Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mért nem akarja a férjem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért nem akarja a férjem a gyerekeket? (Hosszú! )

Figyelt kérdés

Amikor összeházasodtunk, én megmondtam, hogy nem akarok gyereket, mert sz.ar anya leszek. Anyámmal is pocsék a viszonyunk, azt se tudom, hogy kell jó anyának lenni, csak a rossz mintákat viszem tovább.

24 voltam én, ő 28, mikor összeházasodtunk, és látszólag ez neki is megfelelt. Aztán 4 év múlva elkezdett zsarolni, hogy akkor inkább elhagy, és ő jó apa lenne, nekem "csak" meg kell szülni, akár GYED-en is ő marad otthon.

Gondoltam, ha tényleg ennyire fontos neki, akkor legyen, egy kikötésem volt: ha szétmegyünk, a gyerek nála lesz, nálam nem lenne jó helyen.

Két gyerek lett végül, a második "becsúszott" a szoptatás alatt, de ez is kétesélyes. Elvileg megszakítással védekeztünk, gyakorlatilag biztos voltam benne, hogy direkt nem vette ki időben.

Szülés után persze én maradtam otthon, elég durva depresszióval, de igyekeztem helytállni. Mostam, főztem, elláttam a kicsiket, foglalkoztam velük. Nem élvezem annyira, de tudom, hogy nekik így jó, és szeretem őket.

Itthonról dolgozok, besegítek az adminisztrációba, kb. napi 4 óra, sokszor este van csak idő rá.



Aztán egyszer csak a férjem bejelentette, hogy elhanyagolom, nem olyan a házasságunk. Aztán kinyögte, hogy neki van valakije. Válunk, ő meg hozzá költözik.


Nem esik jól, és túl kell tenni magam rajta, mert szeretem. Biztos, hogy nem fordítok annyi időt rá, mint régen, bár ez szerintem érthető, szerinte nem.

A fiúk 2 és 4 évesek, el sem tudom képzelni, hogy egyedül mihez kezdek velük. Nem az anyagi része, hanem a többi: nekem kell egy apa, aki szereti őket, játszik velük, és néha átveszi őket tőlem, másképp nekem ez nem megy!! Elvégre nem is akartam gyereket.


Mondtam neki, hogy jó, hát költözzön, de ahogy megállapodtunk: viszi a fiúkat. Én lemondok róluk, több mint tisztességes gyerektartást ajánlottam.


Most mindenkinek elmond mindennek, hogy az a két gyerek, akinek a létrejöttét ő mindennél jobban akarta, és élete értelmei, nála kell hogy lakjanak. Holott megegyeztünk!!

Nem akarok egyedülálló anya lenni, kb. fél éven belül öngyilkos lennék, a depresszión nem vagyok túl, és eleve nem akartam már anya sem lenni. Miatta, érte tettem mindent, és ezt ő is tudta!

Most akkor úgy korrekt, ha nálam maradnak, holott tudom, és tény, hogy sza.r anya vagyok?! Nincs ezen mit szépíteni, a fiúknak jobb lenne az apjukkal maradni. Csakhogy apukának a fiúk nem kellenek!! Még úgy se, hogy pl. egy hónapot nála, egyet nálam laknak.


Más nem marad, tudom, mint hogy kénytelen leszek belenyugodni, és kínlódni életem végéig. Azért otthonba nem adom őket. De van rá lehetőségem, hogy a bíróságon "lemondjak" a gyerekekről, láthatáshoz persze ragaszkodok, és anyagilag is maximálisan támogatnám őket.

De nem vagyok képes őket felnevelni, tönkre fogom tenni őket a depressziómmal és az alkalmatlanságommal.


Miért van, hogy váláskor az apa leléphet? És miért van, hogy az anya akkor is megkapja a gyerekeket, ha nem akarja őket?



2016. aug. 30. 12:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
23%
Nem írom le,hogy mit gondolok rólad. Te vàllaltad megszülted azt a két kis gyereket. Ez felelősséggel jár, ha a férjed ne adj isten meghalt volna otthonba adnád a gyerekeid? Szegény gyerekek ha az apjuk,anyjuk se akarja őket. Fordulj orvoshoz, mert nem normális ha egy anya nem akar gondoskodni a gyerekeiről.
2016. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
32%

1-es! Pont nem kérdezte senki a véleményed!

Hiba volt így gyereket vállalni sajnos, bár ez késő bánat már. azért az életed ne rontsd el, járj a volt párod nyakára!

2016. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
32%
Szegény kis srácok, nem írom le a véleményemet se rólad, se a fasziról. CSak annyit mondok, hogy sajnálom a gyerekeket.
2016. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
9%
1-el értek egyet. Ja, és pont, hogy ő kérdez. Mégis mit lehet írni erre, szült egyet utána véletlenül mégegyet. A gyerekek meg egyiknek sem kellenek.
2016. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
66%

Osszegzem.Osszehoztatok 2 gyereket akik egyikotoknek sem kell,de ha minden part szakad, te felaldozod depresszios kis eleted ertuk es nem adod oket allamiba.

Te is a sajat karodon tanulod meg h gyereket csak akkor erdemes bevallalni, ha egyedul is fel tudod nevelni oket.

En is egyedul maradtam 2vel,a kicsi meg pocakban volt amikor megtortent uez,mint veled.

Ertem h van osanyatipus es van olyan tipus mint te,akinek ez nem jon zsigerbol, de EZ VAN.Ebbol kell kihozni a legjobbat.GyerekVALLALAS tortent,lenyegtelen h mik voltak az elozmenyek es ki nem tartotta be amit igert,ezek nem husveti nyuszik akiket visszaviszunk az allatkereskedesbe ha a szep unnepnek vege.

Sirankozas helyett a legjobb lenne ha elmennel egy pszichologushoz,rendbehoznad a viszonyodat anyuddal es felnonel vegre.

Ez csak egy allomas.Az a ket gyerek megerdemli h szeressek oket.

Aztan ha rendbehoztad a sajat lelkedet,jon majd uj ferfi az eletetekbe.De ha akarod,kepes vagy megoldani a problemaidat egyedul is.Ha tenyleg akarod...

2016. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
73%

Volt párod biztos azt hitte leányálom a gyereknevelés.

Rajött, hogy nagyon nem az es lepni akar. Termeszetesen a kicsik nelkul.

Neki így konnyu lesz az elete. Szabad, fuggetlen. Semmi gondja.

Egy utolso,gerinctelen senkihazi.

Kérdező! A gyerekeknek szuksege van legalabb az egyik szulore. Ne hagyd őket cserben! Ok nem tehetnek semmirol. Nehéz lesz de nem lehetetlen.

2016. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
87%

Szép kettős mérce, tökéletes példa, ha egy férfi írta volna ki ezt a kérdést, egész biztosan más reakciók születtek volna.


Mivel én is ebben a helyzetben voltam gyerekként, később sokat foglalkoztam a témával, a legtöbb esetben az anyára maradnak a kölykök.


Most adott egy anya, aki az apára bízná a gyerekeket és ezért komolyan leszóljátok?? Mi ez a kettős mérce? Bakker, megbeszéltek valamit, a pasi kikönyörgött valamit, megígérte, hogy néla maradnak a gyerekek, ha bármi történik, erre most meglépett egy nővel és cseszik a gyerekeire? És ti az anyát hibáztatjátok?

Oké, szerintem sem kellett volna szülnie, ha ennyire nem akarta, de megszülte a gyerekeket és gondoskodik róluk, ellátja őket, szereti őket.


Sajnálom a gyerekeket én is, akárhogy intézitek, ne érezzenek belőle semmit, ha lehet.

2016. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
83%

A kettős mérce ebben a témában nem létezik még igazán a köztudatban.

Figyelj vagy adjátok örökbe, vagy állami nevelésben is kikerülhetnek nevelőszülőkhöz ahol úgymond családban nőnének fel.


Vagy szedd össze magad járj el pszichológushoz a depressziót le lehet győzni, ezen túl tudsz lendülni ha van segítséged és elég erős vagy, és neveld fel a fiaitokat.


Plusz egy, komolyan úgy véled hogy jobb helyen van annál az apánál aki 1 nem akarja őket 2 menekül a kapcsolatotokból egy félredugással (most őszintén ebben mi gerinc van, milyen férfit nevelne a fiaitokból?)

2016. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy ugyvedet, es beszelj a ferjeddel, hogy te nem tudod vallalni a felugyeletet. Nem csak a ferfi lephet le. Azzal ne foglalkozz, minek allit be a hatad mogott, o csalt meg, hagyott magadra, amikor tamogazasra lett volna szukseged. A depresszioval keress fel egy jo pszichiatert, remelem, segit majd.
2016. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem mindenki azért mutogat főként az anyjára mert vannak azok a bizonyos anyai ösztönök és egy igazi anya általában foggal-körömmel ragaszkodik a gyermekeihez, mindenféle múltbéli egyezkedést figyelmen kívül hagyva. Egy gyereknek a legnagyobb szüksége az anyára van! És szerintem sem normális, h anya létére az megállapodásra hagyatkozott és arra alapozta a nevelést is, h ha valami akkor majd az apa elviszi őket. Mintha valami árucikkek lennének, amikhez ha nincs kedvem, akkor passzolom tovább őket!
2016. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!