Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekelhelyezéssel kapcsolato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekelhelyezéssel kapcsolatos kérdés. Elvehetik tőlem a kisfiamat?

Figyelt kérdés
2014 augusztus vége óta külön élünk a férjemtől, de már előtte sem voltunk kapcsolatban, csak a lakhatás miatt laktunk együtt ahová ő nem volt bejelentve. Az én két fiammal és a vele közös fiúkkal éltünk együtt. Akkor költözött el mikor már annyira elfajult a helyzet, hogy nyakon vágott (a kicsi akkor másfél éves volt) Azóta egyedül tartom el magunkat, dolgozom, rendesen fizetem az albérletet. A kicsi 4,5 éves, azóta kiderült, hogy enyhén érintett autista. Jelenleg a kicsi velem él életvitelszerűen, apuka nem fizet gyerektartást, de nem is problémáztam ezen, mert úgy voltam vele, hogy addig ameddig megtudom oldani a dolgokat egyedül is nem érdekel. A kicsi heti egy hétköznapot van apjánál illetve hétvégén változóan, de többször előfordul, hogy a megbeszélt napon nem tud elmenni a kisfiunkért az oviba. Sajnos úgy alakult, hogy el kell költöztünk a jelenlegi lakhelyünkről. Ha már költözni kell, arra gondoltam, hogy közelebb költöznénk a munkahelyemhez, mert jelenleg naponta 60 kilométert vezetek oda-vissza. Ha közelebb költöznénk a munkahelyemhez, kisfiamat előbb tudnám elhozni az oviból, többet lehetnénk együtt, illetve anyagilag is jobban járnék, mert nem lenne annyi a benzinköltségem. Viszont óvodát kellene váltanunk... Apukával ezt megszerettem volna beszélni, de teljesen ki akadt és közölte, hogy nem fogja elengedni a gyereket, mert akkor ő hogy fog tudni elmenni érte az oviba és hátrányba kerül emiatt... Alapvetően Budapesten belül költöznénk, nekem most naponta kell megtennem ezt az utat amit neki maximum hetente egyszer vagy kétszer kellene. Nem vagyunk elválva, a láthatást soha nem akadályoztam, de azt nem szereszeretném, hogy a kisfiam életvitelszerűen az apukához kerüljön. Ennek több oka is van, többek között a kisfiam autizmusa, mert sajnos apa nem olyan türelmes vele, nem tudja úgy kezelni ezt a dolgot ahogy szükséges lenne (nem tudom bizonyítani, de el-el szólja magát, hogy szájára csap, "ad neki") Eltiltani nem akarom ezután sem, a kisfiam szereti az apját és apa is szereti a kisfiát, de hosszútávon akár a gyermek visszafejlődhet, károsodhat ha nem úgy bánnak vele ahogy kellene. Az óvodában azt mondták, hogy észrevehetően nehezebben kezelhető a kicsi ha apa viszi reggel (vagyis apjánál alszik) A kérdésem az lenne, hogy mekkora esélye, hogy apjánál helyezzék el a kicsit a költözés miatt? Ő jelenleg a szüleivel lakik a szülei házának egy különálló részében, ahol tudomásom szerint még a rezsijét sem fizeti illetve csak alkalmanként valamennyit. (Anyukája mondta nekem) Azután fogadták be a szülők, hogy az albérletben ahol lakott többszázezres tartozást halmozott fel, nem tudta fizetni és kirakták. A jelenlegi láhatást kérném a bíróságon természetesen, mert nem célom, hogy apa ne láthassa a kicsit. Van esély, hogy elvehesse? Nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom, nem partyzok, a kisfiam rendesen el látom (sőt a költözés esetén anyagilag is jobb lenne a helyzetünk)

2016. dec. 29. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem fogják neki ítélni.
2016. dec. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért ítélnék neki? Te meg országhatáron belül oda költözöl ahova akarsz.
2016. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az anyagiaknak ehhez semmi köze, nincs jelentősége, hogy mit hallottál arról, hogy apuka fizeti-e a rezsit és van-e tartozása.

A helyzet az, hogy a gyereket fogja nézni a bíróság. Ha neki (a gyereknek) ez jobb, apuka Budapesten belül igenis menjen el érte. Jelentsd át.

Ha viszont nem mondasz el mindent, és ez egy eszköz apuka ellen (jelzem, nem állítom, hogy így van, csak láttam már sok mindent), akkor ne csináld.


A gyerek legyen az első!

2016. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem addig amíg ezzel nem akadályozod az apát hogy rendesen láthassa a fiát, addig nem baj. Szóval olyan helyre költözz ami neki is, meg neked is jó.

Továbbá lehet, hogy csak nekem tűnik így, de olyan mintha minket(válaszadókat) az apuka ellen szeretnél hangolni. Legalábbis erre következtettem azokból amiket írtál. Azaz hogyan adjunk objektív választ, ha te el akarsz minket tolni abba az irányba, hogy neked adjunk igazat!?

2016. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mivel akarnám eltelni apát orosz irányban, mivel írtam, hogy eddig sem akadályoztam abban, hogy bármikor láthassa, elvigye a gyereket és tudom, hogy szereti és a gyerek is szereti őt... Még abból sem csinálok problémát, hogy anyagilag egyáltalán nem segít. Egy dologgal nem értenék egyet... hogy életvitelszerűen nem biztos, hogy jó helye lenne nála a kisfiamnak. Mivel agresszív, türelmetlen, és saját bevallása szerint is normálisnak tartja, hogy néha lepofozza a gyereket... sőt engem is meg akar arról győzni, hogy én is tegyem ezt... ennek ellenére nem azt akarom, hogy soha ne láthassa a kicsit, hanem azt, hogy maradjon most így a helyzet ahogy van, de mivel eddig is én láttam el mindenben a gyereket, nem szeretném, hogy ez változna. Mint ítlrtam azt is nekem jelenleg most is meg kell tennem ezt a 30 kilométert oda-vissza a munkahelyemre, neki heti egyszer-kétszer kellene... szóval semmi extrát nem várok... ha nem költöznének el nem akarná magához venni a gyereket. Eddig sem volt soha vita ebben, sőt, van egy általa aláírt válási papírom amelyben beleegyezik abba, hogy nálam legyen elhelyezve a kisfiúnk, csak a költözés miatt változtatna ezen.
2016. dec. 29. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:
6%

Nem olvastam el, ahhoz túl hosszú.

Te vagy a nő, tied a hatalom. A gyerek a tied. Európai bíróság nem ítéli apának a gyereket. Kivéve, ha lemondasz róla. Lehetsz örömlány, drogos, a gyerek a tied, ő csak pénzkiadó automata.

2016. dec. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyámhivatalnál dolgozó ismerősöm ennél sokkal de sokkal súlyosabb dolgokat mondott, amiknél már beavatkoznak. Kizártnak tartom, hogy a költözésed miatt, ami miatt a gyereknek ráadásul jobb lesz, áthelyeznék az apához.
2016. dec. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6: jóhogy, ne is azt nézzék, hogy prosti az anya vagy drogos, hanem azt, hogy veszélyezteti-e a gyereket vagy nem. Mégis mivel veszélyeztetné a gyerekét egy prosti? Nyilván nem a gyerek előtt csinálja, és ez lenne az egyetlen valós kifogás.
2016. dec. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!