Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gondot jelenthet a vagyonmegos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondot jelenthet a vagyonmegosztásnál, ha a férjem anyjának haszonélvezeti joga van minden ingatlanon?

Figyelt kérdés
Hamarosan elválunk, mert a férjem fűvel-fával megcsalt!! Amikor közöltem vele, hogy igényt tartok a teljes vagyon felére, mondhatni, hogy a képembe röhögött és azt mondta, az nem lesz úgy, mert az ingatlanok nem eladhatók, mert gondoskodott erről. Ez igaz? Erről a haszonélvezet dologról én nem tudtam, gondolom a hátam mögött csináltatta, ez így is érvényes? Van erre valami megoldás? Váláskor megkapom a részem azért a haszonélvezettől függetlenül?

2016. nov. 28. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

megkapod, csak valszeg eladni nem fogjátok így tudni.... Viszont ha ő használja akkor fizetnie kell érte.


Minden másképp van, ha igazolható, hogy ti szereztétek és az anyukának nincs köze hozzá.

2016. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

ez mondjuk jogászkérdés, tehát a legfontosabb, hogy keress egy nagyon jó válóperes ügyvédet bármennyibe is kerüljön. akkor meg tudod szerezni a maximális összeget. Ne legyél szívbajos, mindent szedj el tőle amit csak lehet.


Mindegy mennyibe kerül ki kell fizetni: Tokár Tamás és Dr Landesz Judit a két valszeg legjobb ügyvéd. Ez kb el is dönti a jövődet. Mindkettőnek van honlapja.

2016. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Ebből a pár sorból is látszik milyen szimpi nő lehetsz! Megértem a férjed...
2016. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem. A házasságotok alatt vettetek ingatlanokat, amik a férjed nevén vannak? A házasság alatt szerzett minden ingó és ingatlan vagyon közösnek számít, és teljesen mindegy kinek a nevén van! Kivéve az örökölt vagyon, az magán vagyonnak számít. Közös továbbá a bankszámlán, betétben tartott vagyon is, itt is független kinek a nevén van.

Nem igazán jogszerű sztem, h a tudtod és beleegyezésed nélkül haszonélvezetet tettetett a férjed az ingatlanokra...

2016. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kettőtök nevén van az ingatlan,megtámadható a haszonélvezet! Ő esetleg a felére tudott tetetni,de az jó szemét húzás volt tőle! Ehhez JÓ ügyvéd kell! Eladni így tényleg nem tudjátok,ki az aki így vesz lakást?
2016. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%

Ez nem Amerika! Itt nem úgy megy, hogy mindennek ellophatja a felét a nő a váláskor, akkor is ha csak 1 napig voltak házasok.


Ami a férjedé vagy a családjáé volt már a házasságotok előtt is, abból nem kapsz semmit a törvények szerint se. Ez ingatlanra is igaz és készpénzre/bankbetétre is.

Ha a férjednek volt mondjuk 5 milliója a bankban amikor összeházasodtatok abból nem kapsz meg automatikusan 2,5 milliót, hanem az az övé maradhat.


Ami közös vagyonotok lett a házasság alatt (akár ingatlan, akár pénz, akár más), annak a fele az amit megszerezhetsz magadnak tőle.

Pl ha neked volt a számládon 1 milliód a házasság előtt, neki meg 2 millió és azóta lett még 5 milliótok, akkor te nem a 8 millió (2+1+5) felét kapod meg, hanem az 5 millió felét. Remélem érted.

2016. nov. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

"Ebből a pár sorból is látszik milyen szimpi nő lehetsz! Megértem a férjed..."


Nehogymár azt a gusztustalan férget védd! Meg is érdemelné ha a kérdező kiforgatná a gatyájából is!

Mi az,hogy fűvel-fával megcsalja?!

Egye meg amit főzött magának!

2016. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

7:


Akkor vezessük be azt, hogy a megcsalásért halálra kövezés jár! Az jó lenne? Azt szeretnéd? Mert akkor vagy az legyen, vagy pedig ne legyen semmi következménye a megcsalásnak a válás során.


Mit mondasz?

2016. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem szép dolog a megcsalás, de az sem hogy egy hülye. tyúk eltakarja vinni a vagyon felét, miközben általában a negyedét sem érdemelné meg.
2016. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

8# Ha rajtam múlna bevezetném!

Csak sajnos nem rajtam múlik.

2016. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!