Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ingatlan értékkülönbözet az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ingatlan értékkülönbözet az közös vagyonnak számít, ha az ingatlan külön vagyon amúgy?

Figyelt kérdés

Tehát adott 1ingatlan ami külön vagyonnak számít, de váláskor kitalálta a felperes, hogy ennek az ingatlannak az értéke most nagyobb és erre a nagyobb részre tart igényt. pl: Én ezt a lakást örököltem amikor ért 10M-t. Most váláskor ennek a lakásnak az értéke 12M kb. Erre a 2M-ra tartana igényt a felperes vagyis ennek a felére.

Ez valós?


2016. szept. 29. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Tarthat rá igényt, de akármire tarthat, de nem jár neki. A külön vagyonnak az értéknövekedése is külön vagyon.
2016. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ez az, hogy Ö mindenre tartana igényt. Csak nem tudom, hogy ebből mi lehet ami valós követelés vagy csak igényt tart.
2016. szept. 29. 12:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem valós.
2016. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem valós követelés, nyugodj meg. Semmi köze ahhoz az ingatlanhoz.
2016. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm. Csak ilyenkor ideges az ember és nem vagyok tájékozott a témában.
2016. szept. 29. 12:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha értéknövelő felújítás történt. (A tisztasági festés, szükséges kisebb javítgatások nem ide tartoznak.)
2016. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha az érték növekedés bizonyíthatóan őneki köszönhető. Értsd az ő pénzéből vagy esetleg munkájából is tarthat igényt. Ha közös pénzből történt az erteknoveles akkor ha ez bizonyítható akkor az érték növekedés 50% ra tarthat igenyt. De az hogy igenyt tarthat meg nem biztos hogy meg is kapja.
2016. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értéknövelő felújítás történt igen, szerintem. Nyílászáró csere és szigetelés. De nem az ö pénzéből és nem az ö munkájával. Mert neki alig van jövedelme amit a bíróságon többször is kihangsúlyoz. De nekem volt pénzem amit tudok bizonyítani. Tehát ha belegondol az ember akkor leszürheti,hogy az én pénzemből ment a felújítás. Amúgyis nem azért újítottam fel,hogy értéknövelés legyen a cél,hanem magasak voltak a számlák pl:gáz. Inkább érték megtartásnak is mondható.nem?
2016. szept. 29. 12:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"De nekem volt pénzem amit tudok bizonyítani. "


Ha ez alatt a házasság előtt már meglévő különvagyonra gondolsz vagy közben örökölted, akkor nem jogos a követelése.

Viszont ha ezt a házasság alatt kerested, akkor közös vagyon, akkor is, ha ő nem keresett vagy kevesebbet keresett.

2016. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" Tehát ha belegondol az ember akkor leszürheti,hogy az én pénzemből ment a felújítás"


Ezzel az az apró bibi,hogy házasság alatt,ha nincs szerződés a felek között,akkor a munkával keresett pénz közös,így az ebből történő felújítás is a közös vagyon terhére történt.

Aminek a felét követelheti. Ezesetben nincs én pénzem,te pénzed.

2016. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!