor nem lesz baj
2016. júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A lenyeg,hogy az ido amit egyutt toltotok tartalmas legyen es csak vele foglalkozz.Erezze,h szereted.
2016. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nekem 1,5 éves a kislányom, és nemrég költöztem el, de ebbe azzal a feltétellel mentem bele, hogy ugyanannyi időt töltök majd vele, mint eddig. Most minden nap látom őt munka előtt, munka után, hétvégén. Kb. annyi változott, hogy nem alszom ott. Teljesen átérzem a helyzeted, azt én se tudtam volna elfogadni, feldolgozni, ha nem láthatnám a kislányom, csak ritkán. A helyedben én komolyan megfontolnám a hazaköltözést. Én talán a világ végére is elmennék a lányom után, de szerencsére erre nincs szükség, megegyeztünk, hogy az ő érdekében senki sem költözik messzire, nem egészen egy km-re lakunk egymástól.

2018. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!