Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő, ha azt szeretném,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha azt szeretném, hogy a páromnak ne legyen semmi köze a gyermekünkhöz? Többi lent

Figyelt kérdés

Nem vagyunk házasok, se bejegyzett élettársak, még az apasági elismerőig sem jutottunk.

31 hetes kismama vagyok, és belement a drága "apuka", hogy lemond a gyerekről. Félek, hogy szülés után már változik a véleménye, de volt bőven időm ezt átgondolni, azt akarom hogy ne legyen JOGA semmihez. Nekem nem kell se pénz, se a neve, semmi! De ne kopogjon nekem, hogy mint biológiai apa neki vannak jogai! A családja nagyon tehetős, jártasok a jó és drága ügyvédek között, azzal fenyegetett, hogy elpereli tőlem a kislányt...



#Lemondó nyilatkozat #apai jogok #Apasági lemondás #biológiai apa jogok
2016. nov. 22. 13:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem lenne egyszerűbb normálisan együtt élni? NE legyen joga... pereskedés.. ügyvédek. "Tudtok" élni, pedig nem rég még nagyban dugtatok.
2016. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Ezt én sem értem, hogy arra jó volt, hogy szexeljetek, de ilyen gyűlölet van benned iránta pár héttel később. Ma már senki se nézi meg, hogy kivel bújik ágyba, és kitől fog gyereket szülni, ha besikerül?!


Egyébként meg keress fel egy ügyvédet, de ha jól tudom, az apának is pont olyan jogai vannak, mint egy anyának, akár tetszik ez neked, akár nem.

Nem csak a te gyereked, ketten hoztátok össze.

2016. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Ha felnőtt vagy az ágyban, akkor ahhoz is legyél felnőtt, hogy ember módjára képes legyél kommunikálni, ne pedig csak széttenni a lábadat. Ez a legegyszerűbb módja. A gyerektartás pedig továbbra sem neked, hanem a gyereknek jár, így ezt a "nem kell a pénze" dolgot inkább hagyjuk. Üljetek le, beszéljetek meg egy rendszert, ami mindkettőtöknek megfelel, akár ügyvéd jelenlétében (azok szeretnek vaskos órabéreket elkérni ilyen hülyéktől, szóval lesz, aki elvállalja a tanácsadást, nyugalom), és viselkedjetek felnőtt ember módjára, hogy a gyereknek ne egy háború közepén kelljen megszületnie. A felelős magatartás ugyanis itt kezdődik, továbbra sem a lábak szétdobásánál.
2016. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
És van komolyabb érved a "mer az egy szemét!!!"-en kívül? Nem sok jogod van csak úgy eltávolítani, ha amúgy normális életet él.
2016. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Először azt írtad hogy lemond a gyerekről. Utána meg azt hogy elperelni tőled. Akkor most mi van?
2016. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%

#2


Lehet amúgy is csak mint donor kellett neki a hapek.

2016. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%
Azért jó volt szex vele, amig fel nem csináltattad magad. Leendő ős"anyuka" kérdező. :^)
2016. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves Tőletek, köszönöm!

Tudjátok ha rosszindulatú lennék, akkor kívánnám, hogy éljétek át, amit én! Ítélkeztek, de egy lépést nem tettetek meg az utamon, sírva is szaladnátok haza...

Megnézi az ember, hogy kivel fekszik össze. Megnéztem. 5 együtt töltött év után jött egy baba, akit már akkor el akart vetetni. Nem történt meg, mondtam, hogy meg lehet barátkozni a gondolattal, vagy akkor ki lehet lépni az életünkből. Azt mondta összeszedi magát, és meg fogunk küzdeni a feladattal. Most, 7 hónap lelki terror, nemtörődöm hozzáállás, veszekedés, sértegetés után úgy döntöttem, hogy nem akarok tovább próbálkozni. Beleegyezett. De ha erről nem lesz hivatalos papírunk, akkor felbukkanhat bármikor-ahogy az én apám is elhagyott minket, majd évek évek után verte az ajtót, hogy neki jogai vannak.

Elég szomorú, hogy vannak! Mert én lemondtam a kislányomért a karrieremről, az álmaimról, amiért eddig tanultam, a legapróbb dolgokig mindenről! De nem tudok boldog, mosolygós kismamaként élni, mert ez az ember teljesen tönkreteszi az életemet, az idegrendszeremet-és soha nem volt ilyen. Teljesen kifordult magából, ha tudtam volna, hogy ez lesz, szóba se álltam volna vele...

2016. nov. 22. 13:40
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

A jog a gyereket képviseli elsősorban, nem a szülőket. TE nem mondhatsz le a gyereket megillető jogokról: neki igenis joga van a szülővel (sőt a nagyszülőkkel) való kapcsolattartásra, gyerektartásra, stb.

Kizárólag akkor tiltják el az apát a gyerekétől, ha bizonyítottan káros rá nézve a kapcsolattartás, pl. veszélyezteti a testi-lelki egészségét.

Ez ellen nem tudsz tenni semmit.

2016. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
30%

#8


Talán nem kellett volna erőltetni a gyerek-dolgot és/vagy csalással ("véletlen" kilyukasztott óvszer, tabletta nem szedése) teherbe esni mindenféle előzmény nélkül.


Mártíromság, mizantrópia Kérdező a neved.

2016. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!